Güncel Duyurular

Yurtdışı eğitim ve dil eğitimi ile ilgili güncel haberleri görmek için sayfamızı inceleyebilirsiniz.


YÖK, üniversite eğitimini yurtdışında sürdürmek isteyen öğrenciler için yeni kararlar aldı ve yurtdışından alınacak diplomaların denkliği ile ilgili kuralları yeniden belirledi.         

İlk 500 şartı 1000 oldu:  YÖK, yurtdışında eğitim almak için Türkiye de LSY ve YGS sınavlarına katılım şartı olmadan gidilebilecek üniversitelerin dünya sıralamasında “En iyi 500 içinde” olmasını istiyordu. Bu kural ilk “1000 üniversite” olarak değiştirildi.

Ancak yurtdışında gideceğiniz üniversite “En iyi 1000 üniversite” sıralamasında yer almıyorsa bu durumda YÖK, Türkiye’deki YGS veya LYS başarınızı değerlendirecek. Buna göre;

*Türkiye’deki LSY sınavına girerek, tıp doktorluğu alanında sıralamada ilk 40 bin, hukuk alanında ilk 150 bin, mimarlık alanında ilk 200 bin ve mühendislik alanında ilk 240 bin içinde yer almaları,

*ÖSYS Kılavuzunda yer alan diğer alanlarda en az Türkiye'deki ilgili programlara yerleşen en son öğrencinin almış olduğu puanı almaları

* Seçilen bölüm ÖSYM kılavuzunda yer almıyorsa; o zaman da YGS'den 150 ve LYS'den 180 barajına sahip olmaları,

*Özel yetenek sınavı gerektiren programlara başvurabilmek için de 2016-YGS'ye girip 2016-YGS puanlarının herhangi birinden en az 150 puan almaları gerekmektedir.

Seçtiğiniz üniversite ilk 1000 içerisinde değil ve puanınız yeterli değil ise ne olacak?

YGS ve LYS puanı bulunmayan ve ilk 1000 dışında kalan yurtdışındaki üniversitelerde eğitim almak isteyen adaylar için YÖK'ün getirdiği kriterler şöyle oldu:

SAT 1: En az 1000 puan

ACT: En az 21 puan

Abitur: En az 4 puan

Fransız Bakaloryası: Diploma notu en az 12

Uluslararası Bakalorya (IB): En az 28

İtalya Maturita: Diploma notu en az 70

GCE A Level Sertifikası: En az 2 dersten

Avusturya Matura Diploması: En çok 2

 

Adayların bu notlara ilişkin muadil belgelerinden biriyle kayıt ve mezun olmaları halinde denklik başvuruları bireysel değerlendirilecek.

Güzel iklimi, güvenli şehirleri, yüksek seviyedeki eğitim ve yaşam şartları ile her yıl 500.000’den fazla uluslararası öğrenciyi ağırlayan Avustralya 1 Temmuz 2016 tarihi itibariyle eğitim vizelerinde bir takım değişiklikler yaparak yeni bir döneme girmiş bulunuyor.  Bu değişiklikler ile uluslararası öğrenciler için vize sistemi daha da kolaylaştırılıyor.

Vize sisteminde yapılan değişiklikleri genel hatlarıyla aşağıdaki gibi sıralayabiliriz:

1- Artık Avustralya vize başvuruları hiçbir 'kağıt' evrak gönderilmeden online olarak yapılacak

2- Öğrenci vizelerindeki kategoriler kaldırılarak tek bir vize kategorisi altında toplandı

3- Avustralya'daki eğitim kurumları artık 3 farklı risk seviyesinde kategorilendirilecek. Öğrencilerin sunmaları istenen belgeler vatandaşları oldukları ülke ve seçtikleri okulun risk seviyesine göre değerlendirilip belirlenecek

4- Dil eğitim + College/UG/PG/Diploma gibi programlarda, 'immigration' risk değerlendirmesi nihai gidilecek okula göre belirlenecek

5- Sadece dil eğitimi için Avustralya'ya gidecek olan öğrencilerin göstermeleri gereken paranın en az 3 ay bankada durması koşulu kaldırıldı. Bunun yanı sıra dil eğitimi için uygulanan maksimum dil eğitim süresi koşulu da kaldırıldı.

