BPP University -

BPP UniversityBPP University, İngiltere üniversiteleri ve diğer yurtdışı üniversiteler ile alakalı detaylı bilgileri web sayfamızdan öğrenebilirsiniz.

BPP Üniversitesi, İngiltere, Londra’da 1992 yılında kurulmuş bir özel üniversitedir. Bünyesinde hukuk, işletme, finans, bankacılık, kayropraktik(alternatif tedavi yöntemi), dişçilik, hemşirelik, psikoloji ve tıp gibi önemli bölümleri bulundurmaktadır. Üniversite her ne kadar Londra’da kurulmuş olsa da İngiltere’nin farklı bölgelerinde de okulları bulunmaktadır. 2009 yılından beri İngiliz BPP Holding ve Amerikan sermayeli Apollo Group tarafından finanse edilen bir okuldur.

Okul toplamda 4 fakülteden oluşmaktadır. Bunlar; BPP İşletme Fakültesi, BPP Hukuk Fakültesi, BPP Sağlık Fakültesi ve BPP Dil Eğitim Fakültesi’dir.

Okul, 2013’te UK’s Best Higher Education Provider by Education Investor Magazine’de verilen oylarla kendini iş dünyasına ve mesleki gelişime adamış en iyi üniversitelerden biri seçilmiştir. Okulun hali hazırda iş dünyasından profesyonellerle bir çok bağlantısı bulunmaktadır ve bu sayede okulun profesyonel eğitim potansiyeli yükselmektedir. Okulun sunduğu eğitim programları, hukuk, finans ve sağlık alanındaki profesyoneller tarafından düzenlenmektedir. Bu etkenin sonuçlarından biri olarak da; öğrencileri iş yaşamına hazırlaması, teorik ve akademik bilgiye ulaşabildiği kadar pratiğe de rahatlıkla erişebilmesi hedeflenmektedir.

Okul öğrenciye verdiği desteği sadece okurken değil kariyerinde de vermektedir. Her öğrencinin danışmanı olan kişisel bir asistandan, kariyer etkinliklerine, aranan işe yönelik CV hazırlamaya, başvuru formu doldurma taktiklerinden mülakata kadar bir çok konuda öğrenciye yardımcı olunmaktadır. Tüm bu destekler mezun olduktan sonra da devam etmektedir.

Okulda 3 yıllık normal lisans programları sunulduğu kadar hızlandırılmış iki yıllık diploma programları da sunulmaktadır.

Okulun Londra’daki ana kampüsü de dahil tüm kampüslerinde profesyonel çalışma alanları, öğrencilerin tüm kaynaklara erişebilecekleri ve son teknolojiyle donatılmış bir sistem bulunmaktadır. Hukuk ve İşletme programları sadece Londra değil, bir çok merkezde de sunulmaktadır. Londra haricindeki kampüsleri ise şunlardır; Birmingham, Manchester, Liverpool, Leeds Park Row, Leeds Whitehall Quay, Bristol ve Abingdon(Oxford’a yakın bir konumda).

Okul sadece İngiltere değil, dünyanın her yerinden gelen öğrencileri konukseverlik ve hoşgörü ile karşılamaktadır ve bu sayede çok kültürlü bir okul olmayı hedeflemektedir. Gelen uluslar arası öğrencilerin yabancılık çekmemesi ve çevre ile kaynaşması için bir çok öğrenci programı düzenlenmektedir. Bunun yanı sıra fırsat eşitliği yaratmak açısından uluslar arası öğrencilere İngiliz öğrencilerdeki kadar staj ve kariyer fırsatları sunulmaktadır.

Yabancı dil konusunda sıkıntı çeken öğrenciler için okul öncesi İngilizce hazırlık programları sunulmaktadır. Normalde anadili İngilizce olmayan ülkelerden gelen kişiler dil yeterliliklerini kanıtlamak zorundadır. Ancak kişi tercihe bağlı olarak bu hazırlık okullarını da seçebilir. Bu sayede herhangi bir dil sınavına da girmeden üniversiteye kabul edilebilir.

Öğrenci hangi bölümü bitirirse bitirsin, kariyerine ideal bir noktadan başlar. Öğrenimini sürdürmek isteyen ve hangi bölümden olursa olsun tüm öğrencilere Profesyonel Gelişim kursları verilmektedir. Öğrenci, isteği doğrultusunda bu kurslara gidebilir. 


Bilgi İstek Formu