City University London -

City University LondonCity University London, İngiltere üniversiteleri ve diğer yurtdışı üniversiteler hakkında detaylı bilgi almak için web sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Londra Şehir Üniversitesi Londra, Birleşik Krallık'ta konumlanmış bir devlet araştırma üniversitesidir. 1894'de Northampton Institute olarak fen ve sanatlar üzerinde araştırma ve öğretim yapmak üzere kurulmuştur. II. Dünya Savaşı'ndan sonra 1957de Northampton College of Advanced Technology olarak teknoloji ve fen üzerinde üniversite eğitimi ve araştırma için yeniden kurumlaştırılmış ve 1966da bütün "CAT" statülü kurumlarla birlikte Kraliyet Berati ile üniversite statüsü verilmiştir ve ismini "City University London"'a çevirmiştir.

İngiltere'de yapılan piyasa araştırmalarına göre üniversite mezunlarının istihdamı ve kazandıkları ilk maaşlar itibariyle yapılan sıralamalarda bu üniversite yüksek sıraları tutmuştur. City University resmi belgelerine göre üniversitenin stratejik misyonunun "Londra'da iş idarecileri için ve profesyonel meslekler için eğitim, araştırma ve bilgi aktarımında başta gelmektir" olduğu ifade edilmektedir. İngiltere'nin araştırmaya büyük fonlar ayıran üniversiteler arasındadır.

Üniversitenin ana kampüsü Londra'nın Islington semtinde Northampton Square meydanında olmakla beraber üniversitenin kısımları şehrin içine yayılmışlardır.

City University, Londra 7 okul şeklinde organize edilmiştir:

City Law School (City Hukuk Okulu). Bu okul tarihsel olarak avukat eğitimi için kurulmuş olan "İnns of Court School of Law (Mahkeme Hanları Hukuk Okulu) nu da ihtiva eder.

Komünite ve Sağlık Bilimleri Okulu: St Bartholomew Hastanesi Hemşirelik ve Ebelik Okulu"nu da içinde bulundurur.

Edebiyat Okulu. Bu okul içinde City University Gazetecilik Bölümü bulunur.

Mühendislik ve Matematiksel Bilimler Okulu

Cass Iş İdaresi Okulu

Enformatik Okulu

Sosyal Bilimler Okulu


Bilgi İstek Formu