EğitimAL

Amerika'da Üniversite Eğitimi


Amerika Lisans Eğitimi            

Yurtdışında lisans eğitimi dediğimiz zaman çoğumuzun aklına gelen ilk ülke mutlaka Amerika olacaktır. Çok uluslu yapısı, gelişmiş teknolojisi ve ekonomisiyle birçok kişi için vazgeçilmezdir Amerika.

Türkiye’de hangi alanda liseden mezun olduğunuzun önemi yoktur Amerika için. Başarılı olmanız, istekli olmanız ve kendinizi geliştirmeye açık olmanız sizi hayallerinize kavuşmada bir adım öne çıkaracaktır.

Dilerseniz lisans eğitiminize 2 yıllık community collegelarla başlayabilirsiniz.  Ülkemizde böyle bir eğitim sisteminin olmaması ve 2 yıl sürmesi her ne kadar CC’ları meslek yüksekokullarına benzetmelerine sebep olsa da sistem tamamen farklıdır. Notlarını yükseltmek, İngilizcelerini daha akıcı hale getirmek ve kendini üniversite eğitimi almak istediği alanda geliştirmek isteyen öğrenciler birçok Amerikalı öğrencinin yaptığı gibi CC’larla üniversite hayatlarına başlayıp başarılı bir şekilde eğitimlerini tamamladıktan sonra üniversitelere geçiş yapabilirler. Community college’larda eğitim hayatlarına başlayan öğrenciler Türkiye’den farklılık gösteren eğitim sistemine daha kolay adapte olur ve böylelikle üniversitede eğitim almaya başladıklarında akademik anlamda daha başarılı olabilirler.

Bir diğer yandan Amerika’da 4 yıllık üniversite isteyen öğrenciler ise çoğu üniversitenin istediği SAT sınav skorunu üniversiteye başvuru aşamasında sağlamak zorundadır. Bu sebeple başvurudan önce Türkiye’de SAT çalışmalarına başlamalı ve yüksek skor almak için çaba sarf etmelidir.

Tüm bunların yanında Collegeların ya da üniversitelerin kampüs yaşamları, öğrencilere hem sosyal hem kültürel anlamda sınırsız olanaklar sağlayacak ve unutulmaz zamanlar geçirmelerini sağlayacaktır.

Amerika Üniversiteleri


Yukarı