Yaz Okulu Programları

Yaz Okulları ve Yaz Kampları eğitimAL Yaz Okulları © - Avrupa’nın en iyisi…


Yaz Okulları ve Yaz Kampları eğitimAL Yaz Okulları © - Avrupa’nın en iyisi…

Have FUN, while LEARNING!

Avrupa’nın en iyi eğitim danışmanlık firmaları içerisinde yer alan eğitimAL 2001 yılında kurulmuş olup, bugün ofisleri ile sadece Türkiye’de değil, Avrupa’da en büyük 5 eğitim danışmanlık firmasından biridir.

eğitimAL; 2011 yılından bugüne İngiltere, ABD, Kanada, Avustralya, Malta, İspanya, Fransa, Almanya ve İtalya gibi birçok farklı ülkede yaz okulları organize etmekte ve her yıl 300 öğrencisine hem yeni bir yabancı dil ile tanıştırmakta hem de ilgi alanına yönelik spor, sanat ve sosyal aktiviteler ile öğrencilerinin yeni arkadaşlıklar kurmasını, kendilerini geliştirmelerini ve liderlik özellikleri kazanmalarını hedeflemektedir.

eğitimAL Yaz Okulu© programlarında haftada 15 ya da 20 saat yabancı dil eğitimi ile birlikte, ilgi alanına yönelik haftada 15 ya da 20 saatlik aktiviteler düzenlenmektedir. Ayrıca hafta içi yarım gün geziler ile hafta sonu tam geziler düzenlenmekte ve böylece öğrencilerin bulundukları bölgeler keşfetmeleri sağlanmaktadır.

eğitimAL Yaz Okulu© programlarına katılan öğrencilerimiz sadece yabancı dil öğrenmek veya geliştirmek ile yetinmemekte, bulundukları ülkelerde kurdukları arkadaşlıklar, katıldıkları aktiviteler ve geziler ile ülkemizi en iyi şekilde temsil etmektedir.

Kimler Yaz Okullarına Katılmalıdır?

1-Geleceğe dair yüksek hedefleri olan öğrenciler

2-Yabancı dilini üst düzeye taşımak isteyen ve uluslararası bir birey olma yolunda ilk adımı atmak isteyen öğrenciler

3-Geleceğin liderleri

4-Türkiye’de ya da yurtdışında yabancı dilde üniversite eğitimi almak isteyenler

5-İkinci bir yabancı dil öğrenmek isteyenler

6-Sıkıcı tatil programları yerine birçok farklı ülkeden arkadaşlıklar kurma fırsatı sunan interaktif yaz okulu programlarını tercih edenler

7-Farklı ülkeleri keşfetmek isteyenler

eğitimAL Yaz Okulları©; sadece seçkin eğitim kurumlarında sunulmaktadır ve öğrencilerin eğitim, aktivite, konaklama, yemek, hava alanı transferi, uçak rezervasyonu (optional), gezileri eğitimAL© eğitim danışmanları ile yetkili kurumları tarafından organize edilmektedir.

Grup Programı Nedir?

10 kişi ve üzerinde ortak katılımlı programlara eğitimAL Grup Programı© denmektedir. Grup programlarımıza katılım bireysel ye da grup halinde olabilmektedir.

eğitimAL ofislerinde öğrencilerimize bir grup ile birlikte seyahat etmek istiyorlar ise grup kaydı yaptırabilmektedirler.

eğitimAL Yaz Okulları© Avantajları:

1-Özel olarak seçilmiş seçkin yaz okulu programlarına en az %10 indirimli kayıt imkânı

2-eğitimAL Grup Lideri© eşliğinde katılım. Böylece 7/24 Türk bir danışman eşliğinde seyahat

3-eğitimAL Türkiye ve yurtdışı ofislerinden gerçekleşen katılım ile yeni arkadaşlıklar kurma fırsatı

Grup Lideri Nedir?

