EğitimAL

Amerika Sertifika ve Diploma Programları


Amerika Sertifika Programları

Yurtdışında mesleki anlamda kendinizi geliştirmek, eşsiz deneyimler kazanmak ve iş tecrübesi edinmek istiyor ancak 2 yıl yüksek lisans eğitimine zaman ayıramıyorsanız,  Amerika’da uluslararası öğrencilere sunulan sertifika programları tam size göre. 

Dünyaca ünlü ve en iyi üniversitelerin sunduğu İşletme, Pazarlama, Yönetim, Reklamcılık ya da Bilişim Teknolojileri gibi programlara katılarak Amerikalı öğrencilerle birlikte aynı kampüsü paylaşıp onların deneyimine ortak olabilir ve üniversitelerin size sağladığı sosyal, kültürel ve sportif imkanlardan faydalanabilirsiniz.

Üstelik Sertifika Programlarının sağlayacağı faydalar sadece bununla da sınırlı değil. 9 ay ve üzeri sertifika programına katılan öğrenciler, OPT (Optional Practical Training) yani 1 yıl boyunca yasal olarak çalışma hakkına sahip olurlar. Bu program sayesinde maaşlı olarak çalışabilir, kendilerini geliştirebilir ve kariyerlerine yurtdışı iş tecrübesi eklemiş olurlar. Dilerseniz de ortalama 16 hafta süren farklı alanlarda sertifika programlarına art arda katılıp 9 ayı tamamladıktan sonra yine 1 yıllık çalışma hakkına sahip olabilirsiniz.

Amerika’daki bazı sertifika programları kendi içerisinde öğrencilere de genellikle maaşsız staj imkanı sunmaktadır. Bu programlarla birlikte kısa süreli de olsa Amerika’da iş yaşamının keyfine varabilir ve profesyonel hayatınıza adım atmadan referanslarınızı oluşturabilirsiniz.  

Üniversitelerin hemen hemen hepsinin kampüsünde yurt konaklama imkanı bulunmaktadır. Bu sebeple öğrencilerin eğitim aldıkları sürede yurt konaklamayı tercih etmeleri ulaşım kolaylığı açısından tavsiye edilmektedir. Dileyen öğrenciler yine okula yakın ulaşım mesafesinde bulunan özel yurtlarda da konaklayabilirler. Kampüs için konaklama öğrencilere kampüsün içinde bulunan havuz, gym salonu, kütüphane, spor sahaları ve alışveriş merkezleri gibi olanakların sınırsız kullanımını sağlar. Bu sebeple öğrenciler okul sonrası da diğer öğrencilerle birlikte zaman geçirebilir ve aktif bir hayat sürdürebilirler.

Sorabileceğiniz sorular?

Yıllık eğitim ücretleri nedir?

Eğitim esnasında çalışma iznim var mı?

Eğitim sonrasında çalışma izni alabilecek miyim?

İngilizce hazırlık almalı mıyım?

İngilizce sınavına girmeden kabul alabilmem mümkün mü?

Vize başvurusu konusunda yardımcı oluyor musunuz?

Bunlara benzer daha birçok sorunuzun cevabı için uzman danışman kadromuzla iletişime geçebilir, kariyer ve gelecek planlamanızı birlikte oluşturabiliriz. 

Amerika Sertifika ve Diploma


Yukarı