EğitimAL

Scuola Leonardo Da Vinci

; 5 Okul Listeleniyor

Scuola Leonarda Da Vinci Dil Okulu yada kısaca Da Vinci 1977 yılından beri faaliyet gösteren, İtalyan Dil ve Kültür Enstitüsü tarafından rönesansın başkenti Floransa’dakurulmuş İtalyanca dil okuludur. Sonrasında sırasıyla Roma, Siena ve son olarak 2004’te Milano şubeleri açılmıştır. Okulda Genel İtalyanca, sınav hazırlık, akademik yıl programlarının yanısıra tatil ve dil eğitimini birleştiren programlar da mevcuttur.

Genel İtalyanca (Haftada 20 ders) – Intensive Italian

Haftada 4 gün toplamda 20 dersin sunulduğu bu program ile seviyeniz ne olursa olsun minimum 2 hafta italyanca dersleri alabilirsiniz.

Yoğun İtalyanca ( Haftada 30 ders) – Super Intensive Italian

Haftada 5 gün toplamda 30 dersin sunulduğu program başlangıç seviyesindeki kişiler için ayda iki başlangıç, diğer seviyelerdeki kişiler içinse her Pazartesi başlangıçlı olacak şekilde sunuluyor. Sınıflar ise maksimum 12 kişiden oluşuyor.

Yoğun İtalyanca Mini Grup - Super Intensive Italian in Small Groups

Maksimum 5 kişilik sınıflarda birebir eğitimin daha fazla olduğu bu program yoğun italyanca ile aynı şekilde haftda 5 gün toplamda 30 ders olacak şekilde sunuluyor.

Yoğun İtalyanca ve Birebir Dersler – Super Intensive Italian Plus 5/10 Lessons

Yoğun İtalyanca kursuna ilave olarak haftada 5 yada 10 ders ek dersin sunulduğu bu programda ilave dersler 1e1 alınabileceği gibi grup dersi olarak da alınabilir.

Gezerek İtalyanca – Italian Tour

İtalyanca öğrenmek istiyorsanız ama birbirinden güzel şehirler arasında tercih yapmakta zorlanıyorsanız bu program tam size göre. Her şehirde minimum 1 hafta kalacak şekilde programınızı Da Vinci okullarının diğer şubelerini de kapsayacak şekilde tasarlayabilirsiniz. Böylece dil eğitiminin yanısıra İtalya’nın farklı şehirlerini de gezebilir, dil eğitiminizi bir yandan da tatile çevirebilirsiniz. Program haftada 4 gün, 20 ders olacak şekilde sunuluyor.

Uzun Dönem Kurslar – Long Term Academic Italian

Daha uzun dönem İtalya’da kalmak ve akademik nedenlerle İtalyancalarını maksimum seviyeye çıkarmak isteyenler için ise iki seçenek mevcut; Sabbatical Year ve Academic Year Programları.

Sabbatical Year Programı minimum 48 hafta kayıt yaptıran öğrenciler sunulan haftada 20 derslik program. Bu programı almanız durumunda tek lokasyona bağlı kalmanıza da gerek yok . Da Vinci okullarının bulunduğu dört şehirde eğitiminizi tamamlayabilirsiniz.

Academic Year Programı ise minimum 32 haftalık bir program ve haftada 20 ders dil eğitimi içeriyor. Diğer programlardan farklı olarak belli bir seviyeye ulaşmanızdan sonra Sanat Tarihi, İş İtalyancası, Moda için İtalyanca, Tarih ve Medeniyet gibi konularda da eğitim verilmekte. Bu programlar 8 ders ila 24 ders arasında değişen uzunluklarda ve herbirinin bitiminde konu ile ilgili bir ödevi vermeniz gerekiyor.

Bu programların haricinde, dil eğitimini kültür, sanat, tarih, moda, aşçılık, şarap tadımı gibi konulardaki aktiviteler ile destekleyen; eğitim dışında kalan vaktinizi rehber eşliğinde çok daha kaliteli ve programlı şekilde değerlendirmenizi sağlayan programlarda mevcut.

Yukarı