EğitimAL

Hasan Umut Uzunöz - Vancouver Dil Okulu


Şu ana kadarki yurt dışı deneyimimi özetleyecek olursam “Harika” diyebilirim.

 Açıkçası Vancouver’a gelmeden önce burası hakkında çok fazla bir fikrim yoktu. Buraya ilk geldiğimde ne kadar farklı insanın bu şehirde yaşadığı beni epey şaşırtmıştı. Buradaki nüfusun yarısını Asyalılar oluşturuyor. Diğer kısmı da Kanadalılar ve diğer ülkeler.

Burada dünyanın her yerinden onlarca farklı insanla tanıştım. Şu anda Japonya’da, Meksika’da, Brezilya’da, Rusya’da, Avrupa ülkelerinde ve daha pek çok yerden arkadaşım var ve bu güzel bir deneyim.

Buradaki okuluma ilk başladığımda öğretmenleri ve diğer Kanadalı kişileri anlaşmakta biraz zorlanmıştım. Ama 2 haftanın sonunda alışıyorsunuz.

Kanada’da kurallar her şeyin üstünde bu beni epey şaşırtmıştı. Bunu en iyi trafikte görebilirsiniz. Yayalar dahil hiç kimse kırmızıda geçmez ve çok nadir korna sesi duyarsınız.

Tavsiyem şudur, kesinlikle gelip yurt dışını görmeliler. Dünya görüşleri değişecektir. Ülkeden dışarı çıkıp farklı bir yerde yaşadığınızda dünyaya bakış açınız değişiyor.

EgitimAl sayesinde Vancouver’da dil okuluna başladım. Bana ev bulmamdan vize işlemlerine kadar her şeyde yardım etiler. Bolu şubesinden Nuray Namdar`a çok teşekkürlerimi iletiyorum.Yukarı