İngilizce Dil Eğitimi

İngilizce dil eğitimi veren okullar ve bulunduğu şehirler hakkında detaylı bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.


Geçmişte İngilizce bilmek büyük bir artı gibi görülürken günümüzde "zaten olması gereken" bir özellik olarak görülmektedir. Bu durumun en büyük sebeplerinden birisi hiç şüphesiz dünyadaki ekonomik, siyasi, teknolojik gelişmelerdir ve söz konusu etkenler İngilizce bilmeyi zorunlu hale getirmektedir.

Ancak kişinin diğer rakiplerinden daha önde olması için aksana çok takılmaması, İngilizceyi akıcı biçimde konuşabilmesi ve anlayabilmesi, bununla beraber günlük dilde olduğu kadar akademik dilde de yazabilmesi ve anlayabilmesi gerekmektedir. İşte bu durum yurtdışı İngilizce dil eğitiminin önemini ortaya koymaktadır. Kişinin yurtdışında alacağı İngilizce dil eğitimi, onu sadece dil açısından zenginleştirmekle kalmaz; bununla beraber kültürel birikim, yaşam deneyimi de katar. Hatta kültürel birikim ve yaşam deneyiminin yurtdışı dil eğitiminin öneminin en önemli sebebi olduğunu söyleyebiliriz.

EğitimAL Yurtdışı Eğitim olarak kurumumuz öğrencilere en iyi hizmeti vermeyi hedeflemektedir. Yurtdışında İngilizce öğrenmek isteyen bir öğrencinin kaliteli bir dil eğitimi almasını sağlamakla kalmayıp aynı zamanda iyi bir kültürel deneyim elde etmesfacei ve eğitiminde sorun çıkmaması açısından konaklama, transfer vs gibi olanaklar konusunda da yardımcı olmayı arzu ediyoruz.

Bu anlamda öğrencinin isteğine ve bütçesine de uygun olarak bir çok ülke ve yurtdışı dil okuluyla anlaşmamız bulunmaktadır. Eğitim alabileceğiniz ülkelerin başında Kanada, İngiltere, Amerika Birleşik Devletleri, Malta, Avustralya, Yeni Zelanda ve Güney Afrika gelmektedir. İngilizce dil eğitimi için gönderdiğimiz bu ülkelerin tümündeki okulların neredeyse tamamıyla anlaşmamız bulunmaktadır ve yaşayacağınız deneyim için eğitim danışmanlarımız sizlere hizmet vermektedir.

Neden Yurtdışında İngilizce Dil Eğitimi ?

Yukarıda bahsettiğimiz üzere İngilizce her geçen gün önem kazanmaktadır ve artık "artı bir özellik" olmaktan çok olmazsa olmaz bir özellik haline dönüşmüştür. Gerek kişisel gerek ülke olarak gelişmemizin en önemli unsurlarından birisi yurtdışında yayınlanan makalelere, araştırmalara, tezlere, teknolojilere ve bunların diline hakim olmaktır.

Ancak kişinin uluslararası gündemi ve gelişmeleri iyi takip edebilmesi için diğer milletlerin yaşam biçimleri, kültürel hayatları konusunda da fikir sahibi olması gerekmektedir. İşte yurtdışı dil eğitiminin önemi de burada ortaya çıkmaktadır. Kişi yurtdışında dil eğitimi aldığı zaman sadece sınıfta ya da kurs binasında değil gittiği her yerde İngilizce konuşmak zorunda kalır ve bu hem kişiye yabancı dil konusunda özgüven kazandırır hem de unutmasını zorlaştırır. Çünkü bir dil ne kadar çok kullanılırsa, insanın zihnine ve hafızasına o kadar iyi yerleşir. Bununla birlikte bir dili konuşmak demek onun pratiklerini öğrenmek ve kullanmak anlamına da gelir. Kanada, İrlanda, İngiltere, Amerika vs nerede olursanız olun orada ki insanlarla diyaloga girdiğiniz için günlük dilin pratiklerini daha iyi öğrenirsiniz. Böylece dil eğitiminden aldığınız deneyimi maksimum düzeye çıkarırsınız.

Ne Zaman İngilizce Dil Eğitimi ?

Yurtdışında her yaştan insan için kurs ve dil eğitim programları bulunmaktadır. Dolayısıyla yaşınız ne olursa olsun dil eğitimi almak için yurtdışına gidebilirsiniz. Ancak bizim EğitimAL olarak özellikle ebeveynlere tavsiye ettiğimiz şey genç yaştayken bu eğitimin alınmasıdır.

Özellikle küçük çocuklar ve gençler için(8-17 yaş) yine dil okullarının sunmuş olduğu yurtdışı yaz okulu programları mevcuttur. Bu yaşta ki çocukların dil eğitimi alması neden önemlidir ? Çünkü bu yaşlar çocuklarının zihinlerinin en esnek olduğu, algılamanın, kodlamanın, dilin en etkin şekilde öğrenilebildiği yaşlardır. Dolayısıyla bu yaşta bir dil öğrenildiği taktirde çocuklar, ileriki yaşlarında ana dilleri kadar kusursuz ve aksansız bir şekilde İngilizce konuşabilmektedir.

Ancak kişinin yaşı ileri olsa bile kolayca İngilizce dil eğitimi alabilir. Yurtdışı dil okullarının sunmuş olduğu yoğun ve süper yoğun dil eğitimleri ile kişiler hem dil öğrenip hem de uzun süre yurtdışı deneyimi elde edebilirler.

Yukarıda saydığımız sebepler ve fırsatlardan dolayı yurtdışında İngilizce dil eğitimi almanın kişi açısından çok önemli olduğunu ve hatta günümüzde kişiyi kariyer açısından da çok önemli bir fırsat yarattığını söyleyebiliriz. 

Bilgi İstek Formu