EğitimAL

Amerika Tasarım ve Sanat Üniversiteleri


New York Film Academy

The New York Film Academy, yaparak öğrenme felsefesi üzerine kurulmuştur. Bu sistemle öğrenciler sadece teori eğitimi değil sektörün önde gelen film yapımcıları ve aktörlerinden de hem teorik hem pratik ders alırlar ki bu bir öğrencinin kısa sürede deneyim kazanması için önemli bir süreçtir.

New York Film Academy lisans programlara, kısa dönemli workshoplar, konservatuar tarzı gibi bir çok program sunmaktadır. Okulun tüm programları istekli öğrencilerin de arzu edeceği şekilde teknolojik ekipman ve donanımla donatılmıştır. Öğrenciler daha okuldaki ilk günlerinde profesyonel ekipmanlarla ders görmeye başlarlar. Böylece eğlence endüstrisine de en iyi biçimde hazırlanmış olurar.

Öğrenciler okulda bir yarıyıl boyunca sekiz film üzerinde çalışırlar ve bu filmlerin çekimlerine katılarak yazarlar senaryo yazımına katkıda bulunurlar, çekim ekibinde yer alırlar, efekt tasarım ekibinin içinde yer alırlar ya da yönetim ekibinde yer alırlar. Bunların hepsi öğrenciye tecrübe kazandırır ve başarılı bir kariyer olanağı sunar.

Arts Institute of New York

The Art Institute of New York, Kuzey Amerika'da ABD ve Kanada'nın çeşitli şehirlerinde 44 şubesi bulunan bir tasarım, medya, moda ve sanat okuludur. 1980'de New York Restaurant School ismiyle kurulduktan sonra 2001 yılında The Art Institute of New York City ismini almıştır. Okul, yaratıcılık gerektiren çeşitli bilim dallarında programlar sunmaktadır. Bunlara tasarım, grafik ve web tasarım ve interaktif medya da dahildir.

Okul New York'un oldukça merkezi bir noktasında bulunmaktadır. Burası New York City's Midtown/Fashion District'tir ve tüm tasarım atölyelerine yakın bir lokasyondur. Öğrenciler konumun getirdiği avantaj sayesinde de öğrendikleri bilgileri atölyelerde görebilir ve iş bağlantısı kurabilirler.

 

Yukarı