Her 10 öğrenciye 1 eğitim danışmanımız öğrencilerimizin eğitim süreleri boyunca her an ihtiyaçlarına çözüm oluşturabilmek adına tercih edilen okulda konaklamaktadır. Böylece veliler ve öğrenciler 7/24 eğitimAL’dan bilgi/destek alabilmektedir.

Konaklama Seçenekleri:

eğitimAL öğrencileri tercihlerine göre yurt veya aile yanında konaklamaktadır. Konaklamalar genellikle paylaşımlı odalarda olup aynı zamanda tam pansiyondur. Tam pansiyona sabah kahvaltısı ile öğle ve akşam yemeği dâhildir.

Grup Yaz Okulu Başlangıç Tarihleri:

Grup programlarında yaz okulu başlangıç tarihleri şunlardır:

Haziran son haftası, temmuz ayı boyunca 4 hafta ve ağustos ayı ilk haftasıdır. Gidişler Pazar ve dönüşler cumartesi ve ya Pazar olarak düzenlenmektedir.

Öğrencilerimiz tercihlerini isteğe bağlı olarak yapabilmektedir.

Annem ile Yurtdışına Gidiyorum

eğitimAL anne ve çocuklarına özel tasarlamış olduğu yaz okulu programları ile bir ilke daha imza atmaktadır. Böylece hem anne hem çocuğu dil eğitimi alırken birlikte İngiltere’yi gezme ve keşfetme şansına da sahip olmaktadır. Böylece annenin gözü arkada kalmayacak, çocuğu ve kendisi dil eğitimi alacak, ayrıca bir arada unutulmaz bir deneyim yaşama şansını elde edecektir.

Program süresince anne ve çocuk haftada 20 ders Genel İngilizce eğitimi alacaktır. Sınıflar çocuklar ve annelerde ayrı olarak tasarlanmıştır. Okul dışında kalan vakitlerde ise çocuklara özel programda sosyal ve spor aktiviteler yer almaktadır. Anneler ise çocukları ile birlikte eğitim, sosyal/spor aktiviteler dışında kalan zamanlarda ve hafta sonlarında bir arada İngiltere’yi keşfedeceklerdir.

Anneler ve çocukları yaz okulu programı ile haftada 20 saat genel İngilizce almakta ve aile yanı konaklamada bir arada kalmaktadır. Aktivitelerin bir kısmı ortak iken bazıları ise bağımsızdır. Böylece çocuklar bağımsız hareket edebilecekleri, daha çok İngilize pratik yapabilecekleri ortamı yakalarlar.

Programa dahil olanlar:

1- Haftada 20 ders eğitim ücreti

2- Seviye belirleme sınavı ve eğitim sonrası sertifikasyon

3- <Yürüyüş turu

4- Canterbury içerisinde geziler

5- Spor aktiviteleri (Yüzme, tenis, voleybol,...) – Çocuklara özel

6- Çocuklar spordayken annelere özel haftada 3 gün gezi

7- C.tesi tam gün (Londra, Cambridge, Brighton gibi), hafta içi 1 yarım gün gezi

8- Aile yanında çift kişilik odada tam pansiyon konaklama

9- Transferler

Siz de ANNEM ve BEN İngiltere`ye Gidiyoruz Programı ile ilgileniyorsanız bizi arayın!

Bireysel,grup veya ailenizle gidebileceğiniz örnek eğitim kurumları ve programlarını aşağıdaki seçeneklerden inceleyebilir ücret bilgisi ve  sorularınız için eğitim danışmanlarımızla görüşebilirsiniz.

İNGİLTERE / STAFFORD HOUSE OKULLARI

BRUNEL UNIVERSITY, London-Uxbridge

Merkezimiz, İngiltere’nin en modern okullarından Brunel University’nin  kampüsü içinde yer almaktadır. Kampüs içinde birçok spor aktivitesini yapmak mümkündür. Öğrenciler kampüs içi yurtlarda tek kişilik  odalarda kalmaktadır. Odalar banyoludur(en-suite).

