İngiltere Dil Okulları

İngilizce dil öğrenimi dendiğinde ilk akla gelen ülkelerden birisi de, İngilizce’nin de ana vatanı olması sebebiyle İngiltere’dir. Ülkenin neredeyse her noktasında, yani başkent Londra’dan Newcastle’a kadar tüm İngiltere dil okulları üst kalitededir ve bu sayede öğrenci İngilizce’yi etkin biçimde öğrenir.

İngiltere, Türkiye’ye yakın bir ülke olması açısından da öğrenciler arasında oldukça popüler bir lokasyondur. Yukarıda ifade ettiğimiz gibi öğrenciler, İngiltere’nin hangi şehri olursa olsun, her yerinde kaliteli yurtdışı dil eğitimi alabilirler. Dil eğitimi, konaklama ve öğrencinin yabancı bir kültürü deneyimleyebilmesi açısından en popüler noktalar Londra, Brighton, Bournemouth, Cambridge, Oxford, Manchester ve Bristol gibi şehirlerdir. Bu şehirlerde öğrenciler aldıkları dil eğitimini sadece kursta değil sokakta, konakladığı mekanda, kısacası şehrin her noktasında kullanırlar ve bu sayede İngilizce’yi bir İngiliz gibi deneyimlerler.

Neden İngiltere'de Dil Eğitimi?

İngilizce’nin anavatanı: Birleşik Krallık’ın merkezi olan İngiltere’nin anadili İngilizce’dir ve tüm dünyaya da buradan yayılmıştır. İngiltere'de yabancı dil eğitimi alındığında ülkede anadili sadece İngilizce olan insanlarla iletişim içerisinde olunur ve öğrenci bu şekilde neredeyse her gün ve her saat pratik yapma şansı elde eder. Sadece kursta değil, gittiği her yerde dil pratiği yapar ve çok kısa sürede İngilizce konuşma pratiği edinir. İngiltere dil okulları ile eğitim almanın bir avantajı da budur.

alt

Kültürel birikim: Uluslararası ortamı ve zengin kültürel tarihi ile öğrenciler sadece İngiltere kültürünü tanımakla kalmaz, aynı zamanda dünyadan da çok sayıda insanı tanır ve onlarla arkadaşlık kurar. Böylece yalnızca dil öğrenmekle kalmaz, aynı zamanda kendisine de yatırım yapar.

Kariyer için harika bir fırsat : Dünyanın neresine gidilirse gidilsin iyi bir İngilizce bilgisine sahip olmak; hem profesyonel hem de akademik hayatta kişiye büyük bir katkı sağlar. Dünyanın en büyük şirketleri ve üniversiteleri, çalışanlarında üstün dil becerisi aramaktadır.

Konaklama çeşitleri: İngiltere’deki tüm dil okullarında çok çeşitli konaklama fırsatları sunulmaktadır. Aile yanı konaklama, öğrenci yurtları, hosteller, oteller ve stüdyo dairelere kadar bir çok çeşitte konaklama seçeneği bulunmaktadır.

Her yaş için kurs tipleri: İngiltere’de çocuklar için dil kursları ve yaz kampı programlarından İş İngilizcesi, TOEFL ve IELTS kurslarına kadar bir çok alanda kurs tipi bulunmaktadır. Bu anlamda herkesin ya da her ailenin planına uygun bir program bulunmaktadır.

Ulaşımın rahatlığı: İngiltere’nin neresinde olursanız olun birden fazla ulaşım yolu alternatiflerinden birini tercih edebilir, ekonomik seyahatler ve yolculuklar yapabilirsiniz.

Türkiye ile mesafe: İngiltere ile Türkiye arasındaki mesafe uçakla 4 saattir. Bu sayede rahatlıkla uçak bileti bulunabilir ve diğer ülkelere göre daha ekonomiktir. Ayrıca 2 saatlik zaman farkı sayesinde öğrenciler, aileleriyle, arkadaşlarıyla çok rahat iletişim kurabilirler ve zaman farkını düşünmeleri gerekmez.

İngiltere'deki Kurs Tipleri Nelerdir ?

İngiltere dil okullarında 3 yaşından itibaren tüm yaş gruplar için yurt dışı eğitim seçenekleri bulunmaktadır. Bu eğitimler şu şekilde tanımlayabiliriz;

Genel İngilizce: İngilizce dilini, kelime dağarcığını geliştirmek ve aynı zamanda İngiliz kültürünü daha fazla tanımak isteyen kişiler için oldukça uygun bir programdır. İngiltere dil okullarında Bu programa kayıt yaptıran öğrenciler orta seviyeden üst seviyeye kadar tüm seviyelerde eğitim alabilirler. Program öğrencilerde dört unsuru geliştirmeye odaklanır. Bunlar; okuma, yazma, dinleme ve konuşma. Kurslar sadece gramer ya da ezbere bilgiye dayalı değil, günlük konuşma dili ile resmi yazı dilinin arasındaki farklara, diyalog tiplerine ve dil ile ilgili stratejileri öğretmeye odaklanır. Ayrıca program saatlerinin esnekliği sayesinde bu kurslara kayıt yaptıran öğrenci boş vakitlerinde bulunduğu şehrin sokaklarını dolaşabilir, görülmesi gereken tarihi yerleri görebilir, dil kursundaki arkadaşlarıyla vakit geçirebilir ya da seyahat edebilir. Bu sayede kişi aldığı eğitimi sadece kursla sınırlandırmaz, yaşam deneyimlerine de aktarır. Böylece en etkin biçimde İngilizce’yi öğrenmiş olur.

