EğitimAL

Kanada'da Dil Eğitimi | Kanada Dil Okulları Güncel Fiyat Listesi


Kanada Dil Okulları

Kanada merkezli dil okullarında genel İngilizce, akademik İngilizce, TOEFL ve IELTS sınav hazırlık programlarında eğitim alabileceğiniz gibi college ve üniversiteler de sunulan akademik ağırlıklı dil eğitim programları ile lisans ya da yüksek lisans öncesi yeterli dil sevisine ulaşmak için kampüs ortamında da eğitim alabilirsiniz. Kanada'da dil eğitimi alabileceğiniz tüm programlar ve okulları sizler için derledik.

Neden Kanada'da Dil Eğitimi?

Kanada Dünyanın en yaşanabilir ülkelerinden olmasının yanı sıra, insanların hoşgörülü olması, refah seviyesinin çok yüksek olması, muhteşem doğası ve çok güvenli olması nedeni ile sadece Türk öğrencilerin değil birçok ülkeden amaçları doğrultusunda İngilizcelerini geliştirmek isteyen birçok ülkeden gelen öğrencilerin de öncelikli tercihi olmaktadır.

Kanada’da dil eğitimi için en çok tercih edilen şehirler yakın zamana kadar en çok Toronto ve Vancouver iken Türk öğrenci oranın çok daha az olması sebebi ile Halifax, Ottowa, Victoria ve Montreal de daha çok tercih edilmeye başladı. Kanada’da Fransızca dil eğitimi içinse hala tercihler Montreal ve Quebec.

Genel ve Yoğun İngilizce Programları

Haftada 20, 25, 30 ve bazı okullarda 38 ders olarak sunulan, genel İngilizce becerilerini geliştirmeye yönelik program mevcuttur Öğrenciler, okulun ilk gününde sınıflarını belirlemek üzere, seviye tespit sınavına girerler ve sonrasında ortalama 4-5 haftada bir düzenlenen sınavlarla seviyelerini yükseltebilmektedirler. Eğitim programları her hafta pazartesi günü başlamakta, 2 haftadan itibaren istenilen süre için başvuru yapılabilmektedir.

Standart İngilizce Programı

Genel olarak okuma, dinleme, konuşma, yazma becerilerinin geliştirildiği, günde 4 ders olmak üzere haftada 20 dersin verildiği standart programlardır.

Yoğun Program

Genel İngilizce becerilerini geliştirmeye yönelik, dilbilgisi ve sözcük bilgisi gibi alanlara odaklanılan yoğun programlar genellikle haftada 24 ila 25 ders arasında değişmektedir.

Süper Yoğun Program

İngilizce dil becerilerinin oldukça yoğun bir şekilde geliştirilebileceği süper yoğun programlar, haftada 30 ila 38 ders arasında değişmektedir.

Kanada'da TOEFL IELTS Hazırlık kursları

Tüm dünyada geçerli olan uluslararası İngilizce yeterlilik sınavları olan TOEFL ve IELTS’e hazırlık kursları, Kanada’da öğrencilerin sıklıkla tercih ettiği programlar arasında yer almaktadır. Ancak bu programlara katılabilmek için İngilizce seviyesinin minimum B2 düzeyinde olması gerekmektedir. Seviyeleri yeterli olmayan öğrencilerimiz ilk başta genel İngilizce programları ile düzeylerini ilerletip, sonrasında IELTS ya da TOEFL seviyesinde yabancı dil eğitimine geçiş yapabilmektedirler. 

Kanada'da CELTA ve DELTA Kursları

Ülkemizde eğitim almış olan İngilizce öğretmenlerinin uluslararası ortamlarda öğretmenlik yapabilmesini sağlayan, uluslararası geçerliliği olan diploma programları CELTA ve DELTA programları olarak adlandırılmaktadır. Süreye ve kapsama göre kendi içlerinde seviyeleri olduğundan yeterlilik noktasında olan bazı okullar, aday öğrencilerden kompozisyon ve yeterlilik testi gibi gereklilikler isteyebilmektedirler. Maalesef bu program sertifika formatı gereği her okulda verilmemektedir. Ülkemizde de özel kolejler, özel ana okulları ya da uluslararası liseler ise, yalnızca öğretmenlik diploması yerine bu tarz uluslararası geçerliliği olan sertifikaları talep edebilmektedirler.

Kanada'da Tıp İngilizcesi

Tıp İngilizcesi programlarında haftada minimum 10 ders sunan ILSC, English School of Canada gibi okullarda kaydolan öğrenciler; dinleme, konuşma, yazma, okuma gibi derslerin yanı sıra medikal terminolojilerini geliştirme, hastalarla ve hastane personeliyle iletişim kurma imkanı da bulmaktadır.