Yaş aralığı                 : 14 – 18

Aktiviteler                  : Futbol, voleybol, basketbol, tenis

Örnek geziler             : Cambridge, Canterbury, Windsor Castle, Thorpe Park, Oxford, Bath, Brighton

UNIVERSITY OF READING

University Reading’ in göl kıyısındaki muhteşem kampüsünde yer alan merkezimiz Londra’ya sadece 50 dk mesafededir. Kampüs içinde bir çok spor aktivitesini yapma imkanı vardır. Konaklamalar kampüs içi yurtlarda tek-çift kişilik odalarda sağlanmaktadır. Odalar banyoludur(en-suite).

Yaş aralığı                   : 12 - 17

Aktiviteler                    : Futbol, voleybol, basketbol, tenis

Örnek geziler               : London, Cambridge, Canterbury, Windsor Castle, Bath, Oxford, Thorpe Park

BRIGHTON

Yıl boyunca hizmet veren Stafford House Brighton okulumuz, yazın kapılarını genç öğrenciler için de açıyor. Okulumuz sahile 2 dk, şehir merkezine 10 dk yürüme mesafesindedir. Konaklamalar aile yanında çift kişilik odalarda sağlanmaktadır. Odalar paylaşımlıdır.

Yaş aralığı                    : 14 - 17

Aktiviteler                     : Futbol, voleybol, basketbol, tenis

Örnek geziler                : London, Cambridge, Canterbury, Windsor Castle, Bath, Oxford, Thorpe Park

İNGİLTERE / BRITISH STUDY CENTRES OKULLARI

UNIVERSITY OF BRIGHTON

University of Brighton kampüsünde yer alan merkezimiz Londra’ya 1 saat mesafededir. Üniversite kampüsünde yaşamak ve şehir hayatından da kopmak istemeyen öğrenciler için ideal bir lokasyondur. Öğrenciler kampüs içinde yer alan yurtlarda, tek-çift kişilik odalarda kalırlar. Odalar banyoludur.

Yaş aralığı                      : 12 – 17

Aktiviteler                       : Futbol, voleybol, basketbol, yüzme, badminton, tiyatro

Örnek geziler                  : London, Eastbourne, Oxford

ARDINGLY COLLEGE, West Sussex

Haywards Heath yakınlarındaki Ardingly College kampüsünde(yatılı okul) yer alan merkezimiz Londra’ya yaklaşık 1 saat mesafededir. Öğrenciler kampüs içi ve dışında yer alan yurtlarda, tek-çift kişilik odalarda kalmaktadırlar. Banyolar paylaşımlıdır.

Yaş aralığı                      : 8 – 17

Aktiviteler                       : Futbol, voleybol, basketbol, yüzme, su sporları, tenis

Örnek geziler                  : London, Brighton, Oxford, Cambridge

WYCLIFFE COLLEGE, Gloucestershire

Stonehouse yakınlarındaki Wycliffe College kampüsünde(yatılı okul) yer alan merkezimiz Londra’ya yaklaşık 2 saat mesafededir. 8-11 yaş arası öğrenciler çoklu odalarda, 12-17 yaş arası öğrenciler ise tek-çift kişilik odalarda kalmaktadırlar.  Odaların bazıları banyolu, bazıları ise standarttır.

Yaş aralığı                       : 8 – 17

Aktiviteler                        : Futbol, basketbol, yüzme, su sporları, tenis, at biniciliği, tiyatro

Örnek geziler                   : Stratford-upon-Avon, Cheltenham, Stroud, London, Oxford or Bristol

Fiyatların içerisine Gatwick ve Heathrow havalimanından yapılacak olan transferler dahildir. Dahil olan diğer hizmetler son sayfada yer almaktadır.

OXFORD BROOKES UNIVERSITY, Oxfordshire

Üniversite, Oxford şehir merkezine 20 dk yürüme mesafesinde bulunan Headington bölgesinde yer almaktadır. Öğrenciler kampüs içinde yer alan yurtlarda kalmaktadır. Odaların bazıları banyolu, bazıları ise standarttır. Aynı zamanda ortak kullanımlı mutfak da mevcuttur.

