EğitimAL

Ercan Avcı - İngiltere Dil Okulu Amerika Yüksek Lisans


2011 yılında, İngilizce öğrenmek amacıyla yurt dışına gitmeye karar verince, Ankara-Kızılay ve Tunalı Hilmi Caddesi üzerinde bulunan birkaç yurt dışı eğitim danışmanlık firmasına gittim. Bu firmalardan çeşitli sebeple yeterli düzeyde güven duygusu alamadığımdan dolayı, bu husustaki arayışlarıma devam ettim ve tesadüfen Eğitimal firmasıyla karşılaştım. Eğitimal Ankara ofisine gittiğimde Burhan Bey ve Gülçin Hanımla tanıştım ve kendilerinin bana vermiş oldukları bilgiden ve hizmet sunuş şeklinden doğrusu çok etkilendim. Her şeyden evvel, her hangi bir danışmanlık ücreti talep etmiyorlardı ve eğitime gidilebilecek yer ve okullar açısından da çok geniş tercih yelpazeleri sunuyorlardı. Gidilecek okullar için kontrolü imkansız tercihler ve fiyatlar sunmak yerine, önerdikleri okulların ve konaklama yerlerinin resmi fiyatları üzerinden (okulların kendi web sayfalarında yer alan fiyatlar bazında) indirim teklif ediyorlardı. Bu hususlar, ziyaret ettiğim diğer danışmanlık firmalarında görmediğim şeylerdi. Ayrıca, Burhan Beyin ve Gülçin Hanımın dostane, samimi ve yardım etmeye açık yaklaşımları, bana kendilerinden hizmet alabilme güven duygusunu verdi ve bu duygudan hiçbir zaman pişman olmadım.

İngilizce eğitimi için neleri talep ettiğimi Burhan Bey ve Gülçin Hanıma aktardıktan sonra, tamamen onların önerileri doğrultusunda hareket ettim ve bu çerçevede İngiltere’nin Bristol şehrinde bulunan EC ve International House isimli dil kurslarına katıldım. Her iki eğitim süresince de bir İngiliz ailenin yanında yaşadım. Yabancı dil eğitimi süresi içerisinde, her okulun ve konaklama tercihinin içerdiği avantajlar ve dezavantajların olduğunu fark ettim. Ancak, bunların tamamının eğitime gitmeden evvel bana anlatılmış olması ve bu doğrultuda karar vermiş olmam, orada karşılaştığım kimi zorlukların aşılmasında hazırlıklı olmamı sağladı. Bu çerçevede, Eğitimal’ın en iyi yönlerinden birinin, eğitim almak isteyen kişinin doğru bilgilendirilmesi yönündeki gayretin olduğunu düşünüyorum.

İngilizce eğitimi sürecinde Eğitimal’a karşı olan memnuniyet duygum ile Burhan Bey ve Gülçin Hanımla olan güven esaslı, samimi ve dostane ilişkim, yüksek lisansa başvuru ve eğitime gitme aşamasında da kendilerinden hizmet almamı sağladı. Eğitimal Ankara ofisinde görevli Gülçin ve Sernur Hanımların yoğun gayret ve uğraşları neticesinde, Amerika Birleşik Devletlerinden birden fazla okuldan yüksek lisans kabulü aldım ve bu kapsamda da Amerika Birleşik Devletleri’ne eğitime için gittim. Yüksek lisans başvuruları, vize işlemleri ve sonrasındaki tüm süreçler Eğitimal tarafından sorunsuz biçimde takip edilerek neticelendirildi.

Şunu rahatlıkla ifade edebilir ki, bir danışmanlık firmasından beklenebilecek her türlü yardım ve desteği, gerek eğitime gitmeden evvel gerekse de eğitim sürecinde-yurt dışında bulunduğum esnada- hiçbir maliyete katlanmadan, sıcak ve samimi bir ilişki çerçevesinde, Eğitimal Danışmanlık’tan aldım. Kendileriyle çalışmaktan büyük bir memnuniyet duyduğumu ve kendilerinin yardım ve desteklerinden dolayı kendilerine müteşekkir olduğumu ifade etmek istiyorum.  Eğitimal’ın bu alandaki tecrübesi, profesyonelliği ve çalışanlarının ilgi ve samimiyetleri, kendileriyle çalıştığım tüm süre zarfında güvenle hareket etmemi ve kendimi daha güçlü hissetmemi sağladı. Burhan Bey, Gülçin Hanım ve Sernur Hanım başta olmak üzere, katkılarını esirgemeyen tüm Eğitimal çalışanlarına teşekkür etmeyi bir borç biliyor, kendilerine bundan sonraki çalışmalarında başarılar diliyorum.

Ercan AvciYukarı