EğitimAL

Malta Dil OkullarıMalta’da Eğitim Görürken Çalışın!

En fazla bir yıl olacak şekilde alacağınız öğrenim esnasında ilk 90 günden sonra yasal olarak haftada 20 saat part-time olarak çalışabilirsiniz.

Yıl boyu ılıman ve yazları Akdeniz’de bir ada ülkesi olması ile sıcak iklimi Malta’yı her zaman tercih sebebi kılmasına ek olarak yasal çalışma izni de turizm sektöründe iş bulma imkanını artırarak öğrencilere daha fazla pratik yapma fırsatı sunmaya başladı.

Seçim Özgürlüğü!

Malta’nın yerel okullarına ek olarak zincir eğitim kurumlarının da ülkeye pazarına girmesi ile daha çok seçim özgürlüğü mevcut oldu.

Malta’da dil eğitimine yaklaşımlar ülkenin ana dilinin İngilizce olmaması nedeni ile genelde olumsuz olsa da Malta’da eğitim almak öğrencinin amacına bağlı olarak daha iyi bir seçenek de olabilir.

Özellikle yaz döneminde daha sınırlı zamanda ve daha uygun bir bütçe ile belirli bir düzeyde İngilizce bilen öğrencinin ya da çalışan bir kişinin sınırlı zamanda sınırlı bütçe ile yabancı dil öğrenimini deniz, kum, güneş ve eğlenceli gece hayatı ile birleştirerek unutulmaz bir tecrübe kazanabilir ve aynı zamanda tatil de yaparsınız.

Konaklama

Uzun dönem dil eğitimi almak ve daha düşük İngilizce seviyesi ile öğrenime başlayacaklar için de eğitim ve konaklamanın paket olarak sunulması maliyetleri düşürürken yasal çalışma imkânı kullanmak da gündelik temel ihtiyaçlarınızı karşılayacak daha geniş bir bütçe sağlayacaktır.

Konaklamada diğer ülkelerin aksine aile yanı konaklamadan çok okulların sağladığı 2-3 kişilik apart türü konaklamalar hem mutfak kullanma şansı sunarken yemek maliyetlerinizi düşürmesi, diğer öğrencilerle daha fazla ortak alan kullanarak daha fazla pratik yapma ortamı sunması öncelikli tercih olarak avantaja çevrilebilir. Ya da daha rahat bir konaklama isterseniz okulların anlaşmalı otellerini de değerlendirebilirsiniz.

Malta'da dil eğitimi alabileceğiniz en iyi eğitim kurumlarından bazıları şöyledir: Inlingua International, European School of English, LSC, International House, LAL, EC English, BELS, Clubclass Language School, Chamber College, Eurocentres...

Şehirlere Göre Malta Dil Okulları


Yukarı