6- Kısa süreli vizelerin Avustralya içerisinde uzatılamaması koşulu ve uzun dönem giden öğrencilerin vizelerinde verilen vize uzatımını engelleyen kod uygulaması kaldırıldı

7- Vize evraklarında sponsorluk kısıtlaması genişletildi

8- Öğrencilerin eş ve çocuklarını yanlarında götürebilmeleri için kayıt olmaları gereken minimum eğitim süresi şartı kaldırıldı. 

Öğrencilere eğitimleri sırasında part time çalışma ve lisans ve yüksek lisans sonrası full-time çalışma ve göçmenlik imkânları sunan Avustralya son değişikliklerle vize sistemini daha kolay hale getirerek; uluslararası öğrencilerin en fazla tercih ettiği ülkelerden biri olarak karşımıza çıkmaktadır.

Avustralya’daki saygın üniversiteler başta olmak üzere pek çok eğitim kurumunun resmi temsilcisi olan EğitimAL öğrencilerine ücretsiz danışmanlık hizmeti vermektedir.

Detaylı bilgiler için size en yakın EğitimAL şubesini ziyaret edebilir, bizlere telefon veya mail yoluyla ulaşabilir; ayrıca sitemizdeki bilgi istek formunu oldurarak uzman eğitim danışmanlarımız ile iletişime geçebilirsiniz.

Beş ay önce seçilen yeni Kanada Başbakanı Jsutin Trudeau’nun en önemli seçim vaatlerinden biri de göçmen politikalarının iyileştirilmesi ve Kanada’nın nitelikli göçmen kabulunun kolaylaştırılmasıydı. Söz konusu vaat seçim sürecinde oldukça olumlu karşılanırken, bu yönde politika değişiklikleri hükümet tarafından hızlı bir şekilde uygulamaya konulmaya başlandı.

Yeni düzenleme ilk olarak uluslararası öğrenciler için yapıldı. Düzenleme ile vatandaşlık için gereken süre azaltıldığı gibi eğitim süresi de bu süreye saydırılabilecek. Kısaca eğitim alırken başvuru süreci başlamış olacak.

Hükümetin göçmenlere yönelik sıcak politikaları, liberal yapısından kaynaklansa da ülkenin eğitimli, kalifiye insan açığı hala su götürmez bir gerçek. Bu noktada eğitimlerini Kanada’da alan uluslararası öğrenciler Kanada vatandaşlığı için en uygun adaylar. Hükümet bu gerçeği göz önüne alarak uluslararası öğrencilerin vatandaşlığa geçişlerini kolaylaştıracak uygulamaları hızlıca yürürlüğe koydu.

Yeni uygulama ile öğrenciler eğitim sırasında harcadıkları zamanın %50’sini oturum izni almak için geçen süre için saydırabilecekler ve son beş yıl içinde toplam üç yılı ülkede geçirmeleri başvuru için yeterli olacak. Daha önceki uygulama son altı yılda toplam dört yılı ülkede geçirmek gerektiği gibi, eğitim sürecinde geçen süre buna dahil değildi.

Durumu basit bir şekilde bir örnekle açıklamak gerekirse; 4 yıllık lisans eğitimi almış bir kişi için vatandaşlığa başvurmadan önce oturum izni ile ülkede kalma süresini 3 yıldan 1 yıl düşürmüş oluyor.

Uygulamadan uluslararası öğrenciler kadar eğitim kurumlarının paydaşları da oldukça memnun. Kanada’nın uluslararası eğitim arenasındaki cazibesinin artacağına inanan eğitim kurumları, belli başlı ülkelerden ciddi bir talep artışı bekliyor. Yapılan bir araştırmaya göre 2014 yılında Kanada’da eğitim alan uluslararası öğrencilerden %51’i oturum iznine başvurmayı düşünüyor.

