EğitimAL

Kanada Tasarım ve Sanat Üniversiteleri


Vancouver Film School

ancouver Film School Kanada’nın en eski ve en büyük medya okuludur. 1987 yılından günümüze dünya çapında film, animasyon ve oyunculuk yeteneği, tutkusu olan her öğrenciyi keşfetmek ve onları medya sektörüne birer profesyonel olarak yetiştirmeyi amaç edinmiştir. Bugün 8 farklı fakültede 13 ayrı alanda öğrencilere tamamen sektörel eğitim veren VFS aynı zamanda gelişmiş bir film stüdyosudur. Kanada’nın en büyük medya okulu unvanını da bu şekilde almıştır. Teknolojik altyapıdaki donanımı ve 12 farklı film stüdyosuyla yalnızca Kanada’lı ve uluslararası öğrencilerle kalmamış, yıllar içinde kapılarını dünyaca ünlü projelere de açmıştır.

Vancouver Film School’un 8 kampüsü bulunmaktadır ve tüm eğitim programlarını sektörün önde gelen kişileri ve başarılı bir kariyere sahip olan eğitmenler sunmaktadır.

Okul, tüm teknik donanımını her zaman en son modelde en ileri teknoloji ile öğrencilerine sunmaktadır. Buna bağlı olarak da her zaman kurumsal ve pratik bilgiyi öğrenciye göstererek eğitim vermektedir.

Dünyadaki bir çok ünlü film, oyun ve tasarım projelerinde okulun mezun öğrencileri yer almıştır. Okulun ne kadar başarılı olduğunu açıklamaya sadece öğrencilerin yer aldığı şu film ve oyun projeleri yetmektedir; Deadpool, Fantastic Four, Game of Thrones, Mission Impossible Rogue Nation, Star Wars, The X Files, bilgisayar oyunlarında ise Medal of Honor, Call of Duty Need for Speed Most Wanted(2005 ve 2012), Battlefield serisi gibi daha bir çok proje bulunmaktadır.

The Art Institute of Vancouver

he Art Institute of Vancouver, dünyanın en yaşanılabilir şehirlerinden biri olan Vancouver’da kurulmuştur. Aslında The Art Institute çok eski bir okuldur, bununla beraber Kanada ve Amerika Birleşik Devletleri’nin de bir çok şehrinde uygulamalı okulu bulunan bir okullar zinciridir. The Art Institute of Vancouver da bu zincirin bir parçasıdır. Okul adından da anlaşılacağı üzere tasarım, moda, aşçılık ve medya sanatlarıdır.

Okulun bulunduğu konum da çok avantajlıdır. Kampüs Hollywood North stüdyolarına yürüme mesafesindedir ki bu bir öğrencinin iş bağlantıları kurabilmesi, kendi işinin yapıldığı yerlere yakın olması açısından çok önemlidir.

Yukarı