Sertifika & Diploma

Yurtdışı sertifika ve diploma programları ile ilgili detaylı bilgileri, üniversite listesini sayfamızda inceleyebilirsiniz.


Sertifika  ve diploma programları özellikle kısıtlı zamanı olan, mesleki alanlarda kısa bir dönem içerisinde uzmanlaşmak isteyen, kariyer hedefli programlardır. İyi bir kariyer hedefleyerek rakiplerinin önüne geçmek isteyen mezunlar için en uygun programlar arasında yer alan sertifika ve diploma programları özellikle son yıllarda en çok tercih edilen eğitim programları arasında yer almaktadır.

 Sertifika ve diploma programları tamamen pratiğe yönelik programlardır ve kişiyi mesleki anlamda uzmanlaştırmaktadır. Süreleri genel olarak master programlarına göre çok daha kısa sürelidir. Programlar 4 haftadan 1,5 yıla kadar uzanır ve hemen hemen her dalda herkese uygun seçenekler sunabilmektedir.

Programı tamamlayan kişiler istekleri doğrultusunda staj yapabilir, yâda bazı ülkelerin tanımış olduğu 1 yıllık çalışma izinlerinden faydalanabilir, böylelikle eğitim aldıkları alanda iş deneyimi kazanıp, ülkelerine bu alanda tecrübe sahibi olarak dönem şansına erişebilirler.

Bu programlarının tercih edilme sebeplerinden en başta gelen etkenlerden bir tanesi de master programlarına göre daha ekonomik olmalarıdır. Master programı için yeterli bütçeye veya zamana sahip olamayan kişiler için sertifika ve diploma programları çok daha uygun gelebilmektedir.

Sertifika programlarının sağladığı en önemli avantajlar; uygulamalı eğitimler vermesi, master programlarına kıyasla daha ekonomik olması, master programlarında olduğu gibi çalışma ve staj imkanları sağlaması, master programlarına göre daha rahat kabul şartları sağlaması diyebiliriz. Amerika Birleşik Devletlerinde tercih edilen sertifika programlarının avantajlarından biri ise üst düzey üniversitelerde eğitimALma ve eğitim sonrası staj imkânıdır.

Neden Diploma Eğitimi Almalıyım ?

 • Şuan ki kariyerinizde gelişmiş ve güncel kalın
 • Kariyer değişikliği yapın.
 • Yeni bir alan keşfedin.
 • İşin içyüzüyle birlikte tecrübe kazanın.
 • Zorlu bir program alırken aynı zamanda üst düzey bir üniversite de kampüs hayatını tecrübe edinin.
 • Mezuniyet derecenize alternatif olarak uygun maliyetli bir program seçin.

Amerika`da UCLA, UC Berkeley, Columbia, UC San Diego, UC Irvine, UC Riverside, UC Santa Barbara, New York Film Academy...

Kanada`da Greystone, George Brown College , Centennial College , Alexander College, Humber College, Vancouver Film School, Seneca College

İngiltere`de University of BPP, London School of Business and Finance, BBSI, West London, Hove Colleges, LCIBS,....

Avustralya`da AIPE, Martin College, Central Queensland University

Malta`da Chamber College gibi okulların tamamına danışmanlık ve yerleştirme hizmeti sunmaktayız.

EğitimAL`dan tavsiyeler:

UCLA Extension

 • Certificate of Marketing
 • Süre: 40 hafta
 • Certificate of International Trade and Commerce
 • Süre: 40 hafta

UC Berkeley Extension

 • International Diploma Program in Finance 
 • Süre: 16 hafta
 • MBT (Management Business Track)
 • Süre: 45 hafta

UC San Diego Extension

 • Business Diploma Program (alt dalları bulunmaktadır)
 • Süre: 6 ya da 9 ay

Hove College - Brighton, İngiltere

 • Internet Marketing Diploma course
 • Süre: 17 hafta

London School of Business and Finance

 • CIM Professional Diploma in Marketing

Sertifika ve Diploma Programlarında Amerika denince akla ilk gelen UCLA Extension Olmaktadır. Ucla Extension Diploma Programları detaylarını aşağıda bulabilirsiniz.

UCLA EXTENSION

Ucla Extension Diploma Programı Nedir?

