ELS

; 11 Okul Listeleniyor

Genel İngilizce

Bu program, etkili ve net bir şekilde iletişim kurmak amacıyla İngilizce becerilerini geliştirmek isteyen herkes içindir. Program dinleme, konuşma, yazma, okuma, telafuz, kelime bilgisi ve dilbilgisi becerilerinin yoğun bir şekilde gelişimini sağlar. Program kapsamında haftada 30 ders eğitim verilmektedir. Toplam 12 seviyeden oluşan programda, her bir seviye 4 haftayı kapsamaktadır. Bütün ELS şubelerinde sunulan bu programın yılda 26 farklı başlangıç tarihi vardır.

Yarı – Yoğun İngilizce

İngilizce öğrenirken bir yandan da çevredeki şehirleri ve turistik yerleri keşfetmek isteyen ve gelişen İngilizcelerini sınıf dışında da pratiğe dökmek isteyen öğrenciler içindir. Bu program dinleme, konuşma, telafuz ve kelime bilgisi gibi etkili ve net bir iletişim için gerekenönemli dil becerilerinin gelişmesinde yardımcıdır. Dersler yalnızca sabah saatilerinde yapılır. Haftada 20 ders eğitim verilen program, 12 seviyeden oluşmaktadır. Her bir seviye 4 haftayı kapsar. Julliard ve Tampa hariç bütün ELS şubelerinde sunulan bu programın yılda 26 farklı başlangıç tarihi vardır.

American Explorer

Kısa bir tatil yapmayı düşünen ve buna İngilizce konuşma becerilerini geliştirmek ve kelime bilgisini genişletmek amacıyla biraz İngilizce dersi eklemek isteyenler içindir. Sabahları derslere ayrılmıştır. Öğleden sonralarınız ise çevreyi keşfetmeniz ve İngilizcenizi pratiğe dökmeniz için serbesttir. Haftada 15 ders eğitim sunulan programda her biri 4 hafta süren 12 seviyeden oluşmaktadır. Julliard ve Tampa hariç bütün ELS şubelerinde sunulan bu programın yılda 26 farklı başlangıç tarihi vardır.

Akademik Amaçlar için İngilizce (EAP)

ELS Şartlı Kayıt Üniversite Ağı içindeki okullardan herhangi birinden şartlı kayıt mektubu almak isteyenler de dahil olmak üzere, yurtdışında bir yüksekokul veya üniversitede eğitim almak isteyen tüm öğrenciler içindir. Dinleme, konuşma, okuma, yazma, telaffuz ve dilbilgisi becerilerine yoğun odaklanmanın yanı sıra, ELS EAP programında dinleme, kritik düşünme, sunum yapma, dinleme ve not alma, akademik araştırma yapma gibi üniversite hayatınız sırasında gerekli olacak alanlarda da kendinizi geliştirirsiniz. Haftada 30 ders eğitim verilen program 12 seviyeden oluşmaktadır. Her bir seviye 4 haftadır. Program yılda 26 farklı başlangıç tarihine sahiptir ve tüm ELS merkezlerinde sunulmaktadır.

TOEFL IBT’ye Tam Hazırlık Programı

12 hafta süren bu program kapsamında öğrenciler TOEFL IBT deneme sınavlarını, ders kitaplarını ve ileri seviye dinleme yazılımlarını kuallanırlar. Programın amacı; yazma ve konuşma becerilerini geliştirmek, tümleşik okuma ve dinleme becerileri için alıştırmalar sunmak ve önemli test tekniği stratejilerini öğretmektir. Program kapsamında haftada 30 ders eğitim verilmektedir. Günlük 6 dersin ikisinde dilbilgisi ve knuşma pratiği veya dil çalışmaları, birinde ELS Dil Teknoloji Merkezinde TOEFL IBT alıştırması, birinde TOEFL IBT okuma ve yazma alıştırmasaı ve son ikisinde TOEFL IBT hazırlığı şeklinde eğitim verilmektedir. Ayrıca TOEFL IBT sınav hazırlık kursuna katılan öğrenciler, sınava ücretsiz olarak katılma hakkı da kazanırlar.

