EğitimAL

Kanada BARRIE Dil Okulları


Barrie , Toronto'nun yaklaşık 90 kilometre kuzeyinde, Güney Ontario, Kanada'da bulunan bir şehirdir. Şehir, Simcoe bölgesi içinde ve Simcoe Gölü'nün batı kolu olan Kempenfelt Körfezi kıyılarında yer almaktadır. Fiziksel olarak Simcoe County'de olmasına rağmen, Barrie politik olarak bağımsızdır. Şehir, Greater Golden Horseshoe olarak bilinen güney Ontario'daki genişletilmiş kentsel alanın bir parçasıdır. 2021 nüfus sayımı itibariyle şehrin nüfusu 147.829 iken, metropol bölgesinin nüfusu 212.667 kişidir.

Bölge ilk olarak 1812 Savaşı sırasında İngiliz kuvvetleri için bir ikmal deposu olarak kurulmuştur ve ismini Sir Robert Barrie'den almaktadır. Şehir, teknoloji endüstrisinin ortaya çıkması nedeniyle son yıllarda önemli ölçüde büyümüştür. Greater Golden Horseshoe'a Ontario Highway 400 ve GO Transit ile bağlanır. Şehrin çeşitlendirilmiş ekonomisinin önemli sektörleri arasında eğitim, sağlık, bilgi teknolojisi ve imalat yer almaktadır.

Barrie ayrıca 10.000'den fazla tam zamanlı öğrencisi ve yaklaşık 25.000 yarı zamanlı öğrencisi olan Georgian College'ın ana kampüsüne de evsahipliği yapmaktadır.

Yukarı