Yoğun İngilizce: Bu tip program öğrencinin İngilizce becerisini hızlı, eğlenceli ve etkili bir şekilde ilerletmeye odaklanır. Kelime bilgisi ve gramerin çok daha ötesinde, bu program sayesinde İngilizce sadece öğrenmekle kalınmaz, akıcı bir şekilde konuşma pratiği de kazanılır. Ayrıca bu programın içerisinde iş İngilizcesi, sınav hazırlık programları da bulunmaktadır. Bu da öğrencinin hedeflediği doğrultuda bir İngilizce eğitimi almasına olanak sağlar. Böylece kişi kursu bitirdiği zaman akademik ve profesyonel hayatta da fırsatlarını arttırmış olur.

IELTS Hazırlık Kursları: İngiltere, İrlanda, Avustralya, Yeni Zelanda, Kanada ve Avrupa üniversitelerinde lisans, yüksek lisans ya da doktora eğitimi almak isteyen öğrenciler IELTS’ten yeterli bir puan almak zorundadır. Öğrencinin bu bilgisini ölçen sınavda IELTS’tir. IELTS kursları ile öğrenciler kelime, hızlı konuşma ve gramerin çok daha ötesinde akademik seviyede bir İngilizce eğitimi görürler. Yine IELTS hazırlık programlarında IELTS sınav taktikleri, soru tipleri, okuma, yazma, dinleme ve konuşma gibi unsurlar da pratiklerle gösterilerek pratik yapılır.

TOEFL Hazırlık Kursları: TOEFL, Kuzey Amerika üniversitelerince ve dünyanın çeşitli yerlerindeki üniversiteler tarafından da kabul gören uluslar arası bir İngilizce yeterlilik sınavıdır. Bu kurslarda TOEFL sınavının taktikleri, sınavda iyi bir skor elde edebilmek için gerekli bilgiler verilir ve yine öğrencilere akademik seviyede de olmak üzere okuma, dinleme, konuşma pratikleri yaptırılır. Bunun haricinde dil okullarında online TOEFL simülasyonları da yapılmaktadır.

İş İngilizcesi Kursları: İş İngilizcesi, kişileri rekabetçi iş dünyasında bir çok kişinin önüne geçirir ve kişilerin profesyonel yaşamlarında büyük kolaylık sağlar. Ayrıca yeni mezunlar için de güçlü bir özgeçmişin olmasını sağlar. İş İngilizcesi kurslarında genel İngilizce kurslarından farklı olarak iş dünyasına yönelik kelime bilgisi, cümle kalıpları, terimler de öğretilir. İş İngilizcesi kurs programlarında kimi zaman dil okulu binasının dışında iş yeri ortamında da dil pratikleri yapılır. Önemli bir finans merkezi olan İngiltere'de İngiltere dil okullarının sunduğu İş İngilizcesi programlarının sektör çalışanları ve adayları için büyük katkısı bulunmaktadır.  

İngiltere'de Yaşam

İngiltere’de dil eğitimi almak isteyen öğrencilerin aklına ilk gelen sorulardan biri yaşam masrafları olmaktadır. Yaşam masrafları kişinin tercihlerine ve bulunduğu lokasyona göre değişiklik gösterebilmektedir. Genel olarak baktığımızda İngiltere’nin Kuzey’indeki yaşam masrafları Güney’e göre biraz daha ucuzdur. Örneğin, bir öğrenci için Londra diğer şehirlere göre biraz daha pahalı olabilir. Fakat bir öğrenci en pahalı şehirlerden biri olan Londra’da eğitim alsa bile büyük bir fiyat skalası ile karşılaşır. Dil okullarında en sık tercih edilen konaklama tiplerinden Aile Yanı Konaklamanın fiyatı 150 ila 250 GBP arasında değişmektedir. Öğrenci yurdunda konaklama ise genel 200 Pound’dan başlar ve 350 Pound’a kadar değişir. Bu noktada fiyat kriterini belirleyen şey konaklamanın tipidir. Örneğin; tek-çift kişilik odalar, özel banyolu-paylaşımlı banyolu odalar ve tam, yarım ya da kahvaltı dahil konaklama gibi kriterler fiyatı belirlemektedir. Londra’da ise Zone 1, 2, 3 gibi kriterler de fiyatı belirlemektedir.

Konaklama lokasyonları ise okula yakınlığından ziyade toplu taşıma araçlarına ya da merkeze yakınlığı gibi kriterlerle ölçülür. Ancak İngiltere’nin tüm şehirlerinde toplu taşıma sistemi oldukça gelişmiş olduğundan dolayı öğrenciler metro, otobüs ya da hafif raylı sistem gibi toplu taşıma araçlarını kullanarak okula varabilirler. Bunun dışında bisiklet Avrupa’da olduğu gibi İngiltere’de de sıkça kullanılan bir ulaşım sistemidir. Günümüzde İngiltere’de bir çok insan işe, okula, markete bisikletleriyle gidip gelmektedir. Bu nedenle bir çok yerde insanların bisikletlerini park edebileceği bisiklet parkları bulunmaktadır. Bu anlamda bisiklet kiralamak ya da satın almak da oldukça avantajlı bir seçenek olabilir.