SAT sınavında yapılan yeni düzenlemeler öğrenciler tarafından oldukça olumlu karşılandı. 90 yıllık maziye sahip sınavın uygulayıcısı olan The College Board, öğrenciler ve üniversitelerden yükselen eleştirileri göz önüne alarak yeni düzenlemelere gitti. Düzenlemeler en basit ifade ile daha şeffaf, daha anlaşılır ve lise eğitimi ile daha paralel bir SAT dizayn etmek için yapıldı.

Peki neler değişti?

Öncelikle bilgi eksikliği durumunda tahmin etmeyi önlemek için yapılan yanlışların doğruları götürmesi uygulaması bitti. Yani artık üç yanlış bir doğruyu götürmüyor J

Kelime bilgisi (vocabulary) artık daha gerçekçi ve ömrü hayatınızda sadece SAT sınavında göreceğiniz kelimeler tarih oluyor.

Kompozisyon (essay) kısmı da artık zorunlu değil. Tercihe bağlı.

2005’te belirlenen 2400 tam puan da artık birkaç jenerasyon eskide olduğu gibi 1600 olarak güncellendi. 800 puan sözel kısımdan ve 800 puan da matematik kısmından geliyor. Tercih halinde yazılacak kompoziyon da 800 puan değerinde, ancak zorunlu değil.

Ancak en önemli değişiklik sınavın ana hedefinde. Bu hafta ilk kez görücüye çıkan yeni versiyon, daha önce hiç olmadığı kadar, öğrencilerin eğitim hayatında öğrendiği grafik okuma, analitik düşünme ve matematik problemlerinde cebir kullanımı gibi temel yetenekler ve bilgiyi ölçmeye hedeflemekte.

The College Board, artık sınavda bulmacavari  sorulara yer vermeyecek. Akademik yeterliliği ölçtüğü iddia edilen bu karmaşık sorular ile öğrencilerin nerede ve nasıl eğitim aldığı gözetilmeksizin doğuştan gelen yetenekleri keşfedilmeye ve akademik yeterlilikleri ölçülmeye çalışılıyordu. Artık SAT bu tip sorulardan arınarak, sıkı çalışan, derslerini anlayan ve bilgisini kullanarak problemleri çözebilen öğrencileri ayrıştıracak bir sınav haline geldi.

Yeni SAT Mart başı itibari ile uygulamaya geçti. Sadece geçtiğimiz haftasonu birçok eyalette  277Bin öğrenci yeni sınavla tanıştı. Ay sonuna kadar toplam 463Bin öğrencinin yeni sınavı alması bekleniyor.

Değişikliklerde öğrenci ve yüksek öğrenim kurumlarının eleştirilerinin temel alındığı söylensede etkenlerden birinin de SAT’nin, rakibi olan ACT sınavına karşı popülerliğinin yitirilmesi olduğu söylentiler arasında. ACT dil bilgisi, okuma, matematik, fen ve tercihe bağlı kompozisyon kısımlarından oluşuyor. SAT’den en temel ayrım noktası zaman baskısının daha fazla olması. Birçok kolej her iki sınavı da eşit olarak kabul etse de ACT’nin Amerika’daki kullanımı biraz daha fazla. Ancak SAT sınavını daha makbul gören birçok üniversite hala daha mevcut.

Sınava ilişkin düzenlemelerle birlikte bir yeni düzenlemede sınava hazırlık kısmı için yapıldı. The College Board bir sivil toplum organizasyonu olan Khan Academy ile anlaşarak ücretsiz, online sınava hazırlık kursları sunacak. Böylece gelir eşitsizliğinden doğan farkların sınav sonuçlarını etkilemesi ve herkesin karşılayamadığı sınava hazırlık kurslarının etkisinin bir nebze önüne geçilmesi hedefleniyor.   

Son olarak eski SAT 3 saat 45 dakika sürerken yeni sınav 3 saat. Kompozisyon yazmak isteyenler için ilave olarak 50 dakika verilecek. Birçok soru çoktan seçmeli ancak bazı matematik sorularında seçenek olmayacak ve öğrenciler buldukları cevabı yazacaklar.

İngiltere ve Amerika’nın en köklü akademik yerleştirme hizmeti yapan kurumlarından INTO, 10.yılına özel %100’e varan burs imkânları sağlıyor!

