Kanada Dil Eğitimi


Yıllardır BM tarafından dünyadaki en yaşanabilir ülkelerden biri seçilen Kanada, her yıl binlerce öğrenciye dil eğitiminde ev sahipliği yapmaktadır. Kanada, gelişmiş sosyal hizmetleri, güçlü ekonomisi, yeşil doğası ve yüksek yaşam kalitesi ile son yıllarda öğrencilerin en fazla başvuru yaptığı ülkeler arasında yer almaktadır.

kanada dil egitimi egitimal yurtdisi egitim

Yurtdışında İngilizce öğrenmek için bir dil okulu arıyorsanız, Kanada dil okulları önerilerimiz arasında olacaktır. Dünyanın refah düzeyi en yüksek ülkelerinden biri olan Kanada, tüm eğitim alanlarında olduğu gibi, dil eğitiminde de kaliteli bir seçenektir. Kanada’da dil eğitimini, dil okulları ve kolejlerde alabileceğiniz gibi, üniversitelerin bünyesindeki dil eğitim merkezlerinde de alabilirsiniz. Özellikle, Toronto, Vancouver ve Halifax uluslararası öğrencilerin eğitim almak için tercih ettiği şehirler arasında yer almaktadır.

Kanada’daki dil okulları öğrencilere  her Pazartesi günü programlarına başlayabilme imkanı sunduğu gibi,  başlangıç seviyesinden ileri seviyede İngilizce bilgisi olan tüm öğrencilere de katılım imkanı sağlamaktadır. Kolej ve üniversitelerdeki dil eğitim programlarına katılmak için, belirli başlangıç tarihleri bulunmaktadır. Bu da kuruma ve alınmak istenen eğitimin içeriğine göre değişiklik göstermekte ve her ayın ilk Pazartesi günü olabileceği gibi, ayda 2 kez başlangıç yapabilme imkanı da sunmaktadır. Dil eğitim programına katılım süresi en az 2 hafta olmakla birlikte, süreçler öğrencinin ihtiyacına göre değişiklik göstermektedir. Bu programların temel amacı; öğrencinin, İngilizce okuma, yazma, dinleme ve konuşma becerisini artırmaktır.

kanada dil egitimi fiyatları

Ders programı genellikle  haftada 24 – 28 veya 30 ders olarak okula göre değişkenlik göstermektedir.

Öğrencilerin İngilizce programlarına katılabilmek için en az 16 yaşında olmaları gerekmesiyle birlikte yaş ile ilgili bir üst sınır bulunmamaktadır. Öğrencinin dil seviyesine uygun bir sınıfa yerleştirilebilmesi  için okulun ilk günü seviye tespit sınavı yapılmakta ve öğrenciler bu sınavdaki sonuçlarına göre, okulun ikinci günü uygun bulunan seviyedeki sınıflarında eğitimlerine başlamaktadırlar. Sınıf öğrenci sayısı okullara göre değişkenlik göstermekle birlikte genellikle 12-16 kişi arasında olmaktadır.

kanada dil eğitimi ve kanada dil okulları

Birçok ülkede ve okulda olduğu gibi Kanada’da da konaklama, okulların konaklama departmanları tarafından organize edilir. Öğrenciler kendi istekleri doğrultusunda aile yanında ya da okulun sunduğu yurtlarda kalabilirler. Öğrenci apartmanları da ya da hosteller de seçenekler arasındadır. Aile yanı konaklamada, çoğunlukla kahvaltı ve akşam yemeğinin fiyata dahil olması yaşam giderlerini ciddi bir ölçüde rahatlatır. Öğrenciler kendi istekleri doğrultusunda, bu konaklamalardan birine yerleştirilirler ve kaldıkları süre boyunca gerek aile yanında gerek okul yurtlarında okulun güvencesi altında olurlar.

Kanada’ya dil eğitimi için giden öğrencilere Kanada’da çalışma izni verilmemektedir. Ancak sertifika/diploma/yüksek lisans/doktora programları için giden öğrenciler eğitim alırken haftada 20 saat part-time çalışma imkanın sahip oldukları gibi, eğitimlerini tamamlamalarının ardından, Kanada’da full-time çalışma izni alabilmektedirler.

Yazan : Şefika Öztürk/EğitimAL Beşiktaş

Bilgi İstek Formu