Yaş aralığı                        : 12 – 17

Aktiviteler                         : Futbol, basketbol, tiyatro, dans

Örnek geziler                    : Oxford, London, Stratford-upon-Avon, Windsor, Bicester Village

Fiyatların içerisine Heathrow havalimanından yapılacak olan transferler dahildir. Dahil olan diğer hizmetler son sayfada yer almaktadır.

İNGİLTERE / BUCKSMORE OKULLARI

CAMBRIDGE UNIVERSITY

Cambridge University’e bağlı Corpus Christi College ve Clare College kampüslerinin içinde yer alan merkezlerimiz Londra’ya 1 saat mesafededir. Öğrenciler kampüs içinde yer alan yurtlarda tek-çift kişilik odalarda kalmaktadırlar. Banyolar paylaşımlıdır.

Yaş aralığı                        : 14 – 17

Aktiviteler                         : Futbol, voleybol, basketbol, yüzme, su sporları, tenis

Örnek geziler                    : London, Eastbourne, Oxford, Brighton, Windsor&Eton

Fiyatın içerisine Londra’daki bütün havalimanlarından yapılacak olan transferler dahildir. Dahil olan diğer hizmetler en alt sayfada yer almaktadır.

OXFORD UNIVERSITY

Dünyaca ünlü Oxford University’e bağlı St Hilda’s College kampüsünde yer alan merkezimiz Londra’ya 1 saat mesafededir. Öğrenciler kampüs içinde yer alan yurtlarda tek-çift kişilik odalarda kalmaktadırlar. Banyolar paylaşımlıdır.

Yaş aralığı                        : 14 – 17

Başlangıç tarihleri              : 30 Haziran – 28 Temmuz 

Aktiviteler                         : Futbol, voleybol, basketbol, yüzme, su sporları, tenis

Örnek geziler                    : London, Eastbourne, Cambridge, Brighton, Windsor&Eton

İNGİLTERE / KAPLAN INTERNATIONAL OKULLARI

UNIVERSITY OF KENT, Londra-Kent

Londra ile İngiliz Kanalı arasında bulunan Kent yaz okulu için çok ideal bir yerdir. Öğrencilerimiz University of Kent’in Medway kampüsünde güvenli ve eğlenceli bir yaz geçirebilirler. Öğrenciler kampüs içinde yer alan yurtlarda kalmaktadır. Odalar tek kişilik ve banyoludur.

Yaş aralığı                        : 14 – 17

Aktiviteler                         : Futbol, basketbol, masa tenisi, karaoke, bilardo

Örnek geziler                    : Oxford, Cambridge, Brighton

BOURNEMOUTH UNIVERSITY, Bournemouth

Bournemouth University’nin Talbot kampüsünde yer alan okulumuz genç öğrenciler için oldukça ideal bir eğitim merkezidir. Bournemouth-Londra arası trenle yaklaşık olarak 2,5 saat sürmektedir. Öğrenciler residence veya aile yanı konaklamada kalmaktadır. Odalar tek kişilik, banyolar ortak kullanımlıdır.

Yaş aralığı                         : 14 – 17

Başlangıç tarihleri               : 28 Haziran – 8 Ağustos arasında

Aktiviteler                          : Futbol, bowling, yüzme havuzu, beach volley

Örnek geziler                     : Oxford, Cambridge, Brighton, London

AMERİKA / STAFFORD HOUSE OKULLARI

UC BERKELEY, San Francisco

Okulumuz, dünyanın en iyi üniversitelerinden UC Berkeley’nin müthiş kampüsünde yer almaktadır.   Öğrenciler kampüs içinde ve dışında yer alan residence öğrenci evlerinde, çift kişilik odalarda kalmaktadırlar. Banyolar ortak kullanımlıdır. 