Üniversite eğitimini yurtdışında hem de dünya sıralamalarında ilk 500’de bulunan University of East Anglia her yıl 3500’in üzerinde uluslararası öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır. Sanat, tarih, dil bilimleri, yaratıcı yazarlık gibi kurslar üniversitenin başarılı olduğu alanlardır. Bunun yanı sıra Türkiye’den ve farklı ülkelerden devlet bursuyla giden birçok öğrencinin tercih noktasıdır. 

Burs imkânı öğrenim süresinin ilk 2 senesini kapsamaktadır. Burs hakkını kazanan öğrenciler öğrenimlerinin 1. ve 2. senesinde %50 burs imkânına sahip olacaktır.

Okuyabileceğiniz alanlar:

 • İşletme, ekonomi
 • Beşeri bilimler ve hukuk
 • Matematik ve aktüerya bilimleri
 • Fen Bilimleri
 • Eczacılık, Sağlık Bilimleri
 • Mühendislik, Fen Bilimleri ve Matematik

Burslara başvuruda bulunmak için:

 • İngilizce / Türkçe transkript
 • Başvuru formu
 • CV
 • Niyet mektubu (yazım esnasında ofislerimizden yardım alabilirsiniz)

Başvuru ve prosedürlerle ilgili bilgi sahibi olmak için ofislerimize uğrayarak uzman danışmanlarımızdan rehberlik alabilirsiniz.

Yurtdışı Üniversite Akademik Yaz Okulları

LSE, UCLA,UC Berkeley, Yale, Stanford, Harvard University, University of Copenhagen, St Petersburg Polytechnic University, University of Arts London, Naba, Domus Academy, Vancouver Film School gibi üniversite ve okullar da yaz dönemlerinde 3 veya 6 şar haftalık dönemler de bir ya da iki ders alabilir aldığınız dersleri, Türkiye’de saydırabilirsiniz.

LSE Yaz Okulu

Dünya’nın en iyi Üniversitelerinden biri olan London School of Economics`te Yaz Okulu

 

LSE yaz okulu 21 yıldır, lisans seviyesinde üç haftalık kurslarla uluslararası öğrencilere yaz okulunda ders alma imkanı sunuyor.
1989 da kurulan LSE yaz okulu dünyanın her yerinden 26.000 nin üzerinde öğrenciyi kampüsünde konuk etmiştir.   Geçen yıl açılan yeni akademik binası ile yaz Okulu daha da genişlemiş  ve şu anda Muhasebe ve Finans, Ekonomi, işletme, uluslararası ilişkiler, yönetim, hukuk alanlarında 60’ın  üzerinde farklı ders seçeneği  sunmaktadır

Yaz Okulu öğrencileri kampüs hayatının ve LSE’in bir parçası olarak dünyanın en iyi üniversitelerinden birinden ders alma fırsatını yakalarlar. LSE yaz okulunun sunduğu yaz okulu dersleri Türkiye’de de Üniversiteler  tarafından tanınmaktadır. (Ders içeriklerini eğitimAL eğitim danışmanlarından öğrenerek Üniversitenizden teyit edebilirisiniz)

LSE yaz okulu 3er haftalık sürelerde iki yaz okulu ders dönemi sunmaktadır.

Kendi alanında uzman olan akademisyenlerden London School of Ecomomics’in bir parçası olarak 120 farklı ülkeden gelen öğrencilerle çok uluslu bir ortamda Londra’da siz de  tüm kampus imkanlarını kullanma imkanı yakalayın.

Uluslar arası tecrübe kişisel gelişimin yanı sıra özgeçmişlerin de en etkileyici parçasıdır. LSE yaz okulu mezunları arasına isminizi yazdırmak sizi bir adım ileriye taşıyacaktır.

