Istituto Marangoni

; 6 Okul Listeleniyor

İtalyan aristokratlarından Giulio Marangoni, 1935 yılında İtalya’nın Milan şehrinde Istituto Artistico dell’Abbigliamento Marangoni’yi kurmuştur. Okul, moda alanına odaklanmış ve bu alanda profesyonel eğitim vermeyi amaçlamaktadır.

Istituto Marangoni kurulduğu günden bu yana eğitimin değerine ve kalitesine olan inancını hiç yitirmemiştir. Programlarını ve içeriklerini de sürekli güncelleyerek günün modası ve küresel pazarın ihtiyaçlarına da cevap verecek biçimde eğitimler vermektedir. Geçtiğimiz yıllarda büyük atılımlar yaparak 4 yeni okul kurmuştur. Bu okullar; 2003’te Londra’da, 2006’da Paris’te, 2013’te Şangay’da kurulmuştur. Son olarak 2014 yılında da Milano Design’ı açmıştır. 2016 yılında da Floransa’da Moda, Sanat ve Tasarım Okulu’nu kurmuştur.

Istituto Marangoni’ye 106’dan fazla ülke gelmektedir. Dolayısıyla Istituto Marangoni bugün de dünyanın en çok tercih edilen dil okullarından birisidir. Bu başarıya ulaşmasında moda içerisindeki bir çok etkeni kullanması ve bunları birbiriyle bağdaştırması büyük rol oynamıştır. Okul, öğrencilere modanın sadece tek bir noktasını değil; renk korelasyonu, materyaller ve yaratıcılık gibi noktaların da arasında bağlantı kurarak eğitim vermektedir.

Dünyadaki en büyük moda şirketlerinin sahibi olan modacılar bu okuldan mezun olmuştur. Dolce & Gabbana’nın kurucusu Domenico Dolce, Moschino’nun sahibi Franco Moschino, Stefano Guerriero, Alessandro De Benetti, Camila Perez & Frederic Morien, Maurizio Pecoraro, Rafael Lopez, Coen Park (Armani), Jennifer Prada, Sara Burke (Donna Karan), Lee Hyun Wook (Versace), Claudia Cetti (Dolce&Gabbana), Tania Pecikoza (Valentino), Eva Salla (Diesel), Roberta Raeli gibi en iyi modacılar Marangoni mezunudur.Istituto Marangoni mezunları artık dünyanın en büyük moda şirketlerinin sahibidirler ve Marangoni’ye destek vermektedirler.

Okulda üç yıllık lisans programları ve master programları da bulunmaktadır. Istituto Marangoni, sadece moda alanı da değil, öğrencilerinin yarına yön verebilmesi ve hazırlıklı olmaları için tasarım, iletişim, koordinasyon ve yönetim gibi dersler de göstermektedir.

Yukarı