Yurt Dışında İşinize Yarayan Telefon Uygulamaları


Günlük hayatımızda teknolojinin bize sunduğu nimetlerden bolca faydalanıyoruz. Aynı şekilde yurt dışına çıktığımız zaman da kullanabileceğimiz bir çok uygulama var. İster kısa veya uzun dönem eğitime gidin isterseniz de seyahate… İşte kullanabileceğiniz birbirinden kullanışlı uygulamalar;

1) AllSubway

allsubway

Yurtdışındaki şehirlerin bir özelliği de, her zaman görüp övdüğümüz birbirinden karışık metro hatlarına sahip olmaları. Bazen bu karmaşayı tabelaya bir kez bakınca anlayamayabiliyoruz, hele ki Londra, New York, Melbourne, Moskova veya Berlin gibi bir şehirdeysek tam bir karmaşanın içine düşüyoruz. Ancak AllSubway uygulaması bize büyük bir kolaylık sağlıyor ve bu hatlara offline bir şekilde bakmamızı sağlıyor. İndirmenizi kesinlikle öneririz.

İndirmek için : Apple 

2) Yelp

yelp

Size en yakın restoran, benzin istasyonu, eczane, alışveriş merkezleri ve otel gibi lokasyonları gösteren bir uygulamadır. İnternetle çalışan bu uygulama sayesinde gittiğiniz şehirde bulunduğunuz lokasyona göre rota çizmeniz kolaylaşmaktadır.

İndirmek için : Apple / Android

3) Lonely Planet

lonely planet

 

Yurtdışına gitmeden önce gideceğimiz şehirler ve ülkeler hakkında kitapçık almak isteriz. İşte bu uygulama sayesinde o kitaplara her an erişim imkanımız bulunuyor. Uygulama size ünlü mekanları ve  rotaları ücretsiz sunduğu gibi aynı zamanda internet olmadan çalışabiliyor.

İndirmek için : Apple / Android

4) Airbnb

airbnb

 

Yurtdışı otelleri bazen pahalı olabilmektedir. Airbnb’de ise bir çok ev sahibi size evinin bir odasını veya  tamamını açmaktadır. Bu uygulamada çok lüks evlerden tutun, fazla beklentisi olmayan, sadece yatacak yerim olsun diyenler için bile evler bulunmaktadır. Bu uygulamadaki lokasyonlar kimi zaman otellerden çok daha ucuza gelmekte ve kişinin yurtdışındaki ekonomisini korumaktadır.

İndirmek için : Apple / Android

5) Rome2Rio

rome2rio

 

Diyelim ki bir lokasyondan diğerine gitmek istiyorsunuz. Bu uygulama size iki lokasyon arasındaki en uygun fiyatlı ulaşım seçeneklerini çıkartıyor. Uçak, tren veya otobüs fark etmeksizin size tüm kategoride seçenekleri çıkarıyor ve online bilet alabiliyorsunuz.

İndirmek için : Apple / Android

6) Jet Lag Rooster

jetlag rooster

 

Bu uygulamayı özellikle kıtalararası uçuş yapan tüm öğrencilerimize ve seyahat severlere öneriyoruz. Uygulama size jetlag olmamanız için yapmanız gereken her şeyi söylüyor. Kanada, Amerika ve Avustralya’ya eğitime giden öğrencilerimize tavsiye ederiz smiley

İndirmek için : Apple / Android

7) Uber

uber

Giden öğrencilerimize her ne kadar toplu taşıma seçeneklerini daha fazla önersek de Uber de yurt dışı için kullanışlı uygulamalardan birisi. Kanada, Amerika ve Avrupa’nın bir çok ülkesinde faaliyet gösteriyor. Uygulamayı açtıktan sonra size en yakın Uber taksiyi gösteriyor ve gideceğiniz mesafeyi de girdikten sonra ödemeniz gereken ücreti görüyorsunuz. Aynı şekilde uygulama üzerinden ücreti de ödeyebiliyorsunuz. Toplu taşıma elbette her zaman daha ucuz ve gidilen şehri tanıma açısından daha iyi bir seçenek, ama çok mecbur durumlarda bu uygulama da epey iş görüyor.

İndirmek için : Apple / Android

Bilgi İstek Formu