Liverpool Hope University -

Liverpool Hope UniversityLiverpool Hope University, İngiltere üniversiteleri ve diğer yurtdışı üniversiteler ile alakalı detaylı bilgileri web sayfamızdan öğrenebilirsiniz.

Liverpool Hope Üniversitesi Kuzey-Batı İngiltere'de Liverpool'de bulunan bir yüksek öğretim üniversite kurumudur. Kamuya ait bir üniversitedir ama Hristiyan öğretmen eğitim okullarından geliştirilmiş olduğu için kurucu Hristiyan mezhepleri ile yakın bağlantıları bulunmaktadır. Bu üniversitenin kökünde bulunan değişik iki Hristiyan mezhebi tarafından kurulmuş iki yüksek öğretmen okulu 1844 ve 1856 eğitime başlamış ve üçüncüsünün eğitime başlaması ise 1960'li yıllarda olmuştur. Böylece Avrupa'nın tek çok mezhepli ekümenik üniversitesi olduğu iddia edilmektedir. Üniversite iki büyük bir küçük kampüsten oluşmaktadır: Ana kampüsü Liverpool'un Childwall semtinde; "Yaratıcı Sanatlar" Kampüsü adı verilen kampüsü de Liverpool'un Everton semtinde ve Aigburth semtinde de kampüs bulunmaktadır.

Üniversitede 6,190 lisans ve 1,675 lisansüstü öğrencisi toplam 7,885 öğrenci eğitim görmektedir.

Üniveritenin Liverpool şehri sınırlari içinde üç tane kampüsü bulunmaktadır:

"Hope Park": Ana kampüs olup Liverpool'un Childwall semtinde bulunmaktadır.

"Yaratıcı Kampüs (The Creative Campus)": Liverppol şehrinin Everton semtinde bulunur.

Üniversitenin Liverpool'un Aigburth semtinde de kampüsü vardır.

Liverpol Hope Üniversitesi'nde üç fakülte bulunmaktadır:

Edebiyat ve Hümanite Bilgileri Fakültesi :

Bu fakülte yaratıcı ve gösterim sanatlarını kapsar: Müzik, Güzel Sanatlar; Dizayn, Dram, Tiyatro Bilgileri ve Dans. Ayrıca Medya, İngilizce, Tarih, Politika, İlahiyat ve Dinsel Bilgiler için lisans diplomasi ve lisansüstü çalışmaları da içinde bulundurur. Üniversitenin "Yaratıcı Kampüsü"'de konumlanmıştır.

Eğitim Fakültesi :

İlk eğitim bilgileri için programlar yani BA QTS ve PGCE (ilkoögretim için profesyonel sertifika) diplomaları programları. Özgürlüler Eğitimi Bilgileri; Eğitim Kavramları ve Erken Çocukluk İncelemeleri için Temel Diplomalar, Master Diplomaları ve Doktora çalışmaları. Bu fakültede araştırma kültürü gittikçe gelişmektedir.

Fen Bilimleri ve Sosyal Bilimler Fakültesi :

Bu fakülte içinde "Liverpool Hope İş İdaresi Okulu"nu bulundurur. Bilgisayar Bilimleri Bölümü ve Spor, Sağlık, Coğrafya, Sosyoloji, Psikoloji ve Kriminoloji bilimleri bölümlerini kapsar. Bu bilim alanlarında üniversitede araştırma tecrübe ve gücü bulunmaktadır. Bunlar birkaç Masters programına temel sağlamaktadır. İşletmecilik ve Bilgisayar Bilimleri için Master programları, özellikle yabancı ülkelerden gelen öğrenciler için, çok popülerdir.


Bilgi İstek Formu