4 milyonun üzerinde farklı kaynaktan faydalanabileceğiniz 1000 üzerinde öğrencinin aynı anda faydalanabileceği kütüphanesi, her öğrenciye verilen kullanıcı adı ve şifrenizle bağlanabileceğiz internet hizmeti, 1000 in üzerinde öğrencilerin kullanıma açık bilgisayar laboratuarları, tam donanımlı sağlık merkezi, kampüs içerisinde yemek yiyebileceğiniz alışveriş yapabileceğiniz öğrenci kompleksi, tam donanımlı spor merkezi ile de öğrencilere gerçek LSE öğrencisi olarak gerçek kampüs yaşamını tecrübesi edinme imkânı sunar.

Dönem başlangıcı resepsiyon, Riverboat disco, Thames nehri tekne turu, veda partisi LSE yaz okulunun sunduğu onlarca sosyal aktiviteden sadece bir kaç tanesi.

Sizde Londra’nın kalbinde dünyanın en iyi işletme okullarından birinde gerçek kampüs ortamında LSE yaz okulları mezunları arasına adınızı yazdırın ve mezuniyet sonrası  hayatınıza  bir adım ileride başlayın.

Diğer üniversite yaz okulları, dersler, eğitim dönemleri, başvuru tarihleri ve başvuru koşulları, ile ilgili detaylı bilgileri egitim danışmanlarımızdan alabilirsiniz.

 • Avrupa Birliği / Avrupa Ekonomik Topluluğu ülkelerinden birinin vatandaşı olmayan ve İrlanda’da lisans üstü eğitimi almış olan kişiler için mezuniyetten sonra ki iş arama, çalışma iznine başvurma ya da yeşil kart başvurusu yapma süresi 24 aya yükseltildi
 • Bu yeni koşul master ya da doktora programlarını İrlanda denklik onaylı bir okuldan mezun olan öğrenciler için geçerlidir.

İrlanda hükümeti, master ya da doktora eğitimini İrlanda’da tamamlamış olan yabancı öğrenciler için mezuniyet sonrasında iş aramak amacı ile kalma süresini uzattı. ‘Third Level Graduate Scheme’ olarak bilinen program çerçevesinde, İrlanda’da eğitim almış master ve doktora mezunları iş aramak, çalışmak ve devamında çalışma izni uzatımı ya da yeşil kart başvurusu için kalabiliyordu. Bu noktada AB ya AET üyesi olmayan ülkelerden gelen öğrencier için bu süre 12 aydı. Ancak yeni yapılan düzenleme ile bu süre uzatıldı ve İrlanda’da denklik onayı bulunan bir okuldan master ya da doktora derecesi almış olan öğrenciler için 24 aya çıkarıldı. Bu durum ‘Education in Ireland’ resmi sitesinden de duyuruldu.

University College Dublin öğrenci gazetesi olan University Observer’da Chloe Maguire Sedwick ‘Daha önce var olan çalışma izni süresindeki kısıtlama, bazı sektörlerde yabancı öğrencilerin işe alımı konusunda caydırıcı oluyordu. Bu yeni düzenleme ile İrlanda yüksek eğitim kurumlarından mezun olan öğrenciler daha iyileştirilmiş bir iş arama – bulma sürecine sahip olacaklar ve nitelik gerektiren alanlardaki eleman ihtiyacını karşılamış olacaklar’ şeklinde yazdı.

AB / AET üyesi olmayan ülkelerden gelen ve Level 8 Honours Undergraduate Degree – lisans eğitimi İrlanda’da tamamlayan öğrenciler için mezuniyet sonrası iş arama – çalışma izni süresi 12 ay; Level 7 Undergraduate Degree – lisans eğitimini İrlanda’da tamamlayan öğrenciler için mezuniyet sonrası iş arama – çalışma izni süresi 6 ay olarak kalmaya devam edecek.

irlanda_ykseklisans

Yüksek lisans derecesi sahiplerine sunulan mezuniyet sonrası çalışma haklarının genişletilmesi, Ekim 2016’da İrlanda’nın uluslararası eğitimi stratejisi olan Irish Education Globally Connected’ bünyesinde duyuruldu. 2010/11 ve 2014/15 yıllarındaki düzenli büyüme üzerine kurulan strateji  dahilinde daha fazla büyüme için bir dizi hedef belirlendi. Bunlardan bazıları;

