EğitimAL

İngiltere
Pre-Master Programlar

İngiltere'de Üniversite EğitimiPre-Master programları diğer bir değişle master hazırlık programlarıdır. Lisans eğitimini belli bir ortalamanın altında tamamlamış öğrenciler için hazırlanan bu programlar kişilere İngilizce’nin yanı sıra, akademik beceriler ve alan dersleri de sunar.

Per-master programları öğrencinin lisans eğitimindeki not ortalaması ve İngilizce seviyesine bağlı olarak 3 ile 9 ay arasında sunulmaktadır.

Programlar üniversitelerin yanı sıra, bu alanda özelleşmiş bazı okullar tarafından da sunulmaktadır. Aynı foundation programlarında olduğu gibi, pre-master programlarında da geçiş garantisi sunulan programlar mevcuttur ve genelde öğrenciler bu tarz programları tercih ederler. Hatta bazı durumlarda üniversite öğrenciyi yüksek lisans programına kabul ederken belli bir süre kendi bünyesinde ya da anlaşmalı olduğu kurumda pre-master programına katılmasını da isteyebilir. Diğer bir alternatif de; öğrencinin herhangi bir üniversiteye karar vermeden alanı ile ilgili bir pre-master programına katılıp, pre-master programının bitişinde master başvurularını yapmasıdır.

Yukarı