EğitimAL

Fransa Sanat ve Aşçılık Üniversiteleri


Le Cordon Bleu

Le Cordon Bleu dünyanın en çok bilinen aşçılık ve konaklama hizmeti okulları ağıdır. Le Cordon Bleu, sunduğu yaratıcı ve inovatif Lisans ve Yüksek Lisans programları ile birlikte sürekli büyüyen uluslararası konaklama ve aşçılık endüstrisinin ihtiyacı olan profesyonel ve tam donanımlı eleman ihtiyacını karşılamaktadır.

Le Cordon Bleu, Fransız mutfağının 500 yıldan fazla geleneğinden yararlanarak uluslararası eğitimlerini tam bir profesyonellik içinde ve dünyanın en ünlü Master Chefsleri ile vermektedir.  Öğrencilere de her zaman deneyim kazandırma politikası ile yaklaşmaktadır.

Son yüzyılda, Le Cordon Bleu devrimsel bir dönüşüm içinde Paris mutfak okulları arasında uluslararası alana yükselmiş ve Fransa’nın en ünlü aşçılık okulu olmuştur.

Bir yıldan daha az bir süre içerisinde okulun diploması olan Le Grand Diploma Le Cordon Bleu’yu kazanmak mümkündür. Bu diplomayla da bir çok öğrenci uluslararası alanda profesyonel bir kariyere atılmaktadır. Le Cordon Bleu, öğrencilerin bugünkü rekabet dünyasında donanımlı ve tüm araçların kullanılabildiği bir eğitime olan ihtiyaçlarını görmektedir ve öğrenciler için tüm bu imkanları sunmaktadır. Bu anlamda okul, kendisini diğer eğitim enstitülerinden daha başarılı ve üstün görmektedir.

Yukarı