EğitimAL

ESLI

; 6 Okul Listeleniyor

ESLI dil okulları üniversite kampüslerinde eğitim veren ve eğitim aldığınız üniversiteye herhangi bir sınav almaksızın kayıt yaptırmanıza imkan sağlayan programlar sunmaktadır. Ayrıca yeterli ortalamaya sahip öğrenciler, bu üniversitelerden burs alma imkanına da sahiptirler.

Üniversite Geçiş Programı

ESLI bünyesinde university pathway yani üniversiteye geçiş programları sunulmaktadır.

Programlara her seviyeden öğrenci kabul edilmektedir.

Program tarihleri;

Güz dönemi; genellikle eylülün ilk pazartesi günü başlar. 15 hafta sürmektedir. Haftalık ders sayısı 25’tir.

Bahar dönemi; genellikle yılbaşından sonraki ilk pazartesi başlar. 15 hafta sürmektedir. Haftalık ders sayısı 25’tir.

Yaz dönemi; genellikle mayıs ayının son pazartesisi başlar. Kanada’da 15 hafta, Amerika’daki kampüslerde 10 hafta olarak sunulmaktadır. Haftalık ders saati 30’dur.

ESLI bünyesinde eğitim alan öğrenciler, bulundukları kampüsün imkanlarından da faydalanmaktadır. Kampüs içerisinde konaklama, yemekhane, kütüphane, vb bölümler ESLI öğrencileri için de açıktır.

Uluslararası Yaz Kampı

13 yaş ve üzeri öğrenciler için sunulan bir programdır. Trinity Western University, Kanada kampüsünde mevcuttur. Programa 2 ya da 3 hafta süre ile kayıt yaptırabilirsiniz. Program kapsamında eğitimin yanı sıra, konaklama, yeme içme, her türlü gezi ve aktivite de bulunmaktadır. Konaklama aile yanı olarak sunulmaktadır.

Kısa Dönem Akademik Program

16 yaş ve üzeri öğrencilere yönelik 2 haftalık programlardır. Trinity Western University, Kanada kampüsünde sunulmaktadır. Program alternatifleri şu şekildedir;

İngilizce + Kuzey Amerika Liderlik Programı

İngilizce + Çevre Çalışmaları

İngilizce + Medya ve İletişim

İngilizce + Perakende Satış ve Müşteri Hizmetleri

Yukarı