EğitimAL

İngiltere'de Yüksek Lisans Eğitimi


İngiltere Yüksek Lisans Eğitimi

Lisans eğitiminizi tamamladıktan sonra profesyonel yaşantınıza adım atmadan önce yüksek lisans eğitimi almayı düşünüyor ve diplomanızın tüm dünyada tanınıyor olmasını arzuluyorsanız, diğer çoğu ülkelerden farklı olarak 1 yıl süren yüksek lisans eğitimiyle İngiltere sizi çağırıyor demektir.  

Dünyaca ünlü saygın üniversiteleri, haftada 20 saat sağlamış olduğu çalışma izniyle birlikte İngiltere hayallerinizi gerçekleştirmede ve kariyerinizde yükselmenizde sizin için en doğru tercih olacaktır.

Sakın not ortalamam düşük ya da İngilizce seviyem yetersiz diye düşünmeyin. Yüksek lisans öncesi katılabileceğiniz pre-master programlarıyla not ortalamanızı yükselterek ve İngilizcenizi geliştirerek hayallerinizden vazgeçmek zorunda kalmazsınız. Alacağınız eğitim sonrası not ortalamanız ve göstereceğiniz başarı doğrultusunda istediğiniz üniversitelere başvuru koşullarını göz önünde bulundurarak başvurunuzu yapabilirsiniz.

Tüm bunların yanında dünyanın hemen hemen her ülkesinden gelen öğrencilerle birlikte farklı kültürleri tanıyabilir, arkadaş ortamınızı genişletebilir ve yüksek lisans sonrası iş hayatınız için çevrenizi geliştirebilir ve kendinize uluslararası profesyonel çalışma hayatı için yol çizebilirsiniz.

İngiltere üniversitelerinin tarihi binaları, alabildiğine yeşil kampüs ortamları ve sağladığı sosyal aktiviteler öğrencilere gerçek dünyadan uzak bir ortam yaratmaktadır. En az yüzyıllık üniversitelerde son teknolojinin kullanıldığı sınıflarda eğitim alırken kendinizi hem tarihin tozlu sayfalarında hem de geleceğin belirsizliğinde kaybolmuş hissedebilirsiniz.

Eğitiminiz esnasında dilerseniz özel yurtlarda dilerseniz de okula ait yurtlarda konaklama sağlayabilirsiniz. Konaklamaya bir diğer alternatif ise paylaşımlı dairelerdir. Burada bir daireyi 5-6 uluslararası öğrenciyle paylaşabilir ve kullanacağınız ortak alan ve mutfakta iletişim halinde kalarak yeni kültürler ve farklı ülkelere özgü yemekler yapmayı öğrenebilirsiniz.

 

İngiltere Yüksek Lisans


Yukarı