Avustralya'da IELTS Eğitimi


Merhaba, ben Zeynep Sıla Yıldız. Üniversite eğitimim bittikten sonra yabancı dilimin üst seviyede olması gerektiğine inandım ve Ankara’da prestijli ve yurt dışı eğitim seçenekleri sunan şirketler arasında EğitimAL’ın iyi ve güvenilir olduğuna karar verdim. Ablam da Avustralya, Melbourne’da yaşadığı için oradaki iyi bir dil okulu olmasını istedim. Eğitimal’daki danışmanım Funda AYTAÇOĞLU bana her konuda yardımcı oldu.

avustralyadilokullari

Gideceğim okulun faaliyetlerinin olmasını, çünkü bununla birlikte dil öğrenimi ve arkadaşlıklar kurmanın daha kolay olacağını düşündüğümden dolayı istedim. Danışmanım Funda Hanım, okulun konumu, faaliyetleri konusunda çok yardımcı oldu. Araştırmamız sonucunda Avustralya dil okullarından olan ILSC’nin istediklerimi karşılaması için en iyi okul olduğuna karar verdim ve ILSC’de IELTS eğitimi almak üzere Melbourne’a gittim. Birçok ülkeden insanla dostluk kurmam için harika etkinlikler ve faaliyetler mevcuttu. Avustralya’da dil eğitiminin en iyi yanı bir çok milletten insanla tanışmak, yeni kültürler öğrenmek ve belki de en güzel yanı şehrin 24 saat canlı olmasıydı diyebilirim. Avustralya’nın kendine özgü iklimi, doğal güzellikleri ve çeşitliliğini dünyanın başka hiçbir yerinde göremezsiniz smiley İnsanları da ayrıca çok sıcakkanlı ve yardımseverler. Dünyaca ünlü spor müsabakalarını canlı izleme şansınız da var. Güneydoğu Asya ve Okyanusya yemek kültürleri fazlasıyla hakim. Eğer siz de benim gibi yeni lezzetler denemeye meraklıysanız mutlaka bir uğrayın derim. Ben bu söylediklerimin hepsini eğitim aldığım süreçte yaptım ve bana genel kültür anlamında çok şey kattı.

Böyle güzel bir deneyimi bana yaşattıkları için; başta aileme, sonra danışmanım Funda Aytaçoğlu’na ve EğitimAL’a teşekkür ederim.

Yazan : Zeynep Sıla Yıldız

Gittiği okul : ILSC Melbourne IELTS Hazırlık Programı

Danışman : Funda Aytaçoğlu/EğitimAL Beşiktaş Ofis

İletişim : funda@egitimal.com, besiktas@egitimal.com - 0 212 343 00 40

Avustralya'da eğitim seçenekleri için aşağıdaki sayfalara göz atabilirsiniz;

Avustralya'da Dil Okulları

Avustralya Üniversiteleri 

Bilgi İstek Formu