EğitimAL

İspanya
İspanya, Avrupa'nın güneybatısında, güneyinde Akdeniz, kuzeyinde Fransa ve Atlantik Okyanusu'na kıyısı bulunan cennet bir ülkedir. Diğer adıyla İspanya Krallığı olan İspanya, bugün dünyanın en gözde turizm bölgelerinden biri olmakla birlikte öğrenciler arasında da popüler bir ülke olma özelliğini halen korumaktadır.

Günümüzde İngilizce dünyada en çok kabul gören dildir ancak İspanyolca’nın önemi her geçen gün artmaktadır. Dünyada İspanyolca konuşan tahmini 400 milyon civarından insan yaşamaktadır ve Avrupa’da İspanya, Latin Amerika kıtasında da bir çok ülkenin ana dili İspanyolcadır.

Önceden İngilizce bilmek yeterli geliyorken artık küreselleşmiş bir dünyada İngilizce bilmek kesinlikle yetmemekte ve ikinci hatta üçüncü bir dil bilmek kişiyi öne çıkartmaktadır. Bu anlamda İspanyolca bilmek, kişiye büyük bir avantaj katacaktır. Bunu İspanya’da Latin Amerika’da alınacak bir İspanyolca yurtdışı eğitimle yapmak daha büyük bir katkı sağlayacaktır.

Özellikle uluslararası ilişkiler ya da uluslararası ticaret alanında çalışan ya da bu alanda kariyer yapmak isteyen kişilerin tercih ettiği bir dildir.

İngilizceyle beraber gelecekte önemi daha da artacak İspanyolca dili 21 ülkenin resmi dilidir. En çok konuşulan ülkelerde Meksika ve ABD’dir. Ancak yükselen ekonomiler arasında Latin Amerika ülkelerinin bulunması İspanyolcayı ve İspanyolca dil eğitimi almanın öneminin arttırmaktadır.

 

Yukarı