 

Programlar, film yapımı, pazarlama, grafik tasarlama, proje yönetimi, küresel sürdürülebilirlik veya gazetecilik gibi uzmanlık alan dersleriyle alakalı bir dizi derslerden oluşmaktadır. Her program öyle bir hazırlanmıştır ki öğrenciler, programların sonunda özel bir yeterlilik seviyesine ulaşırlar.

Programlar oldukça kapsamlı ve genellikle 9 aylık zamana yayılan 9-12 dersten oluşmaktadır. Çoğu dersler 12 haftalıktır.  Bunun sebebi ise derslerin, bilgisini ve yeteneklerini geliştirme işini ciddiye alan öğrenciler için tasarlanmış olmasıdır.

Programlarımızın standartları Kaliforniya Üniversitesi Akademik Senatosu tarafından oluşturulmuştur ve Los Angeles Kaliforniya Üniversitesi ile endüstri danışma grubunun onayına tabidir. Programınızı başarılı bir şekilde bitirdiğiniz takdirde altın mühürlü sertifika kazanmakla kalmayacaksınız, aynı zamanda her yıl düzenlenen mezuniyet törenine katılmaya hak kazanacaksınız.

Eğitim Programları Dönemi

 • Kış (Ocak-Mart)
 • Bahar (Nisan-Haziran)
 • Yaz (Haziran- Eylül)
 • Güz(Eylül- Aralık)

Programların oldukça popüler olmasından dolayı kontenjanlar hızla dolmaktadır. Ucla Extension Diploma Programlarına başvurunuzu başlamak istediğiniz dönemden en az 3 ay öncesinde egitimAL uzman eğitim danışmanları ile birlikte ücretsiz olarak yapabilirsiniz.

‘’Programım çok iyi hazırlanmıştı ve bu sayede eşi benzeri olmayan profesyonellerle bağlantı içerisindeydim. Ayrıca, ödevler o kadar gerçekçiydi ki iş hayatımdaki tecrübelerimle kıyasladığımda aralarında pek bir fark bulamadım.’’

Henrik Andersson, İsveç, Tasarım İletişim Sanatları

Soru ve Cevaplar

Kariyer avantajları nelerdir?

 • UCLA İtibarı: İşverenler, Birleşik Devletlerde en iyi devlet üniversitelerinden biri olan Los Angeles Kaliforniya Üniversitesi’nde bir program bitirdiğiniz için kesinlikle etkilenecekler. Los Angeles Kaliforniya Üniversitesinin(UCLA) bir parçası olarak, Los Angeles Kaliforniya Üniversitesi Extension sürekli profesyonel eğitimini Dünya’nın en geniş tek  kampüslü yapısında verir.
 • Gerçek Dünya Bilgisi ve Tecrübesi: Ödevler sayesinde öğretmenler ve sınıf arkadaşlarınızla kurduğunuz iletişim aracılığıyla, alanınızın iç yüzünü göreceksiniz. Stajlar ve Alternatif Pratik Eğitim(OPT) size aynı zamanda pratik deneyimler kazandıracak.
 • Ağ Oluşturma Fırsatları: Öğretmenlerle ve benzer mesleki ilgileri paylaştığınız sınıf arkadaşlarınızla ağ oluşturmanız size staj ve iş fırsatları bulmanız konusunda yardımcı olur.
 • Kültürler arası Anlaşma ve Dil Yeterliliği: Los Angeles’ta yaşamak, Los Angeles Kaliforniya Üniversitesinde okumak ve Amerikan yaşam tarzını tecrübe etmek iş yaşamınızdaki İngilizce yeterliliğinizi ve kültürler arası farkındalığınızı kesinlikle üst seviyeye taşıyacak.

Program ve ders çizelgesi nasıl işliyor?

Dersler, her yıl on ikişer haftalık 4 döneme yayılmış şeklinde sunuluyor. Birçok program üç ya da 4 dönemde tamamlanabiliyor(9-12 ay).

Öğrenci vizesinin gereksinimlerini karşılamak için,  her dönem en az 12 kredi için kayıt yaptırmalısınız. Birçok ders 4 kredi olduğu için her dönem genellikle 3 ders alıyor olacaksınız.

