EğitimAL

Avustralya Yüksek Lisans Eğitimi


Avustralya Yüksek Lisans Eğitimi

Hedefleriniz doğrultusunda dünyanın prestijli üniversitelerinden birinde yüksek lisans yapma hayaliniz varsa, Avustralya’da gerçekleştirebilmeniz mümkün.

Avustralya’nın birçok milletten insanın göç ettiği ve 200’den fazla yabancı dilin konuşulduğu çok kültürlü mozaik yapısına rağmen, halkın sevecen ve cana yakın oluşu, size eğitiminiz süresince asla yabancılık hissetmemenizi sağlayacaktır.

Ülkede sosyal ve kültürel aktiviteler oldukça fazladır. Şehirlerde öğrencilere özel indirimli günler olmakta ve öğrenciler gideceği cafe ya da restoranlarda özel indirimlerden yararlanarak farklı lezzetler deneyimleyebilmektedirler.  

Avustralya’da öğrenciler eğitimlerine başlamadan önce mutlaka düzenlenen oryantasyon programına katılmalı ve okulun kulüpleri, sunmuş olduğu olanakları ve okulun civarını görerek adaptasyon sürecini hızlandırmalıdır. Ayrıca, öğrenci gruplarının kurmuş olduğu ve düzenlediği sörf, yüzme, bisiklet ve trekking gibi aktivitelere katılım göstererek sosyal çevrenizi geliştirebilir ve aktif bir öğrencilik hayatınızın olmasını sağlayabilirsiniz.

Devletin üniversiteler üzerinde sıkı kontrol sağladığı Avustralya, sağlamış olduğu yüksek standartlı eğitim olanaklarıyla lisans mezunu birçok öğrenciye uluslararası deneyimler kazandırmaktadır. Avustralya’da dilerseniz 1 yıl tezsiz, dilerseniz de 2 yıl tezli yüksek lisans programlarına katılabilirsiniz. Bu iki eğitim arasında en önemli fark 2 yıllık master eğitimini tercih ettiğinizde sonrasında size kazandıracağı 2 yıllık çalışma izni ve sonrasında başvuru yapabileceğiniz daimi oturum izni olacaktır.

Avustralya’da akademik dönem Şubat ayında başladığı için, mezuniyetiniz sonrası size gerekli belgeleri toplamanızda ve İngilizcenizi geliştirmek isterseniz de gerekli eğitimleri almanıza olanak sağlamaktadır.  Eğitiminiz süresince yarı zamanlı çalışma hakkınız olduğu için işvereninizle kuracağınız yakın ilişki size mezuniyet sonrası aynı firmada tam zamanlı çalışma fırsatı olarak karşınıza çıkabilecektir. 

Yukarı