EğitimAL

Kanada Dil Okulları


Kanada Dil Okulları

Kanada merkezli dil okullarında genel İngilizce, akademik İngilizce, TOEFL ve IELTS sınav hazırlık programlarında eğitim alabileceğiniz gibi college ve üniversiteler de sunulan akademik ağırlıklı dil eğitim programları ile lisans ya da yüksek lisans öncesi yeterli dil sevisine ulaşmak için kampüs ortamında da eğitim alabilirsiniz.


Neden Kanada?

Kanada Dünyanın en yaşanabilir ülkelerinden olmasının yanı sıra, insanların hoşgörülü olması, refah seviyesinin çok yüksek olması, muhteşem doğası ve çok güvenli olması nedeni ile sadece Türk öğrencilerin değil birçok ülkeden amaçları doğrultusunda İngilizcelerini geliştirmek isteyen birçok ülkeden gelen öğrencilerin de öncelikli tercihi olmaktadır.

Kanada’da dil eğitimi için en çok tercih edilen şehirler yakın zamana kadar en çok Toronto ve Vancouver iken Türk öğrenci oranın çok daha az olması sebebi ile Halifax, Ottowa, Victoria ve Montreal de daha çok tercih edilmeye başladı. Kanada’da Fransızca dil eğitimi içinse hala tercihler Montreal ve Quebec.

Konaklama

Tüm eğitim kurumlarının aile yanı, daha sınırlı da olsa yurt, öğrenci evi konaklama türlerini sunuyor olması konaklama seçenekleri ile kalış sürecinizi kolaylaştırırken, organize ettikleri eğlendirici ve kültürel aktiviteler, yakın çevrede görülmesi gereken turistik yerler veya şehirleri de keşfederken daha çok pratik yapma imkanı da sunar. Bu çeşitlilikle Kanada, yurtdışı eğitimi almak isteyen öğrenciler için çok avantajlı bir ülkedir.

Kanada'daki dil okulları arasında şunlar gelmektedir: EC English, ILSC, Stafford House, English School of Canada, Kaplan International, St. Giles International, LSI, Sprott Shaw Language College, ...

Yukarı