Griffith College

; 3 Okul Listeleniyor

Griffith Institute of Language, Griffith College bünyesinde dil eğitimi sunan bir kuruluştur. Kuruluşu 1974 olan Griffith College İrlanda’nın önde gelen saygın eğitim kurumlarından biridir.

Dublin’de ve Cork’ta kampüs içerisinde eğitim sunan Griffith Ins.of Language, Limerick’te ise şehir merkezindeki binasında eğitim sunmaktadır. Okul İngilizce dil eğitimi programlarının yanısıra Griffith College bünyesinde farklı akademik programlar da sunmaktadır.

Genel İngilizce (Haftada 15 ders)

Sabahtan 09:00-12:20 yada öğleden sonra 13:30-17:00 arası şeklinde iki opsiyonlu sunulan program her seviyede öğrenci kabul ediyor ve her Pazartesi başlangıçlı olarak sunuluyor.

Genel İngilizce + Seçmeli Ders ( Haftada 20 ders)

Sabah programına ilave olarak öğleden sonra ilave bir ders sunulan bu programda, elementary ve pre-indermediate seviyelerindeki öğrencilere genel ingilizce olarak sunulan ilave ders, intermediate ve üstü seviyelerdeki öğrencilere seçmeli olarak sunuluyor. Sunulan seçmeli dersler ise aşağıdaki gibi olup, bir dersin açılması için minimum 7 kişinin kayıt olması gerekiyor.

Irish Culture & Society; Konuşma ve münazara hakimiyetinin geliştirilmesi amaçlanan bu seçmeli derste, İrlanda tarihi ve kültürünü yakından tanıma ve öğrencilerin kendi kültürleri ile karşılaştırma yapmaları sağlanıyor. Konuşma ağırlıklı olan bu ders sayesinde öğrencilerin akıcı konuşabilir seviyeye gelmeleri hedefleniyor.

The Language of Journalism; Habercilik içeriğinde derslerin sunulduğu bu program ile İngilizce konuşma, yazma, dinleme ve okuma yeterliliklerin geliştirilmesi hedefleniyor. Güncel sosyal, ekonomik ve siyasal konuların işlendiği dersler, sosyal yada yazılı medya ile ilgili kariyer yapan, kariyer hedefi olan öğrencilerin tercih edebileceği bir ders.

Exam Preparations; IELTS, TOEFL ve Cambridge gibi uluslararası İngilizce sınavlarını almak isteyenler için tasarlanan seçmeli derste öğrencilere söz konusu sınavlarda daha başarılı olmaları için çeşitli ipuçları ve taktikler sunulmakta.

Business English; İş hayatında işinize yarayacak ve lazım olacak temel kavramların öğretildiği derste ana hedeflerden biri iş hayatında karşınıza çıkabilecek resmi bir durumda kullanmanız gereken İngilizcenin öğretilmesi.

English for Academic Purposes; Akademik kariyer hedefleyen öğrenciler için tasarlanan programda, akademik eğitim sürecinde gerek yazılı gerekse sözel akademik iletişimde kullanılması gereken kavramlar öğretiliyor. Akademik makale ve sunumların nasıl olması gerektiği de öğrencilere sunuluyor.

The Language of Law; Hukuk alanında kariyer yapan yada hedefleyen öğrenciler için ideal olan bu derste tüm temel İngilizce kullanım yetenekleriniz hukuksal bir temelde işleniyor ve geliştiriliyor.

Genel İngilizce + IELTS ( Haftada 20 ders)

IELTS sınavına girecek öğrenciler için hazırlanan programda sabahları genel İngilizce kursuna katılırken öğleden sonraki 1 saatlik dersler ile IELTS sınavına hazırlık sunulmakta.

IELTS Intensive (Haftada 20 ders)

Sadece öğleden sonraları olacak şekilde sunulan programın süresi 12 hafta ve IELTS sınavına yoğun bir şekilde hazırlanmak isteyen öğrenciler için tasarlanmış.

Foundation & Pathway Programları;

Akademik hazırlık programı diyebileceğimiz bu programlar, akademik eğitimlerini Griffith College bünyesinde sürdürmek isteyen ancak giriş şartlarını sağlayamayan uluslararası öğrencileri akademik hayata hazırlamak amacı ile sunulmaktadır. Bu programları tamamlayan öğrenciler direkt olarak Griffith College’daki lisans yada lisansüstü programlara devam edebilirler.

Yukarı