Birçok program, size temel dayanak oluşturması ve ihtiyaçlarınızı karşılaması için mecburi ve seçmeli dersler içermektedir.

Dersler haftada bir kere akşamları 18.30-21.30 ya da 19.00-22.00 arasında verilmektedir (her dönem yaklaşık 36 saat). Öğrenciden, her 3 saatlik ders için sınıf dışında 6-9 saatlik bir çalışma beklenir.

Bir program içerisinde uzmanlaşmak mümkün mü?

Bazı programlar, program içinde tek bir alanda odaklanabilmeniz için yoğunlaştırılmış dersler sunmaktadır. Örneğin, Genel İşletme Çalışmaları Programı Muhasebe, Reklamcılık, Pazarlama alanlarında yoğunlaştırılmış dersler sunuyor.

Staj yapabilir miyim?

Birçok program, Los Angeles’ın önde gelen şirketlerinde ücretsiz veya gönüllü stajyerlik fırsatları içermektedir. Programınızı tamamladıktan sonra, sertifikanız ile alakalı bir alanda ücretli çalışabilmek üzere Amerika’da ilaveten 1 yıl kalmak için Alternatif Pratik Eğitim’e (OPT) başvurabilirsiniz.

‘’UCLA Extension’da Pazarlama Programı, Amerikan Akademik hayatını tecrübe etmem ve şuan ki piyasa hareketleri hakkında tahsilli profesyonellerle çalışmam için harika bir fırsat verdi. Bütün dersler birbirini çok iyi bir şekilde tamamladı ve kariyerlerimiz için değerli olan beceriler üzerine odaklanmamızı sağladı. Bu programı kesinlikle öneriyorum!’’

Leonardo Hoffman, Brezilya, Pazarlama

Eğitimime devam ederken iş bulabilir miyim?

Vize kurallarına göre sadece üniversite kampüsünde çalışabilirsiniz.

Kabul için şartlar nelerdir?

 • En az 18 yaşında olmalısınız- Birçok öğrencinin yaşı 22 ile 40 arasında değişiyor.
 • Lisans Diplomasına sahip olmalısınız.
 • Programlarımızdaki birçok Amerikan vatandaşının zaten bir ya da birden fazla diploması olduğu için, en az bir lisans diplomanız veya birkaç yıllık iş deneyiminiz olmasını öneriyoruz.
 • Programların çoğu TOEFL iBT’den 83, IELTS’den ise 6.5 istiyor.
 • Birkaç program TOEFL iBT’den 100, IELTS’den 7.0 istiyor.

Sertifika Programında İngilizce okumak zorunda kalacak mıyım?

Eğer ki bir programa TOEFL 100 ve IELTS 7.0’den düşük skorlar ile birlikte girerseniz, programa kayıt olmadan evvel Los Angeles Kaliforniya Üniversitesi İkinci bir Dil Olarak İngilizce Yerleştirme Sınavını(ESLPE) almanız gerekecek.

Sınavdaki başarınıza göre bir veya iki dönem İngilizce dersi almanız gerekebilir ya da İngilizce dersi almanıza hiç gerek kalmaz.

Bu İngilizce dersleri her hafta Cuma ya cumartesi günleri verilir ve bu derslerin yanında iki tane sertifika dersi almanıza da izin verilir. Eğer bir veya daha fazla İngilizce dersi almak zorunda kalırsanız programınızın süresi bir dönem (3 ay) uzatılacak. Bu yüzden, programınız normalde 3 dönemde tamamlanabilir ve bir ya da iki İngilizce dersi almanız gerekirse, programınızı tamamlamanız bir yılı alır.

Ya asgari İngilizce dil şartını yerine getiremezsem?

İngilizce yeterliliğini başarana kadar kendi ülkenizde İngilizce eğitim almaya devam edebilirsiniz ya da UCLA Extension AIEP’ye kayıt olabilirsiniz.

En üst kurda A- veya daha yüksek bir GPA elde eden AIEP öğrencileri sertifika programlarına girebilmek için TOEFL ya da IELTS almalarına gerek yoktur.