İngiltere’nin bir çok bölgesi, kasabası ve şehri bulunmaktadır. Ancak dil okullarının en sık bulunduğu şehirler genelde Londra, Brighton, Bournemouth, Cambridge, Oxford, Manchester, Liverpool’dur.

İngiltere'de Ulaşım

İngiltere çok geniş tren ve aynı zamanda otobüs ağı sayesinde bir uçtan bir uca ulaşımı en kolay ülkelerden bir tanesidir. Öğrenciler Pass bilet ile tren ve otobüs biletlerinden ortalama %20-25 indirimli olarak yararlanabilirler. Şehirlere göre bakacak olursak en yoğun şehri olan Londra’da öğrenciler metro, otobüs, taksi ve hatta bisiklet ile gün içerisinde seyahat etmektedirler. Özellikle büyük şehirlerde bir mesafeden diğer mesafeye gitmenin en önemli ayrıntısı hangi hattın üzerinde bulunduğudur. Bu sebeple bazen çok uzak gibi görünen bir mesafe iyi bir hat seçimi sayesinde çok kısa bir süreye indirilebilir.

Bilgi anlamında ve biletleme servisi için sıklıkla kullanılan siteler şunlardır: Nationalexpress, Nationalrail ve Oyster. İlk ikisi şehirlerarası ulaşım için olmakla birlikte, Oyster ise yalnızca Londra’da kullanılan tüm metro ve şehir içi otobüs kullanımı içindir. Öğrenci olanlar bu karttan indirimli yararlanabilirler. Aynı zamanda ziyaretçi olarak da örneğin haftalık toplu olarak alınabilir. Öğrenciler havalimanında indikleri andan itibaren kolaylıkla biniş kartı alıp gidecekleri yere seyahat edebilirler, ancak genellikle ilk günleri için öğrencilere havalimanı transferi tavsiye ediyoruz zira valizleri ile birlikte metro otobüs kombinasyonlarını yapmaları çok kolay olmayacaktır.

İngiltere'de Yaşam Masrafları Nasıldır ?

Konaklama : İngiltere dil okullarının sunduğu çok sayıda konaklama seçeneği bulunmaktadır. Bunlar arasından en çok tercih edileni Aile Yanı Konaklamalar ya da Öğrenci Yurtlarıdır. Bu tip konaklamaların tutarı ortalama 150-200 GBP'dir. Londra'daki konaklama fiyatları Zone'lara göre değişmektedir.

Toplu Taşıma Ücretleri : İngiltere'nin her şehrinde toplu taşıma sistemi çok gelişmiştir. Her şehirde her noktaya rahatlıkla otobüs, metro ya da tramvay ile ulaşılabilmektedir. Londra'da masraflar biraz daha pahalı iken diğer şehirler görece daha ucuzdur. Aylık toplu taşıma ücreti ortalama 130 GBP diyebiliriz(Londra için geçerli), diğer şehirler için ortalamada 60 GBP civarındadır. Hangi şehirde olursanız olun ulaşım ücretlerini kısmak için günlük bilet değil aylık biletler ya da şehrin toplu taşıma kartlarından(İstanbul'daki AKBİL, Ankara'daki AnkaraKart gibi) almanızı öneriyoruz.

Sinema, Tiyatro ve Sosyal Etkinlikler : İngiltere denince akla gelenlerden birisi de kültür sanat aktiviteleridir ve İngiltere'de dil okuluna giden öğrencilerimize kesinlikle bu aktivtelerden yararlanmalarını öneriyoruz. Özellikle gençler için olan bu etkinliklerin fiyatları ortalama 12 GBP'dir.

Yeme-İçme : Londra'da yeme içme biraz daha pahalıyken diğer şehirlerde(özellikle Kuzey'de) daha ucuzdur. Pahalı olmayan bir restaurantta, fast-food, bira, kola, kahve gibi dışarıda yenip tüketilecek gıdaları baz alırsak ortalama harcama 30 GBP olacaktır.

Ev İhtiyaçları : Eğer yemeksiz konaklama seçtiyseniz yemeğinizi kendiniz karşılamak durumunda olduğunuz için marketteki gıda fiyatları da sizin için önemli olacaktır. İngiltere marketlerinde 1 kilo pirinç, 500 gr peynir, 1 Lt Süt ve 1 kilo elma ve 1 ekmeğin ortalama fiyatı 6,5 GBP'dir. Ayda iki kere bu şekilde alışveriş yapıldığı düşünülürse aylık ortalama 15 GBP gıda alışverişine gitmektedir.

Telefon Kartları : İngiltere'nin ünlü telefon kulübelerini herkes bilir. Eğer bu telefon kulübelerinden birini kullanmak isterseniz ortalama 5 GBP fiyat tutmaktadır.

Toplam : Yukarıda bahsettiğimiz tüm bu ihtiyaçların oranı elbette şehirden şehre ve kişiden kişiye değişmektedir. Ancak şimdiye kadar giden tüm öğrencilerimiz ve İngiltere ekonomisini göz önünde bulundurursak bir öğrencinin aylık ortalama masrafı Londra'da 450 GBP'dir. Diğer şehirlerde ise bu rakam ortalama 350-400 GBP civarındadır.

İngiltere'nin Popüler Lokasyonları Nerelerdir ?