 • 2019/20 yılı itibari ile %33’lük bir artış ile İrlanda’daki yüksek öğrenim kurumlarında eğitim alan yabancı öğrencilerin sayısının 44.000’e çıkarılması
 • 2020’nin ilk yarısında İngilizce eğitimi almak amacı ile dil okullarına kayıt yaptıran öğrencilerin sayısının %25lik bir artış ile 132.500’e çıkarılması
 • Sektörün yarattığı toplam ekonomideki %33 lük olası bir büyüme, İrlanda’daki Uluslararası eğitim ekonomisinin 2014/15’teki 1.58 milyar Euro (1.67 milyar USD) büyüklüğünü 2019/2020 yılında 2.1 milyar Euro’ya (2.34 milyar USD) ulaştıracaktır.

Times Higher Education her sene olduğu gibi 2016-2017 senesi için de yeni değerlendirmesini yayınladı. Sıralamada toplam 980 üniversite bulunmakla birlikte dünyanın en iyi ilk 20 üniversitesi aşağıdaki şekilde belirlendi;

 1. University of Oxford
 2. California Institute of Technology
 3. Stanford University
 4. University of Cambridge
 5. MIT-Massachusetts Institute of Technology
 6. Harvard University
 7. Princeton University
 8. Imperial College London
 9. Swiss Federal Institute of Technology
 10. University of California, Berkeley
 11. University of Chicago(UC, Berkeley ile aynı puana sahip)
 12. Yale University
 13. University of Pennsylvania
 14. University of California, Los Angeles
 15. University College London
 16. Columbia University
 17. John Hopkins University
 18. Duke University
 19. Cornell University
 20. Northern Western University

EğitimAL Yurt Dışı Eğitim'in tüm şubelerinden ISIC Uluslararası öğrenci kartını temin edebilirsiniz.

ISIC Kart için gerekli belgeler;

- Öğrenci belgesi

- Öğrenci kimliği

- Kart ücreti : 25 TL

Ankara ofisimizde kartınız 5 dakika içinde size verilmektedir. Diğer illerden temin etmek istediğiniz taktirde kartınız size kargo ile gönderilir. Dolayısıyla fiyatlandırma 25 TL+Kargo Ücreti şeklinde olmaktadır. 

Not : Gönderim Yurtiçi Kargo ile yapılmaktadır. 

Tüm ofislerimizin adres ve telefon numaraları için tıklayınız.

ISIC Kart ile Neler Yapabilirsiniz ?

The Economist dergisinde %88’e varan indirim alabilirsiniz,

Hostelworld’den yapacağınız hotel rezervasyonunda 5$’lık indirim sunulur,

Microsoft Imagine’a ücretsiz erişim imkanı bulunmaktadır,

Eğer Amerika’ya gidiyorsanız;

 • Amtrak ile ülke genelinde tren seyahatleri en düşük fiyat üzerinden %10 indirimli
 • San Francisco, Los Angeles, New York City, Chicago, Boston, Seattle’da City Pass’lerde %50’ye varan indirimlerle Planet Hollywood, Bally’s Hotel and Casino, Margarita Villa, Stratosphere Tower, the Sirens of Treasure Island ve çok daha fazlasını avantajlı bir şekilde ziyaret edebilirsiniz
 • Disneyland’da günlük ve çok günlü giriş ücretlerinde %10’a varan indirimler
 • Universal Studios’da %20 indirim
 • SeaWorld su dünyası’na girişte %20 indirim
 • Papa John’s Pizza ‘larda %25 indirim
 • Avis ve Budget’dan %25 araba kiralama indirimi
 • Ticketmaster ve Ticket Center üzerinden %10 indirim, konser ve spor etkinlikleri için
 • HP ürünlerinde %20 indirim
 • Fed-Ex ile gönderilerinizde %15 indirim
 • Los Angeles Big Bus tour %17 indirim
 • 70’ten fazla kayak merkezinde lift kullanımlarında %45 indirim
 • Best Buy mağazalarından veya online alışverişlerinizde 50$ üstü’ne 5$ indirim
 • Columbia Sportswear mağazalarında %15 indirim
 • Manhattan Mimarisi turu 3 saatlik Cruise gezisi %15 indirimli
 • Lonely Planet uygulamasının içeriklerine %30 indirimle sahip olabilirsiniz,

