EğitimAL

Amerika
Not Denkliği/Değerlendirilmesi - Transcript Evaluation

Amerika'da Üniversite EğitimiAmerika’da üniversite başvurusunda bulunacak yabancı öğrencilerin bir önceki eğitimlerinde (lisans başvurusu için lise, yüksek lisans başvurusu için lisans) aldıkları notların Amerikan sistemine uyarlanması gerekir. Bunun için ‘Evaluation Credentials’ üzerine çalışan kurumlardan herhangi birine diploma ve not dökümlerinizi göndermeniz gerekir. Diploma denkliği ya da derslerin münferit değerlendirilmesi şeklinde denklik söz konusudur.

Başvuruda bulunacağınız üniversitenin hangi değerlendirmeyi istediği, hangi değerlendirme kurumlarını tanıdığı başvuru koşulları arasında belirtilir. Değerlendirmeler ortalama 10-12 günde sonuçlanır.

Birçok üniversite değerlendirme sonucunun değerlendiren kurum tarafından direk olarak kendisine postalanmasını ister. Değerlendirme sonuçlarından istediğiniz kadar kopya talep edebilir ve kopyaların her birini farklı adreslere göndermelerini isteyebilirsiniz.

Size tavsiyemiz başvuruda bulunacağınız büyün üniversitelerin ortak olarak kabul ettiği bir kurumdan bu değerlendirmeyi talep etmeniz ve kurumun direk olarak üniversitelere sonuç göndermesini istemenizdir.

Yukarı