" Benim üniversite eğitimimdeki en büyük kazancım pratik çalışmalara verilen önemdir. Birçok akademik dereceye sahip olmak bana vizyonumu ve fikirlerimi pratikte uygulama şansı verebilmesi açısından oldukça önemliydi. Extension' da aldığım eğitim bana vizyonumu nasıl daha görünür kılabileceğim bakış açısını kazandırdı."

Bella Enahoro, İngiltere, Müzikte İşletme Sertifika Programı

UCLA Extension şartlı kabul imkânı sağlıyor mu?

Evet. UCLA Extension' da Yoğunlaştırılmış Akademik İngilizce Programına (AIEP) başvurduğunuz zaman, bir şartlı kabul mektubu için talepte bulunun, sertifika programına başvurunuzu tamamlayın ve TOEFL ya da IELTS skorlarınız haricinde gerekli tüm belgeleri hazırlayın. Şartlı kabul başvurularında yalnızca sertifika programı için mevcut olan başvuru ücreti talep edilir, sertifika programı için herhangi bir ücret ödemeniz gerekmez.

Programlar ne kadar sıkı şekilde yürütülür?

Eğitim programlarının tümü İngilizce olarak yürütülür ve başarılı olmak için ciddi bir akademik İngilizce yetkinliğine sahip olmanın yanı sıra yüksek motivasyon ve zamanınızı efektif şekilde yönetebiliyor olmanız gerekmektedir. Tüm kurslara kredi/not (A,B,C,D ya da F) alabilmek için kayıt yaptırmanız ve sertifika hakkı alabilmek için minimum C notuna ulaşmanız gerekmektedir.

Nasıl Başvurabilirim?

Tüm eğitimAL ofislerinden şahsen  Başvurular eğitim programınıza başlangıç tarihinizden üç ay öncesine kadar yapılabilmektedir. Başlayacağınız program farklı bir tarih belirtmediği sürece istediğiniz herhangi bir dönemde eğitiminize başlayabilirsiniz.

Eğitim programlarının ücretleri nedir?

Başvurunuzla birlikte uluslararası öğrenciler için gerekli olan öğretim ücretini,  adaylık ücretini, kendiniz ve size bağımlı olan tüm kişiler için bir dönemlik sigorta masraflarınızı ve hızlı posta masraflarını ödemeniz gerekmektedir.

Yukarıda belirtilen ödemelere ek olarak, siz veya sponsorunuzun (aile, akraba ya da kurum) ABD' de bulunduğunuz sırada masraflarınızı karşılayacağınıza dair nakit hesaplarda bulunan yaklaşık $25,000'lık banka dokümanlarını göstermeleri gerekmektedir.

Los Angeles' a ulaştıktan sonra ödemem gereken öğrenim ücretleri nedir?

Los Angeles' a ulaştıktan sonra öğrenim ücretlerinizi kayıt yaptırdığınız her dönemin başında ödemeniz talep edilir. Program ücretleri farklılık göstermekle birlikte genel olarak $600 ve $1000 arasındadır; ancak bazı ücretler burada belirtilenlerden daha yüksek olabilir. Bu nedenle dönem başına tahmini olarak $1800 ile $3000 arasında bir masraf yapacağınızı göz önünde bulundurmanız gerekmektedir.

Her dönem için ders materyaline yapacağınız masraflar ise ortalama olarak $200 ile $300 arasındadır.

Eğer TOEFL skorunuz 100 (iBT) ya da IELTS skorunuz 7,0' nin altındaysa, UCLA İkinci Bir Dil Olarak İngilizce Yerleştirme Sınavı' na kayıt olmak için 50$ kayıt ücreti ödemeniz gerekmektedir. İngilizce kurs ücretleri $500 ile $600 arasındadır.

" Öğretim üyelerimizin tümünün alanlarında uzman ve öğrettiklerinin farkında profesyoneller oluşunun kesinlikle bana okuduğum alana dair daha iyi bir bakış açısı kazandırdığına inanıyorum."

Virginia Kingston, Canada, Entertainment Studies

Yaşam ve Konaklama Masrafları Nasıldır ?

