Studio Cambridge

; 11 Okul Listeleniyor

1954 yılında kurulan Studio Cambridge, Cambridge şehrindeki ilk dil okullarından biridir. Studio Cambridge Okulu, Cambridge şehir merkezine 15, tren istasyonuna ise 3 dakikalık yürüme mesafesinde yer almaktadır. 300 öğrenci kapasitesine sahip binada 23 tane sınıf vardır.

Yoğun sezon olarak bilinen Temmuz ve Ağustos aylarında ise merkez binaya 10 dakika yürüme mesafesinde yer alan ikinci bir bina daha kullanılmaktadır. Bu binada ise 20 sınıf mevcuttur.

Genel İngilizce

EFL 20 olarak adlandırılan genel İngilizce kursu her pazartesi başlangıç vermektedir. Sınıflar ortalama 13, en fazla 16 kişiliktir. Dersler sabah 9:45’te başlar ve 12:45’e kadar devam eder. Programda okuma, yazma, dinleme, konuşma, dil bilgisi, kelime bilgisi gibi temel konular ele alınır. Programa en az 2 hafta olmak üzere istediğiniz kadar süre ile kayıt yaptırabilirsiniz.

Yoğun İngilizce

EFL 28 olarak adlandırılan yoğun programa her pazartesi başlamak mümkündür. Sınıflar ortalama 13, en fazla 16 kişiliktir. Programa en az 2 hafta olmak üzere istediğiniz kadar süre ile kayıt yaptırabilirsiniz. Programın 20 derslik kısmı EFL 20 programı ile aynıdır. 8 derslik kısmında ise seviyenize ve ihtiyacınıza uygun olan seçmeli derslerden birini alabilirsiniz. Seçmeli olarak alabileceğiniz dersler;

Konuşma, dinleme, okuma, yazma, kelime bilgisi ve dil bilgisi dersleri; her seviyeden öğrenci istediği kadar süre ile alabilir.

Kültürel ve Dil Bilimi üzerine çalışmalar; en az B2 seviyesinde olmanız gerekmektedir. Programa 2 – 12 hafta süre ile katılabilirsiniz.

İş İngilizcesi; en az B2 seviyesinde olmanız gerekmektedir. Programa 2 – 12 hafta süre ile katılabilirsiniz.

IELTS Temel eğitimi; B1 ve B2 seviyesindeki öğrencilere yöneliktir. Daha çok okuma ve yazma ağırlıklı eğitim verilmektedir. Programa 2 – 12 hafta süre ile katılabilirsiniz.

IELTS Hazırlık; en az B2 seviyesinde olmanız gerekmektedir. Programa 2 – 12 hafta süre ile katılabilirsiniz.

IELTS Sınav Hazırlık

IELTS 28 olarak bilinen program, B2 ve üzeri seviyedeki öğrencileri kabul etmektedir. Haftada 28 ders eğitim verilen program, toplam 6 hafta sürmektedir. Program kapsamında genel İngilizce eğitimi almazsınız. Daha çok sınava yönelik eğitim alırsınız. Ayrıca çeşitli deneme sınavları ile sınav pratiği kazanmanız sağlanır. Programın belirli başlangıç tarihleri vardır.

Cambridge Sınav Hazırlık

Cambridge FCE ve CAE sınavlarına hazırlık imkânı sunan program haftada 28 ders (CAM28) ve haftada 32 ders (CAM32) seçeneklerine sahiptir. FCE sınav hazırlık programına katılabilmek için B2 ya da C1, CAE sınav hazırlık programına katılabilmek için ise C1 ya da C2 seviyede İngilizce bilgisine sahip olmanız gerekmektedir. Programa seviyenize ve seçtiğiniz kurs türüne bağlı olarak 6, 8, 9, 10 ya da 14 hafta süre ile katılabilirsiniz. Çeşitli deneme sınavları ile sınav pratiği kazanmanız sağlanır. Programın belirli başlangıç tarihleri vardır.

Yaz Okulları

Studio Cambridge bünyesinde yaz döneminde 9 – 19 yaş arası öğrencilere eğitimin yanı sıra çeşitli gezi ve aktiviteleri de içeren yaz okulu programları sunulmaktadır.

Yaz kampı programları şu şekildedir;

Sir Edward kampı; 9- 13 yaş arası öğrenciler için, King’s Ely kampüsünde. Yurt konaklamalı.

Sir Henry kampı; 10 – 16 yaş arası öğrenciler için, Hockerill Anglo-European College kampüsünde. Yurt konaklamalı.

Sir Richard kampı; 10 – 16 yaş arası öğrenciler için, Leighton Park School kampüsünde. Yurt konaklamalı.

Sir Michael kampı; 14 – 17 yaş arası öğrenciler için, Studio Cambridge ana binasında. Aile yanı ya da yurt konaklaması seçeneği.

Sir Michael kampı - Global Leaders; 14 – 17 yaş arası öğrenciler için, Studio Cambridge ana binasında. Aile yanı ya da yurt konaklaması seçeneği.

Sir Laurence kampı; 14 – 17 yaş arası öğrenciler için, Cambridge University, Lucy Cavendish College kampüsünde. Yurt konaklamalı.

Sir Laurence kampı – University Discovery; 14 – 17 yaş arası öğrenciler için, Cambridge University, Lucy Cavendish College kampüsünde. Yurt konaklamalı.

Sir William kampı; 14 – 17 yaş arası öğrenciler için, Richmond the American International University in London kampüsünde. Yurt konaklamalı.

Sir Christopher kampı; 16 – 19 yaş arası öğrenciler için, Cambridge University, Ridley Hall College kampüsünde. Yurt konaklamalı.

Kış Kampı

Ayrıca 14 – 17 yaş arası öğrenciler için kış döneminde, Studio Cambridge ana binasında Sir George kampı sunulmaktadır. Aile yanı konaklaması seçeneği mevcuttur.

Yukarı