EğitimAL

ILAC

; 4 Okul Listeleniyor

Intenational Language Academy of Canada ya da bilenen adı ile ILAC okulları Kanada’da yer almaktadır.

ILAC – Toronto

ILAC – Vancouver

olmak üzere iki şubesi vardır.

Her iki şehirde de 4er farklı binada hizmet veren ILAC’ın toplam öğrenci kapasitesi 1500’ün üzerindedir.

ILAC DİL OKULU EĞİTİM PROGRAMLARI

Genel İngilizce

ILAC dil seviyesi toplam 17 seviyeden oluşmaktadır. 1 ile 11nci seviye arasında yer alan öğrenciler genel İngilizce programlarına kayıt yaptırabilirler. Programlar her pazartesi başlamaktadır. Proram müfredatı olarak Cambridge sınav metodolojisi esas alınmaktadır. Genel İngilizce programı Yoğun ve Süper Yoğun olmak üzere iki farklı seçenek sunulmaktadır.

Yoğun İngilizce programı kapsamında haftada 30 ders eğitim verilmektedir. Bu derslerin 26’sı zorunlu dersler, 4ü ise seçmeli dersler olarak sunulmaktadır.

Süper Yoğun İngilizce programı kapsamında haftada 38 ders eğitim verilir. 26 ders zorunlu dersler, 4 ders seçmeli dersler ve 8 ders hızlı dersler olarak sunulur.

Alınabilecek seçmeli dersler şu şekildedir;

Konuşma ve Dinleme

Telafuz (seviye 3 ve üzerindeki öğrenciler için)

Dil Bilgisi (seviye 3 ve üzerindeki öğrenciler için)

Yazma (seviye 3 ve üzerindeki öğrenciler için)

Deyimler ve Sözcük Bilgisi (seviye 8 ve üzerindeki öğrenciler için)

İş Dili (seviye 8 ve üzerindeki öğrenciler için)

Medya Aracılığı ile İngilizce Kullanımı (seviye 8 ve üzerindeki öğrenciler için)

Güncel Olaylar ve Tartışmalar (seviye 10 ve üzerindeki öğrenciler için)

Kanada Kültürü (seviye 10 ve üzerindeki öğrenciler için)

Sözlü Sunum (seviye 10 ve üzerindeki öğrenciler için)

Akademik Yazı (seviye 8 ve üzerindeki öğrenciler için)

TOEFL / IELTS sınav hazırlık (seviye 8 ve üzerindeki öğrenciler için)

Kariyer Başlangıç Programı (seviye 8 ve üzerindeki öğrenciler için)

FCE Sınav Hazırlık (seviye 10 ve üzerindeki öğrenciler için)

Hızlı Dersler şu şekildedir;

Hızlı İletişim Dersi; Konuşma ve yazma becerilerine odaklanırken, gerçek hayattan olaylarla öğrencilere Pratik yapma fırsatı da sağlar.

Hızlı Akademik Ders; Bu derste üç bileşen ortaya çıkmaktadır. Akademik okuma, akademik yazı ve ödev desteği. Yüksek öğrenim görmek veya profesyonel İngilizce becerilerini geliştirmek isteyen öğrenciler için idealdir.

Sınav Hazırlık Programları

Haftada 30 ya da 38 ders seçeneği olan sınav hazırlık programları, ayda iki kere başlangıç tarihine sahiptir.

Cambridge FCE Hazırlık; 10 – 13 ncü seviye arasında yer alan öğrenciler için idealdir. Program 12 hafta sürmektedir.

Cambridge CAE Hazırlık; 14 ve üzeri seviyelerdeki öğrenciler için idealdir. Program 12 hafta sürmektedir.

TOEFL Hazırlık; 10ncu seviye ve üzerindeki öğrenciler için idealdir. Program 10ncu seviyedeki öğrenciler için 24, 14ncü seviyedeki öğrenciler için 12 hafta olarak sunulmaktadır.

IELTS Hazırlık; 10ncu seviye ve üzerindeki öğrenciler için idealdir. Program 10ncu seviyedeki öğrenciler için 24, 14ncü seviyedeki öğrenciler için 12 hafta olarak sunulmaktadır.

GMAT Sınav Hazırlık

Özellikle işletme alanında master yapmayı planlayan öğrenciler için uygun bir programdır. Program 5 kişilik sınıflarda sunulmaktadır. Toplam 9 hafta süren programda haftada 3 saat eğitim vardır.

İş İngilizcesi

Giriş seviyesindeki program ve 10 ve 11nci seviyedeki öğrencilere, ileri iş İngilizcesi programı ise 12 ve üzerindeki seviyelerde İngilizce bilgisine sahip öğrencilere verilmektedir. Program 2 haftada bir başlangıç tarihine sahiptir. Haftada 30 ya da 38 ders seçenekleri mevcuttur. 10. seviyedeki öğrenciler 12 haftalık bir program ile başalngıç seviyesindeki programı bitirirler ve ileri iş İngilizcesi programına katılmaya hak kazanırlar. İleri iş İngilizcesi programı da 12 haftalık bir programdır. Ancak 2 hafta ile 12 hafta arasında istenildiği kadar süre ile katılınabilir.

TESOL Programı

Ülkelerine döndüklerinde İngilizce öğretmenliği yapmak isteyen öğrenciler için idealdir. Program seviye 14 ve üzerindeki öğrenciler için uygundur. 4 haftalık bir programdır. Belirli başlangıç tarihleri vardır. Program çizelgesi pazartesi – Cuma 14.30 – 19.30 saatleri arasındadır.

Üniversite Öncesi Sertifika Programı

ILAC bünyesinde bu programa katılarak ILAC’ın anlaşmalı olduğu üniversite ve kolejlere sınavsız geçiş hakkı elde edebilirsiniz. Program iki haftada bir başlangıç tarihine sahiptir. Haftada 30 ya da 38 ders seçenekleri mevcuttur. Bu program I, II ve III olarak ayrılmaktadır.

Üniversite öncesi I; 10 ve 11nci seviyelerde olan öğrenciler içindir. Bir üniversiteye geçiş yapabilmeleri için ortalama 24 – 28 hafta süre ile programa katılmaları gerekir.

Üniversite öncesi II; 12 ve 13ncü seviyelerde olan öğrenciler içindir. Bir üniversiteye geçiş yapabilmeleri için ortalama 16 – 20 hafta süre ile programa katılmaları gerekir.

Üniversite öncesi III; 14 ve üzerindeki seviyelerde olan öğrenciler içindir. Bir üniversiteye geçiş yapabilmeleri için ortalama 8 – 12 hafta süre ile programa katılmaları gerekir.

Lise Yılı Programı

Seviye 12 ve üzerindeki öğrenciler için olan bir programdır. Programı başarı ile tamamlayan öğrencilere Kanada lise diploması verilmektedir. Program bitiminde öğrenciler Kanada’daki üniversite ve kolejlere başvuruda bulunabilirler. Lise yılı programı 40 haftalık bir programdır. Belirli başlangıç tarihleri vardır.

Gençler için Programlar

ILAC bünyesinde yaz ve kış dönemlerinde 14 – 17 yaş arası öğrenciler için kamp programları sunulmaktadır. Programlar kapsamında haftada 20 ders İngilizce eğitiminin yanı sıra çeşitli gezi ve aktiviteler de mevcuttur. Gezi ve aktiviteler yaz ya da kış kamplarından hangisini tercih ettiğinize bağlı olarak değişmektedir. Programların belirli başlangıç tarihleri vardır.

Yukarı