Yaş aralığı                          : 13 – 17

Başlangıç tarihleri                : 5 Temmuz – 2  Ağustos arasında

Aktiviteler                           : Futbol, voleybol, baseball, dans, karaoke, tiyatro

Örnek geziler                       : Santa Cruz, Monterey Bay Aquarium, Six Flags amusement park, Alcatraz, Golden Gate Bridge

GEORGETOWN UNIVERSITY, Washington DC

Okulumuz, Amerika’nın en prestijli üniversitelerinden Georgetown University’nin kampüsünde yer almaktadır.   Öğrenciler kampüs içinde ve dışında yer alan residence ve öğrenci evlerinde, çift kişilik odalarda kalmaktadırlar. Banyolar ortak kullanımlıdır. 

Yaş aralığı                           : 13 – 17

Aktiviteler                            : Futbol, basketbol, baseball, yüzme havuzu, tenis

Örnek geziler                        : Philadelphia, Gettysburg, Roosevelt Island, Baltimore, Mount Vernon

AMERİKA / FLS OKULLARI

NEW YORK, St. Peter’s University

Okulumuz, Manhattan’ a sadece 10 km mesafede bulunan St Peter’s University kampüsü içinde yer almaktadır. Amerika’nın ve dünyanın en büyük metropollerinden New York’ta olmak ve bu eşsiz deneyimi yaşamak isteyen öğrenciler için çok ideal bir lokasyondur. Öğrenciler yurtlarda çift kişilik odalarda  kalmaktadır. Banyolar paylaşımlıdır. 

Yaş aralığı                            : 15 – 18

Aktiviteler                             : Voleybol, basketbol, yüzme, futbol

Örnek geziler                         : Statue of Liberty, Columbia University, Little Italy & Chinatown, Times Square

LOS ANGELES, Citrus College

Güney California’nın en güzel lokasyonlarından biri olan Pasadena’da yer alan Citrus College kampüsü  içindeki merkezimiz Los Angeles şehir merkezine 1 saat mesafededir. Öğrenciler özenle seçilmiş aile yanı konaklamalarında kalmaktadırlar. Banyolar paylaşımlıdır. 

Yaş aralığı                            : 15 – 18

Aktiviteler                             : Plaj voleybolu, basketbol, yüzme, futbol

Örnek geziler                         : Hollywood, Universal Studios, Beverly Hills, Disneyland, Huntington Library

BOSTON, Fisher College

Amerika’nın eğitim üssü olan Boston şehrindeki merkezimiz Fisher College’ın kampüsü içinde yer almaktadır. Boston şehir merkezi sadece 10 dakikalık mesafededir.  Öğrenciler yurtlarda çift kişilik odalarda  kalmaktadır. Banyolar paylaşımlıdır. 

Yaş aralığı                            : 15 – 18

Aktiviteler                             : Plaj voleybolu, basketbol, yüzme, futbol

Örnek geziler                         : Newbury Street, Beacon Hill & The State House, Boston Duck Tour, Chinatown, New England Aquarium, New York City, Faneuil Hall & Quincy Market

AMERİKA / KAPLAN OKULLARI

SAN DIEGO

Dünyanın en güzel plajlarına ev sahipliği yapan San Diego merkezimiz, yıl boyunca eğitim veren Kaplan dil okulumuzun bünyesinde verilmektedir. Yazın keyfini doyasıya çıkarmak isteyen öğrenciler için ideal bir lokasyondur. Öğrenciler aile yanında çift kişilik odalarda  kalmaktadır. Banyolar paylaşımlıdır. 

Yaş aralığı                            : 14 – 18

Aktiviteler                             : Plaj voleybolu, basketbol, yüzme, futbol

Örnek geziler                        : Seaworld, San Diego Zoo, Balboa Park, La Jolla, Los Angeles

MALTA

CHAMBER COLLEGE, GZIRA

Akdeniz’in en güzel ada ülkesi olan Malta, hem İngilizce eğitimi hem de eğlence için çok iyi bir lokasyondur. Yılboyu dil eğitimi yapılan Chamber College okulumuzun binasında gerçekleşecek olan eğitime katılan öğrenciler aile yanında(2-3 kişilik odalarda) kalabilecekler. Banyolar ortak kullanımlıdır.