İngiltere'de dil eğitimi alırken tercih edebileceğiniz ve bolca pratik yapabileceğiniz popüler lokasyonlar ise aşağıdaki gibidir;

Londra

İngiltere’nin ve Birleşik Krallık’ın başkentidir. Avrupa Birliği’nin en kalabalık ikinci şehri olmakla birlikte, dünyanın da en önemli iş ve finans merkezlerinden birisidir. Şehirde doğal olarak en fazla İngilizce konuşulmakla birlikte, kültürel çeşitliliği ve aldığı göçlere göre de 300’den fazla farklı dil konuşulmaktadır.

En önemli turistik mekanları Parlamento Binası, Tower Bridge, Tower of London, Buckhingham Sarayı, Trafalgar Meydanı ve Big Eye(Londra Dönmedolabı)’dır.

Londra metrosu, dünyanın en eski metrosudur. 1863 yılında Metropolitan Railway adıyla açılan metro hattı bugün Londra’da en sık kullanılan ulaşım aracıdır ve karışık görünümüne rağmen en rahat ve pratik ulaşım genelde metroyla yapılır.

Brighton

Brighton, İngiltere’nin güney doğusunda Manş Denizi kıyısında yer alan bir şehridir. Şehir, İngiltere’nin en ılıman iklimine sahip şehri olarak kabul edilir. Görülmesi gereken yerleri arasında Royal Pavilion, Brighton Pier, Brighton Saat Kulesi ve sahili bulunmaktadır.

Brighton’da da her şehirde olduğu gibi ulaşım sistemi gelişmiştir. Şehirlerarası ulaşım açısından da tren istasyonları, otobüs rotaları ve otobüs istasyonları gibi çeşitli seçenekler sunmaktadır. Ayrıca A23 otobanı ile Londra’ya otomobil ile hızlıca varılabilir.

Bournemouth

Bournemouth Borough Yerel İdaresi birimi sınırları içindeki nüfusu (2008 tahminine göre) 163,900 kişidir. Fakat Bournemouth şehirsel alanı Poole ve Christchurch kentleri ile birleşik olup yaklaşık 400.000 kadar nüfuslu "Güney Doğu Dorset" şehirsel alanını oluşturur.

Londra'ya yaklaşık 170 km uzaklıktaki Bournemouth genellikle sahili, gece kulüpleri, alışveriş imkânları bilinir. Ağırlıklı olarak dil okulları yer alır. Londra'ya oranla daha ucuz ve öğrenci şehridir. Türklerin dil okulu olarak seçtiği bir İngiltere kasabasıdır.

Kentin 8 km kuzeyinde Bournemouth Uluslararası Havaalanı yer almaktadır.

Cambridge

Cambridge, Londra’nın 105 km kuzeyinde bulunmaktadır. Dünyanın en iyi beş üniversitesinden biri olan Cambridge Üniversitesi’ne ev sahipliği yapmaktadır.

Cambridge de toplu taşıma konusunda gelişmiş bir şehirdir. Şehir içi ulaşım genelde otobüslerle sağlanmaktadır. Bunun yanında bisiklet kullanımı da oldukça yaygındır ve bisiklet insanlar için bir ulaşım aracıdır. Şehrin çeşitli noktalarında bisiklet kiralama noktaları bulunmaktadır. Bu noktalardan kolayca bisiklet kiralayarak Cambridge’i gezebilir ya da ulaşım sağlayabilirsiniz. Bisiklet kiralamanın günlük ücreti 5 Sterlin’dir.

Cambridge eğitim ve kültür şehri olduğu gibi aynı zamanda tarihi mekânlarıyla da ünlüdür. Bu mekanlar arasında Castle Hill, Jesus Green, Trinity College, Cambridge Üniversitesi, Fitzwilliam Müzesi, Great St Mary’s bulunmaktadır.

Oxford

Oxford, İngiltere'nin güneydoğusunda bulunan kültürel ve tarihi açıdan önemli şehirlerinden birisidir. Dünyanın en köklü üniversitelerinden Oxford Üniversitesi'ne ev sahipliği yapan bu kent tam bir öğrenci şehri olma özelliğini yüzyıllardır korumaktadır. Dünyanın dört bir yanından gelen öğrencilerin varlığıyla oldukça kozmopolit bir yapıya sahip olan Oxford'un yaklaşık nüfusu 150,000'dir. Tarihi 8. yüzyıla kadar uzanan şehir, Oxford Üniversitesi'nin tarihi ve görkemli kolejleri, mimarisi ve kültürel geçmişiyle turistler için de bir cazibe merkezidir.

Oxford şehir merkezi, turistler için olağanüstü manzaralı bir yer olduğu kadar tüketicilerin de ziyaret ettiği çekici bir yerdir.

Westgate Alışveriş Merkezi "West Gate" de yer alır. Alışveriş Merkezi ve civarında pek çok sayıda büyük dükkân bulunur. Bunların başlıcaları, Primark, Bhs, Marks&Spencer, Sainsbury's, Sports World (Eskiden Sports & Soccer) ve Game gibi meşhur yerlerdir. Ayrıca Debenhams, HMV, McDonalds, Burger King, Boswells of Oxford ve büyük bir restorana sahip Waterstones kitap dükkânı da bu bölgede bulunur.

