EğitimAL

Kanada Üniversite Eğitimi


Kanada’da Lisans Eğitimi

Eğitime verdiği yüksek önem sayesinde Kanada’daki üniversitelerin çoğu dünyanın en saygın üniversiteleri arasında olmakta ve uluslararası öğrencilere ev sahipliği yapmaktadır. Türkiye’de üniversite sınavında istediği puanı elde edememiş başarılı birçok öğrenci, Kanada’daki üniversitelere başvuru yaparak istediği ve mutlu olacağı bölümde eğitim alma şansına sahiptir.

Kanada lisans eğitimi açısından öğrencilere hemen hemen her bölümde eğitim imkânı sunmaktadır. Dolayısıyla Türkiye’de eğitim almak istediğiniz ancak üniversitelerde yer almayan bölümlerde okuma şansına Kanada’da sahip olabilirsiniz.

Kanada’da İngilizce ve Fransızca resmi dil kabul edilmektedir. Dolayısıyla sadece İngilizce eğitim almak isteyen öğrenciler değil Francophone olan öğrenciler de lise sonrası üniversite eğitimlerine Kanada’da devam edebilirler. Québec, Fransızca’nın tek resmi dil olduğu eyalettir ve öğrencilere lisans eğitimlerini Fransızca dilinde alabilme imkanı sunmaktadır.

Ayrıca, Kanada, sadece eğitim değil kültürel ve sportif anlamda birçok alanda sağladığı aktiviteler ve etkinliklerle öğrencilerin kendilerini sadece teorik anlamda değil sosyal anlamda da geliştirmelerini sağlamaktadır.

Eğitim alırken sağlanan haftada 20 saatlik yasal çalışma izniyle birlikte kendi cep harçlığınızı çıkarabilir ve sosyalleşmenin keyfini çıkarabilirsiniz. Tatil dönemleri Türkiye’ye dönmeyip Kanada’da kalmayı tercih ederseniz de çalışma izninizi tam zamanlı kullanabilmeniz mümkündür.

Eğitim aldığınız süre boyunca Kanada’da konaklama alternatifleri oldukça fazladır. Kanadalı bir ailenin yanında konaklama ve ya kampüs ya da özel yurtlarda konaklama en çok tercih edilen türlerdir.  Aile yanı konaklamanın okullara uzaklığı eğitim alacağınız şehre göre değişmekle birlikte genellikle 45 dakikayla 1 saat arasında değişmektedir. Aile yanında konaklamanın en keyifli yanı Kanada kültürünü birebir aileyle yaşayarak öğrenmeniz ve sürekli İngilizce pratiği yapma şansına sahip olmanız olacaktır. Yurtta kalmayı tercih eden öğrenciler ise dünyanın farklı ülkelerinden gelen diğer öğrencilerle birlikte konaklayacak ve çeşitli kültürlerin yaşamlarını öğrenme şansına sahip olacaktır.

 

Kanada Üniversiteleri


Yukarı