Kanada'da Hukuk İngilizcesi

Uluslararası hukukçulara veya yasal terimler ve hukuk bağlamında kendilerini geliştirmek isteyen öğrencilere yönelik bu programlarda; hukuk terimlerinin yanı sıra hukuk dilinin spesifik iletişim teknikleri, workshoplar ile beraber öğretilir. York University, hukuk İngilizcesi programlarına kaydolabileceğiniz okullardan biridir.

Kanada'da Dil Eğitimi Alırken Konaklama

Tüm eğitim kurumlarının aile yanı, daha sınırlı da olsa yurt, öğrenci evi konaklama türlerini sunuyor olması konaklama seçenekleri ile kalış sürecinizi kolaylaştırırken, organize ettikleri eğlendirici ve kültürel aktiviteler, yakın çevrede görülmesi gereken turistik yerler veya şehirleri de keşfederken daha çok pratik yapma imkanı da sunar. Bu çeşitlilikle Kanada, yurtdışı eğitimi almak isteyen öğrenciler için çok avantajlı bir ülkedir.

Kanada Dil Okulları Örnek Fiyatlar

 

Süre Fiyat (CAD) İndirimli Fiyat (CAD)
4 Hafta 1500 1000
8 Hafta 2900 1950
12 Hafta 3500 2800
24 Hafta 6500 5200
28 Hafta 6900 5300
36 Hafta 9300 7200
48 Hafta 13000 10000

 

Kanada'da Yaşam ve Maliyetler

Kanada dünyanın en büyük ikinci ülkesidir. İklim açısından Türkiye'ye göre daha soğuk olması, giden kişilerin gözünü korkutmaktadır. Ancak ülke ne kadar soğuk olursa olsun Kanada'daki sosyal hayatın ve sistemin buna göre oluşturulduğunu belirtelim. Ülke içinde iklim, şehirden şehre farklılık göstermektedir. Örneğin; Toronto'nun iklimi Vancouver'a göre çok daha serttir. Bu sebeple, daha ılıman bir iklim tercih ediyorsanız, size önereceğimiz yer kesinlikle Vancouver olur. Kışın Vancouver'da hava sıcaklığı yine 0(sıfır) altına düşse de hiçbir zaman -20, -30 gibi rakamlara ulaşmamaktadır. Öte yandan, suç oranının oldukça düşük olduğu Kanada, refah yaşam açısından dünyanın en gelişmiş ülkeleri arasındadır. Kanada halkının cana yakın ve sıcakkanlı olması, sizin için iyi bir tercih olacaktır.

Yabancı bir ülkede eğitim programı almak söz konusu olduğunda akla ilk gelen eğitim masrafları olsa da bir eğitimi ekonomik ya da pahalı yapan unsur günlük yaşam masraflarıdır. Bu anlamda Kanada ve Türkiye kıyaslandığında yine kur farkları Türkiye’den giden öğrencilerde, Kanada’yı avantajlı konuma getirmektedir. Öğrenciler tarafından tercih edilen şehirler arasında çok ciddi farklar olmamakla birlikte, küçük şehirlerde her ülkede olduğu gibi yaşam maliyetleri daha az olarak değerlendirilebilir. Yazılan masrafların dışında öngörülemeyen masraflarla birlikte Kanada’ya eğitim programına giden bir öğrencinin aylık masrafları konaklamayla birlikte toplamda 1200 CAD ila 1500 CAD arasında değişmektedir. Ancak seçilen konaklama çeşidine göre ve hayat tarzına göre bu masraflar değişiklik göstermektedir.

Kanada'da Ulaşım

Kanada'da ülkenin en ücra köşelerine dahi ulaşım sistemi kurulmuştur. Kanada'da tren bileti aldığınız zaman trene binmeden önce biletinizi almanız gerektiğini belirtelim. Yolculuk esnasında kesinlikle bilet satışı yapılmamaktadır. Bilet fiyatları gidilecek mesafeye göre değişmektedir. Çocuklara, yaşlılara ve öğrencilere tüm şirketlerce indirim yapılmaktadır. Çok gelişmiş bir ulaşım sisteminin bulunduğu Vancouver, Toronto ve Montreal gibi şehirlerde; otobüs, tramvay ve metroları tercih edebilirsiniz. Normalde tek kullanımlık jetonlar olsa da bir öğrenci için aylık bilet almak çok daha ekonomik olacaktır. Havaalanı ulaşımı konusunda; taksi, UP Express, translink gibi seçeneklerin yanı sıra okul aracılığıyla havaalanı transfer hizmeti de sağlanmaktadır.

Kanada'daki dil okulları arasında en çok tercih edilen okullardan bazıları: EC English, ILSC, Stafford House, English School of Canada, Kaplan International, St. Giles International, LSI, Sprott Shaw Language College, ...

Yukarı