Manchester

Manchester, Birleşik Krallık, İngiltere ülkesinin Kuzey-Batı bölgesinde bulunan şehir statüsünde bir yerleşkedir ve daha geniş bir coğrafi şehirleşme alanının ana merkezidir. 514,417 lik nüfusuyla ülkenin en kalabalık 6. Şehri konumundadır.

Manchester’da üç dairesel hattan oluşan bir otobüs hattı bulunmaktadır. Bu otobüs hattı tamamen ücretsizdir ve bu şehir içi ulaşımda büyük kolaylık sağlamaktadır.

Sanayi Devrimi’nin kentlerinden biri olan Manchester’da görülmesi gereken çok sayıda yer bulunmaktadır. Bunlar; Manchester Müzesi, Manchester Katedrali, Bilim ve Sanayi Müzesi, İnsanlık Tarihi Müzesi, Manchester Sanat Galerisi, Manchester Yahudi Müzesi, Çin Mahallesi, John Rynalds Kütüphanesi, Savaş Müzesi, Ulusal Futbol Müzesi’dir. Ayrıca dünyaca ünlü Manchester United takımının stadyumu olan Old Trafford’da da Manchester United’ın maçlarını izleyebilirsiniz.

Liverpool

Liverpool, Birleşik Krallık'ta, İngiltere ülkesinde Mersey Nehri Halici'nin doğusunda bulunan şehir yerleşkesidir. 1207'de bir belde olarak kurulmuş ve 1880 kraliyet beratı ile şehir olma statüsünü kazanmıştır. Liverpool idari şehri çok daha geniş bir alana yayılmıştir. Bölgenin nüfusu yaklaşık 1.300.000 kişidir.

2007 yılında 800. yaş gününü kutlayan bu şehir, 2008 yılında Avrupa Kültür Başkenti olmuştur.
Liverpool şehir merkezinin bazı kısımları "Liverpool, Ortaçağ Ticari Liman Şehri" adı altında 2004'te UNESCO Dünya Mirasları listesine konulmuştur. Bu kısımlar içinde "Pier Head", "Albert Dokları", ve "William Brown Sokağı" bulunmaktadır.

Liverpool spor ile isim yapmıştır. Şehirde Liverpool F.C ve Everton FC adlı İngiltere Premier Lig'inde yer alan iki futbol takımı bulunmaktadır. Şehrin kuzey varoşlarından olan Aintree'de ünlü bir Hipodrom bulunmakta ve her yıl ilkbaharda bu "Aintree Hipodromu"nda "Grand National" adlı bir at yarışı yapılmakta ve bu at yarışı tüm Birleşik Krallık'ta gayet büyük ilgi toplamaktadır.

Ayrıca şehir dünyaca ünlü Liverpool Futbol Kulübü’ne de ev sahipliği yapmaktadır. Anfield Stadyumu’nda Liverpool’un maçlarını da izleyebilirsiniz.

İngiltere Dil Okulları 2017 Fiyatları

İngiltere dil okullarının fiyat listesini aşağıda görebilirsiniz. 

Not : Listedeki fiyatlar en sık tercih edilen ve ortalamaya göre yazılmış, İngiliz Sterlini cinsinden fiyatlardır. Bölüm, saat, konaklama ve sigorta gibi tercihlerinize göre fiyatlandırma artabilir veya azalabilir. Detaylı bilgi için aşağıdaki bilgi istek formunu doldurup bize mesaj gönderebilir veya telefonla arayabilirsiniz.

