EğitimAL

İrlanda Yüksek Lisans Eğitimi


İrlanda Yüksek Lisans Eğitimi

Sıcakkanlı insanları, yeşil doğal ortamı ve öğrencilere sunduğu atraksiyonlarıyla yurtdışında yüksek lisans eğitiminde İngiltere’ye alternatif oluşturan İrlanda; özellikle İşletme, mühendislik ve Bilişim Teknolojileri alanında sağlamış olduğu iş olanaklarıyla ön plana çıkmaktadır. Ayrıca, YÖK denkliğinin yanında yüksek eğitim standartları ve uygun eğitim ücretleriyle birçok öğrencinin yurtdışı eğitim hayalini gerçekleştirmesine yardımcı olmaktadır.  

İrlanda’da yüksek lisans eğitimi çoğu alanda İngiltere’de olduğu gibi 1 yıl sürmekte ve mezuniyet sonrası öğrencilere 2 yıl çalışma izni verilmektedir. Ayrıca, dünya devi birçok firmanın Google, Facebook, Microsoft ve Apple gibi merkezi Dublin’de bulunmaktadır.  Bu sebeple uluslararası öğrenciler staj yaparak ve ya çalışma hayatlarına bu firmalardan birinde başlayarak, profesyonel yaşamlarına adım atabilirler.

Gelişen ekonomisi, genç nüfusu ve uluslararası öğrencilere sağladığı kolaylıklarla mezuniyet sonrası İrlanda çalışmak için oldukça avantajlıdır. Aynı zamanda kültürel yapısı, festivalleri ve müzik kültürüyle de öğrencilere eğitim süreleri boyunca unutamayacakları deneyimler sağlamaktadır. 

Her ne kadar üniversite ya da özel yurtlarda konaklama öğrencilere daha keyifli ve özgür gelse de İrlanda için bu söz konusu değildir. İrlandalı ailelerin yanında konaklamak birçok öğrencinin tercihi olmakta ve her gün İrlanda’ya ait yeni bir bilgi öğrenerek öğrenciler İrlanda kültürünü özümsemektedir. Aile yanlarında verilen sabah kahvaltı ve akşam yemeği öğrencilerin farklı lezzetleri dışarıda aramasına gerek kalmadan her gün öğrencilere sunulmaktadır. İrlandalılar çok eğlenceli ve neşeli olduklarından onlara özgü birçok dansı ve müzik aleti çalmayı yanınızda kaldığınız ailelerinizden öğrenebilirsiniz.

Diğer yandan üniversitelerin hemen hemen hepsi büyük, geniş ve yeşil alanlardan oluşan kampüslere sahiptir. Bu alanlar size eğitim alırken sosyalleşmenizi ve farklı aktivite olanaklarını sunmaktadır. Eğitim alırken dilerseniz üniversitenin futbol takımında oynayabilir, dilerseniz gym salonunu kullanabilir dilerseniz de sınırsız kaynakların sunulduğu kütüphanelerinde kendinizi geliştirebilirsiniz.

İrlanda Yüksek Lisans


Yukarı