EğitimAL

İngiltere
İngiltere, Türkiye’ye yakın bir ülke olması açısından da öğrenciler arasında oldukça popüler bir lokasyondur. Yurtdışı dil eğitimi almak isteyenler, İngiltere’nin hangi şehrinde olursa olsun kaliteli ve akredite dil okullarında dil eğitimi alabilirler. Dil eğitimi, konaklama ve öğrencinin yabancı kültürü deneyimleyebilmesi açısından İngiltere’de en popüler şehirlerin başında; Londra, Brighton, Bournemouth, Cambridge, Oxford, Manchester ve Bristol gelir. Bu şehirlerde öğrenciler, aldıkları dil eğitimini sadece dil okulunda değil aynı zamanda günlük yaşamlarında, konaklama süresince, kısacası her alanda kullanabilir ve İngiliz dilini bir İngiliz gibi deneyimleyebilirler. Bu anlamda uluslararası ortamı ve zengin kültürel tarihi ile öğrenciler sadece İngiliz kültürünü tanımakla kalmaz, uluslararası birçok kişiyle arkadaşlık kurma fırsatına sahip olur.

Eğitimde birçok alanda uzmanlaştığı gibi dil eğitiminde de genel İngilizce ve TOEFL, IELTS gibi sınavlara hazırlığının yanı sıra özel amaçlı olarak tıp, hukuk ve iş gibi özel dil programlarında da oldukça uzmanlaşmıştır. İngiltere dil okulları genel İngilizce programlarına 14 ve 16 yaşdan itibaren öğrenci kabul ederken yetişkinler içinse 30 yaş üstü ve 50 yaş üstü gibi daha küçük gruplarda, grup ve birebir eğitimlerle özelleştirilmiş dil eğitim programları da sunar.

Şehirlerin birbirine çok yakın olması, kalacağınız süre boyunca her hafta sonu farklı bir şehir ziyaret edip İngiltere’yi keşfederken yılın her zamanı organize edilen birçok festivale katılma imkânı da bulursunuz. Eğitimden kalan zamanınızda arkadaşlarınızla birlikte zaman geçirmek ve pratik yapmak için bu geziler en iyi pratik yapma fırsatıdır.

Yukarı