EğitimAL

Avustralya Dil Okulları


Avustralya’da Yabancı Dilinizi Geliştirirken Çalışabilirsiniz!

Türkiye’ye en uzak yabancı dilinizi geliştirebileceğiniz ülke Avustralya da olsa, muhteşem plajları, doğası, ılıman iklim yapısı ile özellikle daha uzun süreli İngilizce öğrenimi için en ideal ülke olabilir. Avustralya’da ticaretin merkezi olan en büyük şehir Sydney, Avrupa şehirlerini andıran mimarisi ve tramvay hattının sunduğu ulaşım kolaylığı ile Melbourne ve birçok milli park ve pek çok aktivite ile iyi zaman geçirebileceğiniz Brisbane, Avustralya’da İngilizcesini geliştirmek isteyen öğrencilerin ilk tercih ettiği şehirlerdir.

Yasal olarak 3 ay ve üzeri dil eğitimi programları süresince hafta 20 saat yasal çalışma imkânı, Avustralya dolarının kur avantajı, festivaller, iklimin avantajı, plajları ile de daha çok sosyalleşmek için sunarken daha ekonomik eğlenerek ve çalışacağınız part-time iş ile de bütçenize öğrenci olarak siz de katkıda bulunabilirsiniz.

En kısa süre olarak 4 haftadan başlayan öğrenim alma imkânınız olsa da Avustralya için ideal olan en az 12 hafta ve üzeri eğitimi tercih etmek uçak bileti maliyetlerini göz önünde bulundurunca daha akılcı olacaktır.

Seçim Özgürlüğü!

Avustralya merkezli yerel dil okullarının yanı sıra zincir eğitim kurumlarının da yoğun olduğu ülkede, dünya sıralamasında ilk yüzde yer alan birçok üniversitenin kendi kampüslerinde yabancı dil öğrenimi almak isteyen öğrencileri ağırlarken, öğrencilere uluslararası bir kampüs ortamı ve zengin aktivite seçeneklerine ek olarak daha fazla konaklama imkânı da sunmaktadır.

Konaklama

Avustralya’da dil eğitimi alırken diğer ana dili İngilizce olan ülkelerde olduğu gibi en yaygın sunulan konaklama türü aile yanı konaklamadır. Yurt, öğrenci evi ve stüdyo daire şeklinde sunulan diğer konaklama türleri de daha seçici olan öğrencilerin isteklerini karşılayabildiği gibi, her bütçeye göre de seçme imkânı sunar.

Dil okuluna giden öğrenciler şu okulları tercih edebilirler; Kaplan International, ILSC, AIPE, LSI, Eurocentres, Hawthorn, Embassy English, Navitas, Browns...

Yukarı