ELS Üniversiteye Erken Kayıt Programı

Bu program, sizlere kayıt için gerekli İngilizce yeterliliğinizi almadan önce, Hawaii Pacific University’de tam üniversite kredisi kazanma imkanı sunuyor. Bu programa başvuruda bulunabilmek için ELS seviye 109’u tamamlamış olmanız ya da TOEFL IBT’den 61 ve üzerinde bir sınav skoruna sahip olmanız gerekmektedir.

Eş-Zamanlı Üniversite Kaydı

Belirli ELS ortak üniversiteleri, ileri seviye Akademik Amaçlar için İngilizce programı eğitiminizi tamamlarken, size kredili derslere kaydolma imkanı sunar.

Co-Op Programlar

Co-Op programları öğrenci vizesine sahip uluslararası öğrenciler de dahil olmak üzere tüm öğrencilere; akademik eğitimlerini, öğrencinin akademik programıyla bağlantılı ücretli bir işte çalışma imkanı ile birleştirme imkanı sunar. University of Cincinnati’deki lisan programlarının bir çoğu bu imkanı sunmaktadır. Saint Joseph’s University’nin Gıda Pazarlama Akademisi de bu program sayesinde mezunlarının kariyer fırsatlarını artırmayı hedeflemektedir.

ELS Üniversite Sertifika Programı

Belirli ELS ortak üniversite kampüsleri; öğrencilere İngilizce öğrenirken aynı zamanda yurt dışında akademik yılın bir parçası olarak üniversite sınıflarını deneyimleme fırsatı suna. Bu programa katılabilmek için en az ELS seviye 107 ve üzerinde olmanız gerekmektedir. İşletme, iletişim, uluslararası politika ve dış politika konularında The College of Mount Saint Vincent (Riverdale, NY), Eckerd College (St Peterburg, Florida) ve Louisiana Tech University (Ruston, Louisiana) kampüslerinde sunulmaktadır.

İş İngilizcesi

Günümüz yabancı dil gerektiren iş ortamlarında özgüvenle iletişim kurmak isteyenler içindir. Üniversite öğrencileri, kariyerine yeni başlayanlar ve İngilizce seviyesi düşük olan iş adamları için idealdir. Gerçek iş dünyası senaryolarını kullanarak, sunum yapma, toplantılara katılma, anlaşma pazarlıkları yapma, durum savunması ve açıklaması, iş ile ilgili konuşmalarda mesleki kelime bilgisi ve gayriresmi ifadeler kullanma konuları üzerinde çalışılmaktadır. Toplam 12 hafta süren programda, haftada 30 ders eğitim verilmektedir.

Yöneticiler için İngilizce

Genel İngiizce pratiğini kariyer odaklı iletişim eğitimi ile birleştirmek isteyen profesyoneller içindir. Program içeriği; her sabah 4 ders grup dersi ve öğleden sonraları 3 adet kişiye özel bire bir dersten oluşmaktadır.

Süper Yoğun İngilizce

İngilizce becerilerini mümkün olan en hızlı şekilde geliştirmek isteyen yöneticiler ve profesyoneller içindir. Haftada 15, 20, 25, 30 ya da 45 ders birebir ders sunulmaktadır. Programa istediğiniz zaman, istediğiniz kadar süre katılabilirsiniz.

Süper Yoğun İngilizce Plus

Süper Yoğun İngilizce programının aynısı olan Süper Yoğun İngilizce Plus, daha yoğun bir programa sahiptir. Haftanın 7 günü eğitim verilen program 70 ders birebir dersten oluşmaktadır.

Gençlik ve Genç Yetişkin Programları

ELS, çocuğunuzun okul tatilini en iyi şekilde değerlendirmesini sağlayan ve onu global bir vatandaş yapacak olan, İngilizce dil eğitimini ve pratiğini içeren çeşitli gençlik programı seçeneklerine sahiptir.

Gençlik Kampı Programı – Amerika

Üniversite Hazılrık Programı – Pepperdine University, Malibu California ya da Lawrenceville School, New Jersey

New York Yaz Programı

Nike Spor Kampı – Pepperdine University, Malibu California ya da Lawrenceville School, New Jersey

Kanada Yaz ve Kış Programları – Vancouver, Kanada

Gençlik Tatili İngilizce Programı – Sidney, Avustralya

Lise Hazırlık Programı – Sidney, Avustralya

Gençlik Programı – Brisbane, Avustralya 

Yukarı