İngiltere Dil Okulları Dil Programları Hafta ve fiyatlar Kayıt
Ücreti
Konaklama
Yerleştirme
Ücreti
Havalimanı
Transfer
Şehir Okul
4 8 12 24 48 Aile Yanı Yurt
BATH Kaplan
International
Genel İngilizce Kursları 1160 2240 3180 6000 12000 110 170 255 75
Yoğun İngilizce Kursları 1340 2600 3660 7080 14160
IELTS Hazırlık Kursları 1340 2600 - - -
BOURNEMOUTH MLS
International
College
Genel İngilizce Kursları 940 1880 2820 5160 9600 90 115 - 155
Yoğun İngilizce Kursları 1100 2200 3300 6120 11424
IELTS Hazırlık Kursları 1100 2200 3300 6120 11424
British Study
Centres
Genel İngilizce Kursları 940 1840 2580 4560 9120 50 145 170 165
Yoğun İngilizce Kursları 1100 2160 3060 5520 11040
IELTS Hazırlık Kursları 1100 2160 3060 5520 11040
Kaplan
International
Genel İngilizce Kursları 1040 2000 2880 5520 11040 110 145 200 75
Yoğun İngilizce Kursları 1160 2240 3180 6120 12240
IELTS Hazırlık Kursları 1160 2240 - - -
Westbourne Genel İngilizce Kursları 472 848 1272 2448 4512 60 110 - 25
Southbourne
School of English
Genel İngilizce Kursları 820 1640 2460 4680 8160 90 107 - -
BRIGHTON Embassy English Genel İngilizce Kursları 1100 2200 3000 5640 11280 100 161 280 65
Yoğun İngilizce Kursları 1500 3000 4080 4320 8640
IELTS Hazırlık Kursları 1500 3000 4080 6480 12960
British Study
Centres
Genel İngilizce Kursları 940 1840 2580 4560 9120 50 150 245 145
Yoğun İngilizce Kursları 1100 2160 3060 5520 11040
IELTS Hazırlık Kursları 1100 2160 3060 5520 11040
EC English Genel İngilizce Kursları 1080 2160 2820 4700 9840 50 180 265 70
Yoğun İngilizce Kursları 1380 2760 3420 6120 12240
IELTS Hazırlık Kursları 1380 2760 3420 - -
LSI Genel İngilizce Kursları 880 1760 2520 4200 8400 70 165 - 140
Yoğun İngilizce Kursları 1080 2160 3060 4920 9840
IELTS Hazırlık Kursları 1080 2160 3060 - -
Stafford House Genel İngilizce Kursları 1020 2040 2880 4680 8880 100 160 255 150
Yoğun İngilizce Kursları 1340 2680 3480 5640 10800
IELTS Hazırlık Kursları 1340 2680 3480 5640 10800
St.Giles
International
Genel İngilizce Kursları 1012 1928 2796 4488 8496 60 179 275 132
Yoğun İngilizce Kursları 1280 2424 3516 5568 10848
IELTS Hazırlık Kursları 1280 2424 3516 - -
Brighton Language
College
Genel İngilizce Kursları 700 1360 1920 3360 6240 60 140 - 130
Yoğun İngilizce Kursları 860 1680 2400 4320 8160
IELTS Hazırlık Kursları 780 1520 2160 3840 7200
Eurocentres Genel İngilizce Kursları 1072 2048 3024 4992 9984 90 168 265 92
Yoğun İngilizce Kursları 1284 2464 3516 6072 12144
BRISTOL International
House
Genel İngilizce Kursları 920 1760 2640 5040 9120 40 145 160 205
Yoğun İngilizce Kursları 1040 2000 3000 5760 10560
IELTS Hazırlık Kursları 1040 2000 3000 5760 10560
EC English Genel İngilizce Kursları 1020 2040 2580 4800 9600 50 185 205 220
Yoğun İngilizce Kursları 1280 2560 3120 5760 11520
IELTS Hazırlık Kursları 1280 2560 3120 - -
English Language
Centre
Yoğun İngilizce Kursları 1080 2160 3120 5760 11520 60 155 155 220
IELTS Hazırlık Kursları 1080 2160 3120 5760 11520
CAMBRIDGE Kaplan
International
Genel İngilizce Kursları 1160 2240 3180 6000 12000 110 185 225 140
Yoğun İngilizce Kursları 1340 2600 3660 7080 14160
IELTS Hazırlık Kursları 1340 2600 - - -
Stafford House Genel İngilizce Kursları 1080 2160 3000 5160 9840 100 230 160 140
Yoğun İngilizce Kursları 1400 2800 3720 6240 12000
IELTS Hazırlık Kursları 1400 2800 3720 6240 12000
LSI Genel İngilizce Kursları 920 1840 2640 4440 8880 70 170 220 145
Yoğun İngilizce Kursları 1120 2240 3180 5160 10320
IELTS Hazırlık Kursları 1120 2240 3180 - -
Embassy English Genel İngilizce Kursları 1100 2200 3000 5640 11280 100 154 280 165
Yoğun İngilizce Kursları 1500 3000 4080 4320 8640
IELTS Hazırlık Kursları 1500 3000 4080 6480 12960
Cambridge Law
Studio*
Hukuk İngilizcesi* Haftalık fiyat 659 GBP - 195 350 32
Yoğun Hukuk İngilizcesi* Haftalık fiyat 1675 GBP
İngilizce Sözleşme Tasarıları* Haftalık fiyat 1850 GBP
EASTBOURNE St.Giles
International
Genel İngilizce Kursları 916 1744 2520 4080 7680 55 134 227 114
Yoğun İngilizce Kursları 1184 2240 3252 5184 10032
IELTS Hazırlık Kursları 1184 2240 3252 5184 10032
English Language
Centre
Genel İngilizce Kursları 752 1440 2064 3840 7680 90 108 120 125
Yoğun İngilizce Kursları 848 1560 2292 4560 9120
IELTS Hazırlık Kursları 752 - - - -
HARROGATE CES (Centre
of English
Studies)
Genel İngilizce Kursları 612 1080 1620 3240 - 55 138 - 70
Yoğun İngilizce Kursları 912 1464 2196 4392 -
IELTS Hazırlık Kursları 912 1464 2196 4392 -
LIVERPOOL Kaplan
International
Genel İngilizce Kursları 1160 2240 3180 6000 12000 110 150 185 40
Yoğun İngilizce Kursları 1340 2600 3660 7080 14160
IELTS Hazırlık Kursları 1340 2600 - - -
New College
Groups
Genel İngilizce Kursları 960 1920 2820 5520 10800 60 150 145 40
