İngilterede Yaz Okulu


Öncelikle yaz okulları açısından en deneyimli ülkenin İngiltere olduğunu belirtmeliyim. Eğitim kurumları çok uzun yıllardır yaz okulu programları yaptıkları için oldukça deneyimli ve profesyonel olarak yapmaktadırlar. Ayrıca coğrafi konum olarak yakınlığı da İngiltere yaz okullarının tercih sebebidir.

İngiltere dil okulları, yaz okulu programlarını 8-19 yaş arası öğrenciler için verir. yaz aylarında düzenlenen, İngilizce eğitim ve aktivitelerin iç içe olduğu öğrencilere güvenli bir ortamda bağımsızlık deneyimi yaşama şansını sunan, spor ve sanat etkinlikleriyle desteklenen, kendini tanıma, potansiyelini fark etme, yabancı dili içselleştirme ve kullanabilme fırsatı veren programlardır.

kaplan yaz okulları ingiltere

İngiltere’de yatılı liseler içinde, özel eğitim kurumları içinde ya da dünyanın en prestijli İngiltere üniversiteleri içinde(Oxford Üniversitesi, Cambridge Üniversitesi, Kings College gibi) yaz okuluna gidebilirsiniz. Bu okulların bazıları şehir merkezine yakın iken özellikle yatılı liseler şehir merkezlerinin dışında büyük kampüsler içinde konumlandırılmıştır.

Yaz okulları arasında en uzun yaz kampı olanağını İngiltere‘deki yaz okullarında bulabilirsiniz. Haziran –Temmuz-Ağustos aylarının dışında Eylül’ün ikinci haftasına kadar devam eden programlar da yapılmaktadır.

Havaalanında okul aktivite koçları tarafından karşılanıp konaklayacağı yere ulaştırılan öğrenciler, sosyal aktiviteler ve geziler sırasında da yakından gözlenirler.

ingiltere yaz okulları eğitimal yurtdışı eğitim

8-12, 12-15, 15-17 veya 16-19 yaş aralıklarında farklı gruplarda programlar yapılır. Aktivite içerikleri her yaş grubuna göre farklılıklar gösterir. Haftada 20,25 ya da 30 ders İngilizce alınabilir.

Aktivitelere katılıp pratik yapma fırsatını derslerin dışında da sıkça bulabilirsiniz ve aynı amaç için farklı ülkelerden gelen yaşıtlarınızla kaynaşıp güzel dostluklar kurabilirsiniz.

İngiltere yaz okullarında haftada 2 gün yarım 1 gün tam olmak üzere tarihi ve turistik yerler ile çevre şehirler ziyaret edilir.

Her öğrencinin kendisi ile ilgili deneyimlemek istediği farklı istekleri olabilir. İnanın İngiltere bunun için bir cennet. Örneğin At biniciliği İngiltere'de geleneksel bir spordur. İngilizce dil eğitiminiz esnasında yoğun bir şekilde at biniciliği uygulamayı istiyorsanız At biniciliği ile beraber yabancı dil programını da seçebilirsiniz. Bunun yanı sıra; futbol oynamaktan mı hoşlanıyorsunuz? Arsenal, Manchester United, Chelsea gibi futbol kulüplerinin koçları ile haftada 20 saat futbol antrenmanı yapıp, haftada 15 saat futbol terimleri ve futbolcu olmak için nasıl yaşamalı konuları üzerine kurulu İngilizce derslerine katılabilirsiniz. Bu kurslar dünyadaki her kulübün fanı olan, her yetenekteki öğrenciye açık olan, eğlenceli kurslardır.

studio cambridge ingiltere yaz okulları

Üniversiteyi yurt dışında mı okumak istiyorsunuz? Önceden üniversite yaşantısını deneyimlemek ya da ön hazırlık yapmak için kurslara katılabilir ya da kredili dersler alabilirsiniz. Üniversiteler çok prestijli olduğu için kredili ders alma programlarına Amerikalı ve Kanadalı öğrencilerde yoğun bir şekilde katılmaktadır.

Ayrıca İngiltere dil okullarının  sunduğu programlar sadece dil eğitimine yönelik değil, çocukların sosyal yeteneklerini ve heveslerini gerçeğe dönüştürmeye, teşvik etmeye yöneliktir.Tasarımcı mı olmak istiyorsunuz ancak nasıl başlayacağınızı bilmiyorsunuz. İsterseniz İngilizce plus sanat dersleri alabilir ya da direk portfolyo hazırlayabileceğiniz kurslara katılabilirsiniz. Ünversite hocalarından haftada 30 saate kadar dersler alıp portfolyonuzu hazırlayabilir hatta kendinizi fark etmek seviyenizi belirlemek için mülakat yapabilirsiniz.

Ayrıca Performans Sanatları, Fotoğrafçılık, Yelken, Tenis, Doğa Sporları, Macera, Yüzme, Aşçılık içerikli yaz okullarına da katılabilirsiniz.

İngiltere yaz okulları için ofislerimizi arayıp size en uygun yaz okulları hakkında daha detaylı bilgiler alabilirsiniz.smiley

Yazan : Nihal Ocak/EğitimAL Etiler

Bilgi İstek Formu