EğitimAL

İngiltere Tasarım ve Sanat Üniversiteleri


The University of Arts London

University of the Arts London, sanat, tasarım, moda ve performans sanatları alanlarında eğitim veren bir üniversitedir. Okul toplamda 6 bölümden oluşmaktadır. Bunlar; Camberwell College of Arts, Central Saint Martins, Chelsea College of Arts, the London College of Communication, the London College of Fashion and Wimbledon College of Arts.

London College of Fashion

London College of Fashion, University of the Arts London'a bağlı bir tasarım okuludur. Lisans ve yüksek lisans programları sunan okul özellikle moda eğitimi alanına eğilmiştir. Ana kolej binası, Oxford Circus'un hemen kuzeyinde, John Prince's Caddesi'nde bulunmaktadır.

London College of Fashion dünyanın önde gelen moda okullarından biridir.

Okulun tüm öğretmenleri yeni nesil moda ve ayakkabı tasarımcıları, stilistler, makyaj sanatçıları, alıcılar, fotoğrafçılar, gazeteciler ve yöneticilerden oluşmaktadır. Aynı şekilde tüm öğrenciler de alanlarının en iyisi olmak üzere eğitilmektedir. Endüstrinin değişen standartlarına da açık, ufku geniş öğrenciler yetiştirir.

Okulda seçeceğiniz bölüm ne olursa olsun, fikirlerinize önem verilir ve bu fikirleri geliştirmenize destek verilir.

Arts University Bournemouth

Arts University Bournemouth, hem İngiltere'de hem de yurtdışındaki öğrencilere dünya standartlarında eğitim vermeyi hedeflemekte ve çalışmalarını her zaman en yeni teknolojiye uygun, dünyanın değişen standartlarına da ayak uydurabilecek şekilde ders programını düzenlemektedir. Ayrıca yaptığı eğitimle uluslararası alanda da takdir edilmektedir.

Üniversitenin bulunduğu konum ve binaları son derece modern ve teknolojiye de uygun bir ortamda, öğrencilerin kendilerini geliştirebilmesi için bir çok materyalin de kullanılabileceği şekilde hazırlanmıştır. Okuldaki tüm stüdyolar, teknolojik donanımlar öğrencilerin kullanımına açıktır.

Ayrıca okulun kendine ait bir kütüphanesi de bulunmaktadır ve bu kütüphaneden öğrenciler her zaman yararlanabilirler. Kütüphane içerisinde Plastik Tasarım Müzesi ve Görsel Sanat Galerileri de bulunmaktadır.

Okulda tercih edebileceğiniz programlar ve bölümler şunlardır;

London College of Contemporary Arts

London College of Contemporary Arts, Londra'nın kalbi denebilecek bir konumda kurulmuş İngiliz sanat okuludur. Okulun ilgilendiği dört alan bulunmaktadır. Bu alanlar; Moda ve Tasarım, Fotoğrafçılık ve Hareketli Görüntüler, Grafik ve Multimedya ve Yaratıcı Sanat Yönetimi.

Okul, öğrencileri seçtikleri endüstrilerde başarılı bir kariyer için hazırlamakta ve  pratiğe odaklı eğitim vermektedir. Dolayısıyla okul; moda, tasarım ve dijital tasarım sektörüne hazırlanan adayları, kendi alanlarında tam donanımlı ve profesyonel olacak şekilde yetiştirmektedir. Bunun için öğrencilerin fikirlerine ve bu fikirleri geliştirmelerine de her zaman yardımcı olmaktadır.

Okulda bulunan pratik sınıflarda endüstri profesyonellerinden de kişiler bulunur ve öğrencilere ders verir. Böylece öğrenciler hem öğrenmiş olurlar hem de sektörün deneyimli bir ismini karşılarında gördükleri ve ders aldıkları için motivasyon da kazanırlar. Hatta bu eğitmenle birebir görüşüp konuşma imkanı da bulunmaktadır ve bu öğrenciler için büyük bir avantajdır.

University of the Creative Arts

University of the Creative Arts şimdiye kadar dünyaca ünlü bir çok yapımcıyı, sunucuyu ve küresel ödül almış kişileri mezun etmiş bir okuldur. University of the Creative Arts'ın Canterbury, Epsom, Farnham ve Rochester'da 4 kampüsü bulunmaktadır. Okulda öğrencilerin kendi ilgi alanlarına ve yeteneklerine göre seçebileceği 120 ders bulunmaktadır ve bu dersleri veren kişiler kendi alanlarında oldukça deneyimli sanatçılar, tasarımcılar, yapımcılar, yazarlar ve araştırmacılardır.

Mazisi oldukça eskiye dayanan University of the Creative Arts sanat konusunda uzmanlığı ve tasarım eğitimini birinci değer olarak belirlemiştir. Okulda hiçbir şekilde ezbere ders yapılmamakta ve öğrencilerin kendi tarzlarını bulması ve gerekirse bu alanda uzmanlaşması desteklenmektedir. Bunun için okul, öğrencilere en son teknoloji ekipmanlarını ve kaynaklarını sunmaktadır ve bunlar öğrencilerin yararlanabilmesi için her daim açıktır. Dolayısıyla University of the Creative Arts'ı seçen öğrenciler pişman olmayacaklardır.

 

Yukarı