Yoğun İngilizce Kursları 1160 2320 3420 6720 13200
IELTS Hazırlık Kursları 780 1560 2280 4440 8640
LONDRA Oxford House
College
Genel İngilizce Kursları 760 1440 2160 3720 7440 65 200 265 105
Yoğun İngilizce Kursları 940 1800 2700 4800 9600
IELTS Hazırlık Kursları 1180 2280 3420 - -
Frances King
School
Genel İngilizce Kursları 980 1800 2400 4800 8400 - 199 295 95
Yoğun İngilizce Kursları 1224 2248 3000 6000 10512
IELTS Hazırlık Kursları 980 1800 - - -
Bell English Genel İngilizce Kursları 1316 2552 3708 7176 14352 95 235 350 95
Yoğun İngilizce Kursları 1876 3672 5388 10536 21072
IELTS Hazırlık Kursları 1316 2552 3708 7176 14352
Eurocentres Genel İngilizce Kursları 1120 2160 3120 5520 11040 90 192 330 124
Yoğun İngilizce Kursları 1288 2496 3636 6672 13344
Süper Yoğun İngilizce Kursları 1440 2800 4092 7368 14736
The Language
Gallery
Genel İngilizce Kursları 1100 2000 3000 5520 8640 60 200 200 100
Yoğun İngilizce Kursları 1300 2480 3720 6720 10800
IELTS Hazırlık Kursları 1100 2000 3000 5520 8640
LAL Genel İngilizce Kursları 960 1720 2580 4800 9600 75 207 235 65
Yoğun İngilizce Kursları 1120 2040 3060 5760 11520
IELTS Hazırlık Kursları 1180 2360 3540 - -
Malvern House Genel İngilizce Kursları 780 1480 2100 3120 5760 110 175 195 80
Yoğun İngilizce Kursları 900 1720 2400 3600 6720
IELTS Hazırlık Kursları 900 1720 2400 3600 6720
EC English Genel İngilizce Kursları 1140 2280 3000 5520 11040 50 270 355 105
Yoğun İngilizce Kursları 1420 2840 3780 6600 13200
IELTS Hazırlık Kursları 1420 2840 3780 - -
International
House
Genel İngilizce Kursları 1280 2360 3300 6120 11760 95 215 250 80
Yoğun İngilizce Kursları 1540 2880 4080 7560 14160
IELTS Hazırlık Kursları 1280 2360 - - -
LSI Genel İngilizce Kursları 920 1840 2640 4440 8880 70 200 - 90
Yoğun İngilizce Kursları 1120 2240 3180 5160 10320
IELTS Hazırlık Kursları 1120 2240 3180 - -
CES (Centre
of English
Studies)
Genel İngilizce Kursları 612 1080 1620 3240 - 40 170 295 110
Yoğun İngilizce Kursları 912 1464 2196 4392 -
IELTS Hazırlık Kursları 912 1464 2196 4392 -
Stafford House Genel İngilizce Kursları 1240 2480 3240 5640 10560 100 240 230 100
Yoğun İngilizce Kursları 1400 2800 3720 6240 12000
IELTS Hazırlık Kursları 1400 2800 3720 6240 12000
Skola Genel İngilizce Kursları 1196 2392 3588 7176 14352 - 220 250 110
Yoğun İngilizce Kursları 1396 2792 4188 8376 16752
IELTS Hazırlık Kursları 860 1720 2580 5160 10320
Embassy English Genel İngilizce Kursları 1120 2240 3060 5760 11520 100 196 - 60
Yoğun İngilizce Kursları 1520 3040 4140 4512 9024
IELTS Hazırlık Kursları 1520 3040 4140 4512 9024
British Study
Centres
Genel İngilizce Kursları 1060 2080 2880 5160 10320 50 180 295 95
Yoğun İngilizce Kursları 1220 2400 3360 6120 12240
IELTS Hazırlık Kursları 1180 2320 3240 5880 11760
Kaplan
International
Genel İngilizce Kursları - - - - - 110 225 355 -
Yoğun İngilizce Kursları 1400 2680 3840 7440 14880
IELTS Hazırlık Kursları 1400 2680 - - -
MANCHESTER The Language
Gallery
Genel İngilizce Kursları 860 1640 2460 4440 7200 60 200 287 100
Yoğun İngilizce Kursları 920 1760 2640 4920 7920
IELTS Hazırlık Kursları 1060 2000 3000 5760 9600
New College
Groups
Genel İngilizce Kursları 920 1840 2640 5160 10080 60 135 170 60
Yoğun İngilizce Kursları 1100 2200 3240 6360 12480
IELTS Hazırlık Kursları 1100 2200 3240 6240 12480
Experience
English
Genel İngilizce Kursları 820 1512 2220 4440 8112 50 168 126 55
Yoğun İngilizce Kursları 1020 1992 2820 5160 9840
IELTS Hazırlık Kursları 1020 1992 2820 5640 -
EC English Genel İngilizce Kursları 1060 2120 2820 4920 9840 50 175 245 70
Yoğun İngilizce Kursları 1380 2760 3420 6120 12240
IELTS Hazırlık Kursları 1380 2760 3420 - -
OXFORD Kaplan
International
Genel İngilizce Kursları 1160 2240 3180 6000 12000 110 185 - 120
Yoğun İngilizce Kursları 1340 2600 3660 7080 14160
IELTS Hazırlık Kursları 1340 2600 - - -
EC English Genel İngilizce Kursları 1100 2200 2880 5040 10080 50 195 255 135
Yoğun İngilizce Kursları 1400 2800 3480 6120 12240
IELTS Hazırlık Kursları 1400 2800 3480 - -
CES (Centre
of English
Studies)
Genel İngilizce Kursları 612 1080 1620 3240 - 40 170 - 130
Yoğun İngilizce Kursları 912 1464 2196 4392 -
IELTS Hazırlık Kursları 912 1464 2196 4392 -
Embassy English Genel İngilizce Kursları 1100 2200 3000 5640 11280 100 147 252 170
Yoğun İngilizce Kursları 1500 3000 4080 6480 12960
IELTS Hazırlık Kursları 1500 3000 4080 6480 12960
Oxford House
College
Genel İngilizce Kursları 820 1560 2340 4200 8400 65 185 - 130
Yoğun İngilizce Kursları 1340 2600 3900 7200 14400
IELTS Hazırlık Kursları 860 1640 2460 - -
TORQUAY Kaplan
International
Genel İngilizce Kursları 1040 2000 2880 5520 11040 110 185 - 120
Yoğun İngilizce Kursları 1160 2240 3180 6120 12240
IELTS Hazırlık Kursları 1160 2240 - - -

