Uzaktan Eğitim Nedir?

Uzaktan eğitim en temel anlamıyla iletişim teknolojilerinin kullanılarak zaman ve mekândan bağımsız olarak eğitim alınmasının sağlanması demektir.

Uzaktan Eğitim Nedir? -

İngiltere’de uzaktan eğitim

Uzaktan eğitim en temel anlamıyla iletişim teknolojilerinin kullanılarak zaman ve mekândan bağımsız olarak eğitim alınmasının sağlanması demektir. Öğrenciler nerede olurlarsa olsunlar çevrimiçi sınıflarına sadece bilgisayar ve internet mesafesinde olmanın avantajını yakalayıp dersleri kendi istedikleri süre içinde alabilirler. Böylece olanakları kısıtlı olanların ya da iş saatlerinde çalıştığı için eğitimine veya kişisel gelişimine zaman ayıramayan bireylerin istedikleri eğitimi almaları mümkün kılınmaktadır.

İngiltere okullarında uzaktan eğitim.

İngiltere’de Uzaktan (Online) Lisans ve Yüksek Lisans Eğitimi.

Alanında hep yeniliklere öncelik eden Avrupa’nın en iyi eğitim danışmanlık firmalarından eğitimAL hayat boyu eğitim sloganı ile bir yeniliğe daha adım attı!

İngiltere`nin önde gelen üniversitelerinin uzaktan (online) lisans, lisans tamamlama ve yüksek lisans programlarını Türkiye`ye getirdi.

Böylece University of Bradford, University of Sunderland, Anglia Ruskin University, gibi üniversitelerin uzaktan eğitim programlarının Türkiye Resmi Temsilcisi eğitimAL oldu.

İngiliz üniversitelerinde uzaktan eğitimler aynen sınıf içi eğitimde olduğu gibi lisans programlarında 3 yıl, yüksek lisans programlarında ise 1 yıl sürmektedir. 3 yıllık lisans eğitimi Türkiye’de ki 4 yıllık üniversite eğitimine eş değerdir.

Uzaktan (online) eğitim programları 4 farklı dönemde başlamaktadır. Bu dönemler Ekim, Ocak, Nisan ve Temmuz. Bu tarihlerden herhangi birinde başlamanız mümkündür.

Uzaktan eğitimlerde eğitim süreleri son derece esnektir. Normal şartlarda 1 sene süren yüksek lisans ve lisans tamamlama bölümleri ile 3 sene süren lisans eğitimi öğrencilerin istekleri doğrultusunda 5 seneye kadar uzatılabilmektedir. Üstelik ek olarak herhangi bir ücret de ödenmez.

Eğitim programlarına başvuru için akademik düzeyde İngilizce gereklidir. Bunun için üniversiteler TOEFL ya da IELTS gibi sınavlar ister. Başvuru yapan adayın daha önce İngilizce eğitim almış olması bu şartı ortadan kaldırabilir.

Tüm eğitim, ödev ve projeler ile forumlar online ortam üzerinde gerçekleşmektedir.

Program sonunda katılımcılar üniversitelerin orijinal diplomasını almaktadırlar. Diplomaların üzerinde eğitimin uzaktan (online) olduğu belirtilmemektedir.

Bilgi İstek Formu
www.egitimal.com dan ulaşıp kayıt işlemlerini tamamlayan her 10. Öğrencimize egitimAL’ dan Yurtdışı Gidiş Dönüş bileti hediye!