EğitimAL

Amerika'da Yüksek Lisans Eğitimi


Amerika Yüksek Lisans Eğitimi

Her bir eyaletin eğitim sisteminin farklı olduğu Amerika’da yüksek lisans eğitimleri 2 yıl sürmekte ve dünya sıralamasında üst seviyelerde bulunan üniversitelerde eğitim almak isteyen öğrencilerin seçeceği bölümlere göre GRE ( Graduate Record Examination ) ya da GMAT ( Graduate Management Admission Test) skorlarına sahip olmaları gerekmektedir.

Sadece lisans sonrası akademik alanda değil aynı zamanda mesleki hayatlarında en az 2 yıl iş tecrübesine sahip ve terfi almak isteyen çalışanlar da, 1 yıllık tezsiz MBA programına katılarak kariyerlerindeki yükselişi hızlandırabilirler. Ayrıca öğrenciler eğitim aldıkları süre boyunca kampüs içinde haftalık 20 saat yasal olarak çalışma hakkına sahip oldukları gibi mezuniyet sonrası da 2 yıla kadar uzayabilen çalışma iznine başvuru yapabilmektedirler. Amerika’da uluslararası firmalarda mezuniyetiniz sonrası ayarlayacağınız staj ya da iş, size kariyerinizde yükselmeniz için önemli adımlar atmanızı sağlayacaktır.

Bunun yanı sıra, Amerika’da eğitimin yanında şüphesiz kampüs yaşamı da öğrencilere unutamayacakları tecrübeler kazandırmaktadır. Eğitim süreniz boyunca sinema, tiyatro, basketbol, futbol, müzik, etnik kültürler ve işletme gibi birçok kulübe dahil olarak yetkinlik alanlarınızı geliştirebilir ve mezuniyet sonrası alanınızda ilerleme şansına sahip olabilirsiniz. Özellikle Amerika’da hemen hemen her bir üniversitenin kendine ait basketbol, soccer ve hokey takımını bulunmaktadır. Kendi liglerinde mücadele eden okulların maçlarını izlemek ve takımınızı desteklemek sizin unutulmaz keyifli zamanlar geçirmenizi sağlayacaktır.

Ayrıca, çoğu filmlerde gördüğünüzün benzeri olan ve üniversitedeki kulüplerin ya da grupların düzenlediği partiler ya da organizasyonlara katılmanızı tavsiye ederiz ki orada edineceğiniz çevre sayesinde hem arkadaş grubunuzu genişletebilir hem de mesleki anlamda kariyeriniz için çeşitli referanslar sağlayabilirsiniz.

Amerika Yüksek Lisans


Yukarı