Yaş aralığı                            : 8 – 12 ve 13 – 17

Başlangıç tarihleri                  : 1 Haziran – 28 Ağustos arasında

Aktiviteler                             : Futbol, voleybol, basketbol, yüzme, su sporları, tenis

Örnek geziler                         : Gozo, Valetta, Comino Cruise, Surfside Beach, Harbour Cruise, Mdina

EC, ST JULIAN’S

Malta’nın en iyi okullarından EC, genç öğrenciler için yaz döneminde mükemmel programlar sunuyor. Eğitimler St Martin ‘s College’ta gerçekleşirken konaklamalar aileyanı, otel yada kampüs içi residence larda yapılmaktadır. Odalar paylaşımlıdır.

Aktiviteler                               : Futbol, voleybol, basketbol, yüzme, su sporları, tenis

Örnek geziler                          : Gozo, Valetta, Comino Cruise, Surfside Beach, Harbour Cruise, Mdina

KANADA

KGIC, VANCOUVER

Eğitimler, yıl boyunca dil eğitimi veren KGIC Surrey kampüsünde gerçekleşmektedir. Surrey-Vancouver arası trenle 1 saat sürmektedir. Öğrenciler özenle seçilmiş Kanadalı ailelerin evlerinde tek-çift kişilik odalarda kalırlar. Banyolar paylaşımlıdır.

Yaş aralığı                           : 8 – 16

Başlangıç tarihleri                 : 13 Temmuz – 15 Ağustos arasında

Aktiviteler                            : Voleybol, Roller Skating, Indoor Rock Climbing, futbol, bowling, laser tag

Örnek geziler                        : Vancouver Aquarium & City Tour, Capilano Suspension Bridge, Grouse Mountain, Stanley Park

UNIVERSITY OF BRITISH COLOMBIA, Vancouver

Eğitimler, Kanada’nın en prestijli üniversitelerinden University of British Colombia’nın muhteşem kampüsünde yapılmaktadır. Öğrenciler kampüs içi residence larda tek-çift kişilik odalarda kalırlar. Banyolar paylaşımlıdır.

Yaş aralığı                            : 8 – 12 ve 13 – 17 

Aktiviteler                             : Voleybol, Roller Skating, Indoor Rock Climbing, futbol, bowling, laser tag

Örnek geziler                        : Vancouver Aquarium & City Tour, Capilano Suspension Bridge, Grouse Mountain, Stanley Park, Trampoline Park, Museum of Biodiversity

TORONTO, Ontario

Eğitimler, Bronte College’ın kampüsü içinde verilmektedir. Mississauga şehrinde yer alan okul Toronto şehir merkezine yarım saat mesafededir. Kampüs içinde birçok sosyal ve sportif faaliyette bulunmak mümkündür.  Öğrenciler kampüs içi yurtlarda tek-çift kişilik odalarda kalırlar. Banyolar paylaşımlıdır.

Yaş aralığı                            : 12 – 17 

Aktiviteler                             : Voleybol, basketbol, roller skating, futbol, bowling, camping

Örnek geziler                         : Toronto Zoo, Ottawa, Quebec City, Montreal, Canada’s wonderland, Niagara Falls

Program fiyatına dahil olan hizmetler şunlardır:

 • Kayıt ücreti
 • Haftada 15-20 saat İngilizce eğitimi
 • Konaklama
 • Günde 3 öğün yemek (FLS okullarında 2 öğün yemek)
 • Gündüz ve akşam aktiviteleri
 • Hafta sonu gezileri
 • Gidiş-dönüş havalimanı transferi
 • Sağlık sigortası
 • Program sonunda verilen sertifika
 • Vize danışmanlık hizmeti
 • Bunların haricinde şu masraflarınız olacaktır:
 • Vize ücreti
 • Uçak bileti
 • Cep harçlığı
 • İsteğe bağlı alınabilecek ek aktivite veya gezi masrafları.
Bilgi İstek Formu