Birçok büyük şehirde olduğu gibi özellikle UCLA kampüsüne yakın konaklama alanları olmak üzere Los Angeles’taki yaşam masrafları da pahalıdır. UCLA kampüsündeki konaklama imkânlarından yararlanma imkânınız ya da şansınız olmadığı takdirde kampüs dışındaki konaklama imkânlarından yararlanmanız gerekmektedir. Konaklama için yapacağınız ayarlamaları organize edebilmeniz açısından Los Angeles' a ulaşma tarihinizin öğrenim programınızın başlama tarihinden bir ya da iki hafta önce olması tavsiye edilmektedir. Bu süre zarfında diğer öğrencilerle paylaşımlı olan konaklama imkânları bulabilirsiniz.

UCLA Extension Uluslararası Programlar internet sitesindeki bilgilere ek olarak The Daily Bruin, the UCLA newspaper (www.dailybruin.com) ve UCLA Konaklama Ofis' inin internet sitelerini ziyaret ederek kampüs dışındaki konaklama imkânlarıyla ilgili daha fazla bilgiye ulaşabilirsiniz. Konaklama Ofisi'nin uygun konaklama imkânlarını gösteren listesine ulaşmak için internet üzerinden yaklaşık $25 olan kayıt ücretini yatırmanız gerekmektedir.

Konaklamanızın diğer öğrencilerle paylaşımlı olup olmamasına ve yemek masraflarınızı nasıl karşılayacağınıza bağlı olarak aylık harcamalarınız $1500 ile $2500 arasında değişebilmektedir. Ancak unutmamanız gerekir ki Los Angeles' da toplu taşıma diğer büyük şehirlerde olduğu kadar iyi değildir.

Los Angeles' a Gidemezsem?

UCLA Extension birçok uzaktan eğitim fırsatı sunmaktadır. Bu sertifika programları yarım ve tam zamanlı olarak sürdürülmektedir.  Detaylar için www.uclaextension.edu internet sitesini ziyaret edebilirsiniz. Eğer Los Angeles’ta okumayı planlıyorsanız, uzaktan eğitim kurslarımız için egitimAL danışmanları ile  iletişime geçebilirsiniz.

Sertifika Programları - Örnek Plan

Aşağıdaki listede bulunan programlar her dönemde alabileceğiniz derslere örnek olarak gösterilmektedir.

Planlar yıldan yıla veya başvuranlara göre çeşitlilik gösterebilmektedir.

Pazarlama Ağırlıklı Genel İşletme Programları

Birinci Dönem Kursları

İkinci Dönem Kursları

Üçüncü Dönem Kursları

Pazarlamada Esaslar ve Pratik

Kişiler Arası İletişim Dinamikleri

Sosyal Medya Pazarlama

Reklamcılıkta Esaslar ve Pratik

Müşteri Piyasası Araştırmaları

İş Planı Geliştirme

Yöneticilikte Teori, Politika ve Süreç

 

 

12 Kredi

Entegre Pazarlama İletişimi

 

 

12 Kredi

Yeni İş Geliştirme

Etik

 

12 Kredi

Gösteri Sanatlarında Sertifika Programları

Birinci Dönem Kursları

İkinci Dönem Kursları

Üçüncü Dönem Kursları

Dördüncü Dönem Kursları

Film ve Televizyon için Prodüksiyon Öncesi ve Prodüksiyon

Filme ve Televizyon için Prodüksiyon ve Prodüksiyon Sonrası

Gösteri Sanatlarında İşletme

Film Yapımının Dili

Görüntü Yönetmenliği

Oyunculuk Tekniklerinin Temelleri

Yönetmenlik 

The Art of Line Producing

Film Gelişiminin Özelliklerine Giriş

 

 

12 Kredi

Understanding Genre

 

 

 

12 Kredi

Düşük Bütçeli Film Yapımı

 

 

12 Kredi

Son Kesimde Düzenlemeler

 

 

12 Kredi

Sertifika Programları

Bölüm

Sertifika Programı

Programın dönemdeki süresi

Quarter ( 3 ay )

Bölüm

Sertifika Programı

Programın dönemdeki süresi

Sanat

Dizayn İletişim Sanatları
Bahçe İşleri ve Bahçecilik
İç Dizayn: Temel Seviye
Peyzaj Mimarisi*2

