EğitimAL

Kanada'da Yüksek Lisans Eğitimi


Kanada Yüksek Lisans Eğitimi

Eğitiminizi tamamladıktan sonra alacağınız yüksek lisans diplomanızın tüm dünya tarafından tanınmasını ve size iyi bir kariyer fırsatı yaratmasını istiyorsanız Kanada tercih edilen doğru ülkelerden biri olacaktır.

Eğitim standartlarının yüksekliği, her bir üniversitenin sağlamış olduğu imkan ve yüksek kaliteyle birlikte, çok uluslu yapısı ve büyüyen ekonomisiyle Kanada mezuniyet sonrası öğrencilere bir çok sektörde yüksek düzeyde iş imkanları sağlamaktadır.

Yüksek lisans eğitiminin 2 yıl sürdüğü Kanada’da, birçok üniversitenin kariyer departmanı size uygun iş fırsatları konusunda yardımcı olmakta ve iş başvuruları için destek vermektedir. Ayrıca öğrenim görürken yasal çalışma hakkınız olan haftalık 20 saat, size kendinizi geliştirebilmeniz ve profesyonel hayatınıza adım atarken gerekli referansları sağlamanız için oldukça önemlidir.

Mezuniyet sonrası size verilecek ve 3 yıla kadar sağlanabilecek yasal çalışma hakkıyla birlikte hedefleriniz doğrultusunda iş bulabilir ve kariyerinizi şekillendirebilirsiniz.

Kanada’da akademik başarıya ek olarak kişisel hayatınızda ne kadar aktif ve üretken olduğunuzun da önemi vardır. Başvurularda kişi sadece notları ve diploma puanıyla değil aynı zamanda katıldığı seminerler ve içinde bulunduğu projelerle de değerlendirilir. Bu sebeple Yüksek lisans süresince alacağınız eğitimin yanı sıra üniversiteler tarafından düzenlenen aktiviteler, mesleki workshoplar ve etkinliklere katılım sağlamanız mesleki yeterliliğin yanında size sosyal anlamda da kendinizi gösterebilmeniz için katkı sağlayacaktır.

Kanada’da sizlere farklı damak tadı sunacak çeşitli ülkelere ait birçok restoran ve cafe bulabilirsiniz. Ayrıca gezip ziyaret edebileceğiniz müzeler, alışveriş merkezleri, sinemalar ve tiyatrolar okul sonrası zamanlarınızı verimli ve dolu dolu geçirmeniz için idealdir. Bunun yanında, Kanada tabii ki kışları soğuk ve karlı havasıyla bilinir. Bu sebeple Kanada’da eğitim alırken yapabileceğiniz ve öğrenmeniz gereken bir diğer faaliyet alanı da spordur. Özellikle kayak ve snowboardu mutlaka öğrenmeye çalışmalı ve pistlerin tadını çıkarmalısınız.

Kanada Yüksek Lisans


Yukarı