EğitimAL

İngiltere Dil Okulları


İngilizcenin Anavatanı İngiltere’de Eğitim!

Güneş batmayan krallık, İngilizcenin ana vatanı İngiltere Londra, Brighton, Cambridge, Oxford, Liverpool, Edinburgh’a kadar bir çok şehirde dil okullarının sunduğu eğitimlerle her ihtiyaca yönelik program sunmaktadır.


Dünyanın en gelişmiş ülkelerinden biri olan İngiltere’de dil okullarının neden bu kadar kaliteli olduğunu ve neden dil eğitimi için en iyi seçeneklerden birisi olduğunu biliyor musunuz?

İlk olarak İngiltere’de dil eğitimiyle birlikte İngilizcenin doğduğu kültürü görerek dil pratiğine daha hızlı hâkim olursunuz. İngiltere’de dil okullarının kalitesi çok yüksek olmakla birlikte sosyal hayatın canlılığı da dil öğreniminde çok önemli bir husustur. Öğrenciler dil öğrenirken gezmek, yeni arkadaşlar edinmek ve ilgisini çekeceği detaylar görerek bir yandan eğlenirken bir yandan da öğrendiklerini hafızalarına kazıyacaktır.

Eğitimde birçok alanda uzmanlaştığı gibi dil eğitiminde de genel İngilizce ve TOEFL, IELTS gibi sınavlara hazırlığının yanı sıra özel amaçlı olarak tıp, hukuk ve iş gibi özel dil programlarında da oldukça uzmanlaşmıştır. İngiltere dil okulları genel İngilizce programlarına 14 ve 16 yaşdan itibaren öğrenci kabul ederken yetişkinler içinse 30 yaş üstü ve 50 yaş üstü gibi daha küçük gruplarda, grup ve birebir eğitimlerle özelleştirilmiş dil eğitim programları da sunar.

Şehirlerin birbirine çok yakın olması, kalacağınız süre boyunca her hafta sonu farklı bir şehir ziyaret edip İngiltere’yi keşfederken yılın her zamanı organize edilen birçok festivale katılma imkânı da bulursunuz. Eğitimden kalan zamanınızda arkadaşlarınızla birlikte zaman geçirmek ve pratik yapmak için bu geziler en iyi pratik yapma fırsatıdır.

Konaklama

Dünyanın birçok yerinde olduğu gibi dil öğreniminde İngiltere eğitim kurumları da aile yanı konaklama imkânı sunar. Londra’da yılın her zamanı, diğer şehirlerde ise özellikle yaz dönemlerinde rahatlıkla tek kişilik ve içinde banyosu olan oda türlerinde yurt seçenekleri bulunabilir.

İngiltere'de şehirden şehre çeşitlilik gösteren, genel İngilizce kurslarından yoğun İngilizce kurslarına kadar birçok program bulabileceğiniz okullar arasında şunlar vardır: EC English, Embassy English, Kaplan International, Stafford House of English, British Study Centres, Oxford International, St. Giles International... 

Yukarı