EğitimAL

Singapur
“Aslan Şehri” ve “Bahçe Şehri” olarak da bilinen ülke, dünyanın önde gelen finans merkezlerinden biridir ve Batı ile güçlü bağlara sahiptir. Batı modernliği ile geleneksel kültür arasında sağlıklı bir denge kurmuştur. Oldukça temiz bir ülke olmasının yanı sıra yüksek yaşam kalitesi, sağlık ve güvenlik odaklı vatandaş dostu politikaları ile öne çıkmaktadır. Restoranlarda, sinemalarda ve tüm kapalı kamusal alanlarda (ve bazı kamusal alanlarda) sigara içmek yasaktır. Ülkede bunun gibi oldukça katı kurallar uygulanmaktadır.

Singapur'un dört resmi dili vardır. Bunlar İngilizce, Malayca, Tamilce ve Mandarin dilleridir. İngilizce ise resmi ve yaygın olarak kullanılan dilidir.

Singapur, dört büyük etnik gruba ev sahipliği yapmaktadır: kendi ana dillerine sahip olan Çin, Avrasya, Hint ve Malezya. Kozmopolit bir yapıya sahip olan ülkede insanlar yemek kültürüne önem vermektedir. Özellikle Çin, Hint ve Malezya mutfaklarının yemeklerini sunan çeşitli restoranlar bulunmaktadır. 

Ülkede farklı milletlerin kümelendiği bölgeler vardır. Örnek vermek gerekirse Singapur’un ticaret merkezlerinden biri olan Chinatown, alışveriş için çok tercih edilen bir bölgedir.

Yukarı