University of Brighton -

University of BrightonUniversity of Brighton, İngiltere üniversiteleri ve diğer yurtdışı üniversiteler hakkında bilgi almak için web sayfalarımızı inceleyebilirsiniz.

Brighton Üniversitesi (University of Brighton), 2,100 personele ev sahipliği yapan ve Brighton, Eastbourne ve Hastings’de kampüsü bulunan İngiltere’deki en iyi eğitim kalitesine sahip üniversitelerden biridir. Londra trenle Brighton’dan sadece 50 dakika ve Eastbourne veya Hastings’den 90 dakika uzaklıktadır.

Yeni üniversiteler arasında yer almasına rağmen, bünyesinde bulunan Tıp okulu ve Sanat Dizayn bölümleri ile öne çıkan okulun Tıp programları University of Sussex ile beraber sunulmaktadır (The Brighton and Sussex Medical School).

2007 yılında yüksek lisans eğitimlerini tamamlayan mezunlarının %84’ü direkt kariyerlerine başlamışken, %2’si eğitime devam etmeyi seçmiştir.

Brighton Üniversitesi için 1992 yılından itibaren 100 milyon pound değerinde yatırım yapılmıştır, aynı oranda bir başka yatırım 2012 yılına kadar tamamlanacak, yeni yurtlar ve eğitim olanaklarının hazırlanması için kullanılacaktır.

Brighton Üniversitesi, uluslararası öğrencilere Akademik İngilizce, IELTS sınav hazırlığı, Pre-masters, Foundation gibi lisans ve lisansüstü eğitime hazırlık programları sunmaktadır. Üniversite eğitimleri sırasında da öğrenciler İngilizce dil gelişimleri konusunda dönem içi dil programlarına aktif olarak katılarak eğitimlerinin yanı sıra destek alırlar.

Brighton ve Eastbourne kentleri, öğrencilere canlı bir sosyal ortam ve çeşitli Part-Time çalışma olanakları sunmaktadır. Brighton’da yaşam masrafları yurtta kalan öğrenciler için çok daha uygun olmaktadır.  

Öğrenci sayısı
Brighton Üniversitesi 21,000 öğrenci eğitim görmektedir.

Popüler bölümler

  • İşletme
  • Mimarlık
  • Bilgisayar bilimi
  • Mühendislik
  • Tıp
  • Sanat ve Dizayn
  • Biyoloji
  • Finans ve Pazarlama
  • Moda

Üniversitenin 4 senelik Moda Tekstil bölümüne devam eden öğrenciler eğitimleri sırasında İngiltere yanı sıra Amerika, İtalya, Fransa gibi ülkelerde iş deneyimi alma şansı elde ederler.

Kampüsleri

Grand Parade kampüsü


Grand Parade kampüsü geniş yelpazede sanat ve tasarım kurslarına ev sahipliği yapmakta ve kendine has sanat galerisi, tiyatrosu ve yurtları ile Brighton’ın kültürel parçasını oluşturmaktadır. Brighton’un merkezinde ve Royal Pavillion’un karşısında konumlanmış olup, deniz kıyısına ve alışveriş dükkanlarına yakındır.

Moulsecoomb kampüsü


Karayolu ve demiryolu ile kolay ulaşıma sahip olan Moulsecoomb kampüsü üniversitenin merkez kampusu olma özelliğini taşır. Ana destek hizmetlerinin çoğu burada yer almaktadır ve aynı zamanda bir de geniş yelpazeye sahip ve modern bir üniversite kütüphanesini bünyesinde bulundurmaktadır. Bu kampusta verilen dersler arasında işletme, mimarlık, bilgisayar bilimi ve mühendislik bulunmaktadır.

Falmer kampüsü


Brighton şehir merkezinden yalnızca yedi kilometre uzaklıkla bulunan Falmer kampusu öğrencilere kalacak yer imkanları sağlamanın yanı sıra bir kütüphane ve tıp okulu, geniş sportif imkanlar, güzel bir manzara sunmakta olup trenle ya da otobüsle kolay ulaşıma sahiptir. Falmer’de verilen dersler arasında eğitim, hemşirelik ve ebelik, uygulamalı sosyal bilimler ve İngilizce dahil dil eğitimi bulunmaktadır.   

Eastbourne kampüsü


Geniş çapta sağlıkla ilişkili ve hizmet yönetim kurslarının yanı sıra uzmanlar tarafından verilen spor ve eğlence kursları sunan kampus hem kendi karakteristik özelliklerini korumakta hem de üniversite yaşamına bir bütün olarak bağlı kalmaktadır. Eastbourne öğrencileri yurt kompleksi , bir kütüphane ve yüzme havuzunun yanı sıra geniş çapta sportif faaliyetlerden yararlanabilirler. 

Hastings kampüsü


Hastings Üniversite merkezi olarak da adlandırılan Hastings kampüsü Brighton Üniversitesi’nin bilgi ve uzmanlığını birkaç üniversitenin akademik partnerleriyle (City College Brighton ve Hove, Sussex Coast College Hastings ve Lewes’de yer alan Sussex Downs College) birleştiren eşsiz özellikle bir yüksek öğrenim kurumudur. Partner kurumlar mükemmel eğitim kayıtlarına sahip olup tüm yüksek öğrenim alanlarında uzun yılların tecrübesini elinde bulundurmaktadır. Merkez geniş yelpazede konulara sahip lisans ve ön lisans dereceleri sunmaktadır.

Fakülteleri

Sanat ve Mimarlık Fakültesi

Eğiitim ve Spor Fakültesi

Sağlık ve Sosyal Bilimler Fakültesi

Yönetim ve Haberleşme Bilimleri Fakültesi

Bilim ve Mühendislik Fakültesi

Brighton ve Sussex Tıp Okulu


Bilgi İstek Formu