               6
               3
               6
               16

İşletme ve Yöneticilik

İnsan Kaynakları Yönetimi*
Uluslararası ve İç Ticaret
    Yoğunlaştırılmamış
    Küresel İşletme Yönetimi
    Finansal Yönetim
    İthalat / İhracat Operasyonları
Pazarlama
    Yoğunlaştırılmamış
 Sosyal Medya & Web Analistliği
Gayrımenkul / Emlak
    Yoğunlaştırılmamış
    Yatırım
Yardımcı Hukukçu / Paralegal Eğitimi*
Vergi / Vergilendirme

               3

               3
               3
               3
               3

               3
               3

               6
               6
               2
               3

İşletme ve Yöneticilik

Muhasebe3
İşletmenin Temelleri
Finans
İşletme Yöneticiliği
    Yoğunlaştırılmamış
    Muhasebe
    Reklamcılık
    Girişimcilik
    Finans
    İnsan Kaynakları Yönetimi
    Uluslararası ve İç Ticaret
    Pazarlama
    Kişisel Finans Planlaması
    Gayrımenkul / Emlak
    Vergi / Vergilendirme
Genel İşletme
    Yoğunlaştırılmamış
    Hızlandırılmış Gündüz
    Muhasebe
    Reklamcılık
    Girişimcilik
    Finans
    İnsan Kaynakları Yönetimi
    Uluslararası ve İç Ticaret
    Pazarlama
    Kişisel Finans Planlaması
    Gayrımenkul / Emlak
    Vergi / Vergilendirme
   
 

               7
               3
               3

               7
               7
               7
               7
               7
               7
               7
               7
               7
               7
               7

               3
               2
               3
               3
               3
               3
               3
               3
               3
               3
               3
               3

Eğitim

Erken Dönem Çocuk Eğitimi*

               4

Mühendislik & Teknoloji

Uygulama Programlama
İnşaat Yönetimi
Proje Yöneticiliği
Sistem Analistliği

               3
               2
               2
               3

Gösteri Sanatları

Oyunculuk
Gösteri Sanatlarında İşletme & Yönetim
Sinematografi
Baskı
Yönetmenlik
Gösteri Çalışmaları
Film Yapımcılığı
Bağımsız Müzik Prodüksiyon
Müzik İşletmesi
Yapımcılık

               4
               3

               4
               4
               4
               4
               4
               3
               3
               4

Beşeri Bilimler

Küresel Sürdürülebilirlik
Bilime Giriş
Gazetecilik / Medya*
Klasiklerde Lisans Öncesi*

 

 

                3
                4
                3
                3


1 UCLA ve UCLA Extension'daki programlar dörtlük dönem sisteminde planlanır; 1 dönem = 3 ay (12 hafta); eğer öğrencinin bir ya da birden fazla İngilizce kursu alması gerekiyorsa program bir dönem daha uzun sürer.
2 Lisans derecesi gereklidir.
3 CPA Sınavı için lisans derecesi gereklidir.
* Program için TOEFL (iBT) skoru 100 ve IELTS skoru 7.0 olmalıdır. Eğer belirtilmediyse diğer programlar için TOEFL skoru (iBT) 83 ve IELTS skoru 6.5 olmalıdır.

Sertifika ve diploma programları ile ilgili detaylı bilgi almak için eğitimAL Yurtdışı Eğitim Danışmanlıktan detaylı bilgi alabilirsiniz. Yurtdışı eğitim danışmanlarımız sizi her konuda en detaylı şekilde bilgilendireceklerdir. Aynı zamanda sitemizde yer alan destek hattımızdan da yararlanabilir yada sayfamızda yer alan iletişim bilgileri bölümünden ofis adres ve telefonlarımıza ulaşabilirsiniz.eğitimAL olarak temsilcisi olduğumuz okulların sertifika programlarına yerleştirme hizmetimiz ücretsizdir.

Detaylı bilgi ve başvuru için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

TESOL, TEFL ve CELTA Sertifikaları

İngilizce eğitmenleri ve eğitmen adaylarına yönelik olarak tasarlanan ve "teacher training" programları altında sunulan bu programlar İngiltere, Amerika, Kanada ve Avustralya`da pek çok farklı okul tarafından düzenlenmektedir. Hemen her ay başlanabilen full-time programlar sayesinde katılımcılar, kısa zamanda İngilizce öğretmenliğinin farklı alanlarında yeni yaklaşımları öğrenir ve uygulama olanağı bulabilir. TESOL, TEFL ve CELTA programları genelde 2-24 hafta arası devam eder.

