EğitimAL

Neden Ukrayna'da Eğitim?


Neden Ukrayna'da Eğitim

Ukrayna’nın eğitimi zengin ve derin tarihinden dolayı dünyanın en iyileri arasında görülmektedir. İlk yüksek öğretim kurumları 17. Yüzyılda kurulmaya başlanmış olup o günden bugüne dünyanın her yerinden öğrenci çekmiştir. Deneyimli öğretmen ve profesörleri, çok sayıda çeşitli uzmanlık alanları, Avrupa kalitesinde eğitimi ve dünyanın her yerinden gelen öğrenciler Ukrayna’yı dünyanın en popüler ülkelerinden birisi yapıyor eğitim alanında. Üniversite Eğitimi için mezun olduğunuz lise diploması yeterlidir. YGS ve LYS şartı kesinlikle yoktur. Lise diplomasıyla istediğiniz bölümde eğitim görebilirsiniz. Üniversitelerin tamamı YÖK tarafından tanınıp, denklik verilmektedir.

2005 senesinde Ukrayna, eğitimini Avrupa yüksek eğitimine entegre edecek olan Bologna Sürecine katılmıştır.

Ukrayna’nın lisans eğitimi 4 yıldır ancak Eczacılık ve Diş Hekimliği eğitimi ise 5 yıldır. Tıp eğitimi Türkiye’deki gibi 6 yıldır. Yüksek lisanslar ise 1.5 senedir.

Türkiye’de herhangi bir üniversitede okurken şartları sağladığınız takdirde yatay geçiş imkânı vardır. (Detaylı bilgi için danışmanlık merkezimize danışın.)

Ukrayna Yüksek Eğitim Kurumu Ukraynaca, Rusça ve İngilizce dillerinde eğitim alanları sağlamaktadır. Yurtdışından gelen öğrenciler 240’dan fazla yüksek eğitim kurumda uzmanlıklarını kazanma şansı bulmaktadır. Her sene birçok ülkeden gelen öğrenciler Ukrayna’da eğitim görmektedir.

Yukarı