 

İngiltere dil okullarına göz atmak için aşağıdaki listeyi inceleyebilirsiniz;

 1. EC English
 2. Embassy English
 3. Kaplan International
 4. Stafford House School of English
 5. British Study Centres
 6. Eurocentres
 7. Language Studies International(LSI)
 8. London School of English
 9. Cambridge Law Studio
 10. Sprachcaffe
 11. LAL
 12. St.Giles International
 13. Centre of English Studies(CES)
 14. Alpadia Language Schools
 15. The Burlington School of English
 16. English Language Centre Bristol
 17. Anglo Continental
 18. Frances King School of English
 19. Studio Camridge
 20. International House Bristol
 21. Oxford International
 22. The Language Gallery
 23. New College Group
 24. Delfin English School
 25. English Language Centre

İngiltere’de ve Havalimanında Dikkat Edilmesi Gerekenler

 1. Pasaportunuzu her zaman yanınızda bulundurun. TC kimliğiniz burada sizin için ne kadar önemliyse yurtdışında da pasaportunuz o kadar önemlidir.
 2. Gümrük görevlisi size, hangi okula gittiğinizi, ne kadar süre eğitim alacağınızı ve kalacağınız yeri sorabilir. Gidiş oryantasyonu esnasında size teslim edilen dosyanızdan görevlinin istediği bu evrakları sunabilirsiniz
 3. Uçakta hostesler tarafından doldurmanız için “Landing Card” verecekler. Bu formu kendi bilgilerinize göre doldurup pasaport kontrolü esnasında gümrük görevlisine teslim edeceksiniz
 4. Cüzdanınızda fazla para bulundurmayın, sadece ihtiyacınız kadar para bulundurun.
 5. Mevsim ne olursa olsun İngiltere çok değişik bir iklime sahiptir. Bu nedenle yazın gitseniz dahi sadece yazlık kıyafetlerle değil, sizi soğuktan koruyacak kıyafetlerle gitmenizi öneriyoruz.
 6. İngiltere priz sistemi ile Türkiye priz sistemi birbirinden çok farklıdır. Elektronik aletlerinizi düzgün şarj edebilmek için çevirici almanızı tavsiye ediyoruz.
 7. Türk Lirası'nı İngiliz para birimi Pound'a çevirme işlemini Türkiye'de yapmanızı tavsiye ediyoruz çünkü gittiğiniz yabancı ülkenin parası, orada her zaman daha değerlidir.
 8. Bavulunuzda hava taşımacılığı kanunlarına yasak herhangi bir madde bulundurmayın. Yani çantanızda ya da yanınızda kesici alet, boya, kolayca tutuşan maddeler(kibrit, çakmak) ve biber gazı maddeler bulundurmamanızı öneriyoruz.
 9. Uçak yolculuğunuzda pasaportunuzu ve gidiş oryantasyonu sırasında size verilen dosyayı bavulunuza koymayın. Hatta el bagajınız olsa bile pasaportunuz çantada değil üstünüzde olsun.
 10. İngiltere'de havalimanına indikten sonra pasaport kontrolü sırasında görevli size nerede kalacağınızı, neden geldiğinizi sorabilir. Bunlar gayet normal sorulardır, bunlara rahatlıkla cevap verebilirsiniz.
 11. Gümrük görevlisine kesinlikle eksik veya yanlış bilgi vermeyiniz.
 12. Konaklamanıza kendi imkanlarınız ile gitmeyi tercih edecek olursanız İngiltere’deki havaalanlarının çoğundan tren ve/veya otobüs ile bir çok şehre ve şehir içinde noktalara gidiş mümkündür. Havaalanı içinden gideceğiniz rotanın biletini almanız mümkündür. Eğer bulamazsanız görevliler yardımcı olacaklardır.
 13. Aynı zamanda havaalanı transfer hizmetinden de yararlanıp bagaj alım çıkışı sonrasında transfer görevlilerden biri sizi karşılayarak konaklamanıza ulaşmanızı sağlayabilirler.
 14. Havalimanlarında gittiğiniz şehrin krokisi, ulaşım haritası bulunmaktadır. Bunları Information Desklerden ücretsiz temin edebilirsiniz. Bu krokilerden birini almanızı öneririz, telefonunuzun şarjının bitmesi ihtimaline karşılık bu krokilerde kalacağınız yeri ve okulunuzu işaretlemenizi öneriyoruz.
 15. Eğer bavulunuz kaybolduysa kesinlikle panik yapmayın. Bu her insanın başına gelebilecek, normal bir durumdur. Hemen oradaki görevlilere bunu bildirin, bavulunuz 1-2 gün içerisinde size teslim edilecektir.

Bilgi İstek Formu