Bu programlara İngilizce öğretmenliği, İngiliz veya Amerikan dili edebiyatı gibi alanlarda okuyan öğrenciler ile mezunlar katılabilir. Ayrıca, kariyer olarak İngilizce öğretmenliği hedefleyen ve bu konuda deneyim sahibi ve ileri seviyede İngilizce dil bilgisine sahip kişilerde bu programlara katılabilir. TESOL veya TEFL sertifika programları olarak adlandırılan bu kurslara ek olarak spesifik alanlarda da kurslar verilmektedir.

Örnek olarak; Celta Certificate, Tesol Update, Delta Diploma, Education Management SkillsTraining the Trainer Classroom Skills for Primary School Teachers veya Secondary School Teachers, Teaching Business English, Language Development and Teaching Skills, Teaching Knowledge Skills, Practical Teacher, Current Trends, Brush up Your English, Advanced Language and Culture, Teaching Young Learners, Practical Methodology, New Trends, Teaching Business English, Teaching Pronciation and Intonation ect

Programlara başvurular eğitim başlangıç tarihlerinden en az 8 hafta öncesi yapılmalıdır. Başvuru sırasında başvuru formu ile birlikte bir CV ve “Essay” okullar tarafından istenmektedir. Okullar genelde kabul vermek için başvuru adayları ile mülakat talep ederler.

Uluslararası Mali Müşavirlik Sertifikası (ACCA - Association of Chartered Certified Accountants)

Günümüzde en geçerli mesleklerin başında gelen finans ve muhasebe gibi mesleklerde çok ulusal veya çok uluslu firmalarda çalışabilmek için belli yetkinliklere sahip olmak gerekmektedir. Böylece bu tip kurum ve kuruluşlarda müşavirlik yapmak geliri en yüksek kariyer imkânlarından biridir. Kendini iyi yetiştirmiş, yetkinlik sertifikalarına sahip olan bir müşavir ulusal ve çok uluslu firmalarda CFO (Chief Financial Officer) olmaya giden yolda büyük bir adım atmış olur.

Günümüzde yerel düşünmek, yerel yetkinleşmek yeterli değildir. Bu nedenle uluslararası akredite veya uluslararası yetkinlik veren kurumlar önem kazanmaktadır.

İşte bunlar içerisinde size uluslararası finans uzmanı, uluslararası müşavirlik alanında yetkinlik kazandıracak 3 sertifika bulunmaktadır; ACCA, CIMA ve CFO.

eğitimAL; öğrencilerinin sadece eğitimlerini değil, eğitim sonrası kariyerlerini de önemle dikkate almakta ve öğrencilerini bu tip uluslararası imkanlar konusunda bilinçlendirmeyi bir misyon haline getirmiştir.

eğitimAL 2011 yılı itibariyle öğrencilerini önde gelen İngiliz Finans ve İşletme Okulu ile dünyanın en geçerli mali müşavirlik yetkinlik sertifikasına (ACCA) hazırlıyor. Programı tamamlayıp ACCA yetkinliğine sahip olan öğrencilerimize ise dünyanın hemen her yerinden iş fırsatları doğuyor…

ACCA sertifika programları iki ülkede de alınan ders sayısına göre 6 ay ile 2.5 yıl arasında sürüyor. Üniversitelerin finans, ekonomi ve işletme gibi bölümlerinde okuyan öğrenciler daha az sayıda ders seçerken, farklı alanlardan gelen öğrenciler eğitimin tamamını seçmektedir.ACCA programlarına katılım için:

- IELTS 4.5 düzeyinde İngilizce seviyesi, ( başlangıç düzey için )
- Lise mezuniyeti yeterlidir.

2.5 yıl süren ACCA programları ise eğitimAL ile İngiltere`de ve, Kanada`da sunulmaktadır.

ACCA programlarına başvuru yapmak isteyenler ad/soyad, tel, okumak istediği alan ve not ortalamasını bilgi@egitimal.com adresine gönderebilir veya daha fazla bilgi için eğitimAL ofisleri ile iletişime geçebilir.

Bilgi İstek Formu