Eğer İngiltere’ye gidiyorsanız;

 • National Express ile seyahatlerinizde % 20 indirim
 • Ticketmaster’da seçili etkinliklerde %40’a varan indirim
 • UBER ile ilk sürüşte 20 GBP indirim
 • Heathrow Express , %25 özel ISIC indirimi
 • London Eye , %10 indirimli giriş
 • Buckingham Palace, % 10 indirimli giriş
 • London Zoo, %10 indirimli giriş
 • Liverpool , Liverpool FC Story ve stat turunda 5 GBP indirim

Yunan Adalarını %50 indirimli dolaşırsınız. Tüm Blue Star Ferries rotalarını , Yunan adalarını ISIC kart sahibi iseniz %50 indirimli olarak seyahat edebilirsiniz. Detaylar için Blue Star Ferries web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Bu indirimler haricinde, hangi ülkede hangi indirim geçerli olduğuna bakmak için aşağıdaki adrese tıklayabilirsiniz;

https://www.isic.org/discounts/

ISIC Yardım Hattı

Bu indirimlerin yanı sıra ISIC Yardım Hattı ile yolculuğunuz sırasında veya öncesinde herhangi bir yardıma ihtiyaç duyarsanız +44 181 666 92 05 numaralı telefonu arayabilirsiniz. Bu numara ile

 • Gideceğiniz ülke/ülkeler hakkında bilgi alma,
 • Sağlık sorunlarınızın çözümü konusunda yardım ve danışmanlık,
 • Evinize bir mesajın ulaştırılması,
 • Kaybolan biletinizin yenilenesi,
 • Konsolosluğunuzla bağlantı kurma gibi hizmetlerden faydalanabilirsiniz. 

Dünyada onlarca farklı ülke ve lokasyonda kampüsleri bulunan EC English 2018'de İrlanda'da ilk şubesini açmaya hazırlanıyor. İrlanda'nın başkenti Dublin'de ilk şubesini açacak olan okul, öğrencilere hem çevre ve kültür anlamında, hem de İngilizce eğitimi anlamında iyi bir deneyim hedeflemekte. Bu anlamda okulun, Dublin'i lokasyon olarak seçmesinin sebebi, şehrin rahatlatıcı bir atmosfere sahip olmasının yanı sıra eğlenceli ve arkadaşçıl, uluslararası bir çevrenin bulunması.

Kampüsün tam Dublin'in merkezinde yer alması da öğrencilerin şehir olanaklarına kolayca ulaşabilmesi ve toplu taşımadan rahatlıkla yararlanabilmeleri açısından büyük bir avantaj. 

Ayrıca EC English'in Dublin'de Türk öğrencilere özel indirimleri de olacak. 2018 liste fiyatları üzerinden %25 indirim, okul ve konaklama ücretlerinden feragat ve ücretsiz havalimanı transferi(sadece geliş için) gibi indirimlerden Türk öğrenciler faydalanabilecek. 

Kampüste öğrencilerin kullanabileceği toplam 9 sınıf olmakla beraber, yine öğrencilerin ders aralarında arkadaşlarıyla vakit geçirebileceği lobi bölümü bulunuyor. Bu özelliklerin yanı sıra öğrencilerin ücretsiz yararlanabilecekleri Wi-Fi bulunmakla beraber Smart TV ve 15 kampüs bilgisayarı da öğrencilere sunulacak. Dil eğitimi sonrası üniversite başvuruları için de okul bünyesinde bir Admission Service bulunduğunu hatırlatalım.

Kısacası EC English, diğer kampüslerindeki kalitesinden de ödün vermeden, 2018'de Dublin'de hizmetinizde olacak!

EC Dublin'le ilgili detaylı fiyat, konaklama ve İrlanda vizesi hakkında bilgi almak için aşağıdaki bilgi istek formundan bize ulaşabilir ya da 0 850 532 58 34 numaralı hattımızdan ücretsiz bilgi alabilirsiniz.

Bilgi İstek Formu