Centre of English Studies (CES)

; 7 Okul Listeleniyor

Standart Program

Haftada 20 ders eğitim verilen program, tüm CES şubelerinde sunulmaktadır. Dersler pazartesiden cumaya sabah 9.30 – 13.00 arasında sunulmaktadır. Dublin’de 9.00 – 13.00 arasındadır. Her seviyeden öğrencinşn kabul edildiği bu programlar, size mevcut İngilizce seviyenizi daha ileri seviyelere taşımak imkanı vermektedir. Programlar tüm yıl sürmektedir ve her pazartesi başlangıç tarihi vardır. Dersler İngiltere şubelerinde 45, Dublin şubesinde ise 55 dakika olarak sunulmaktadır.

Yoğun İngilizce

Genel İngilizce kursunuza ek olarak İngiltere için haftada 10 ders, İrlanda için ise 6 ders ek ders alma imkanı sağlamaktadır. Bu derslerde özellikle konuşmaya ağırlık verilmektedir. Ders saatleri şu şekildedir;

İngiltere için,

Pazartesi ve Cuma günleri 9.30 - 13.00

Salı, Çarşamba ve Perşembe günleri 9.30 – 16.30

İrlanda için,

Pazartesi ve Cuma günleri 9.30 - 13.00

Salı, Çarşamba ve Perşembe günleri 9.00 – 16.00

İsterseniz standart ya da yoğun İngilizce programlarınıza ek olarak birebir ders alabilir ve gelişiminizi bu şekilde hızlandırabilirsiniz.

Uzun süre ile eğitim almak isteyen öğrenciler, uzun dönem paket programlarına kayıt yaptırarak daha ekonomik fiyatlardan yararlanabilirler.

Eğer isterseniz eğitiminizi bölerek birkaç farklı şubede birden eğitim alma şansına sahipsiniz.

IELTS Sınav Hazırlık

IELTS sınav hazırlık programı CES okullarının tüm şubelerinde sunulmaktadır. Program kapsamında haftada 20 ya da 26 (İrlanda için) – 30 (İngiltere şubeleri için) ders alabilme imkanınız mevcuttur. Ders saatleri standart / yoğun İngilizce programları ile aynıdır. Bu programa katılabilmek için en az orta (intermediate) seviyede İngilizce bilgisine sahip olmanız beklenmektedir.

Cambridge ESOL Sınav Hazırlık

Tüm CES okullarında Cambridge FCE, CAE ve CPE sınavlarına hazırlık kursu sunulmaktadır. Program İngiltere’de haftada 30 ders, İrlanda’da ise 20 ders olarak sunulmaktadır. FCE programına katılabilmek için orta (intermediate), CAE programına katılabilmek için orta-üstü (upper-intermediate), CPE programına katılabilmek için ise ileri (advanced) seviyede İngilizce bilgisine sahip olmanız gerekmektedir.

Profesyoneller için İngilizce

Belirli alanlara yönelik olarak sunulan bu program; pazartesiden cumaya tüm CES şubelerinde 9.00 – 17.00 saatleri arasında birebir ders olarak sunulmaktadır.

Eğitim verilen alanlar şu şekildedir;

Uluslararası Hukuk için İngilizce

Yöneticiler, Finans çalışanları ve Sigorta alanında çalışanlar için İngilizce

Medikal İngilizce

Havacılık için İngilizce

İş İngilizcesi

İş İngilizcesi programları yoğun olarak eğitim verilen programlardır. Program kapsamında toplantılara katılma, müzakere, sözlü ve yazılı sunum teknikleri, figür analizi, pazarlama, satış, reklamcılık, kültür farklılıkları, vb konularda eğitim verilmektedir. Program tüm CES kampüslerinde mevcuttur.

Certificate in English Language Teaching (CELT)

İngilizce öğretmenlerine yönelik olarak sunulan bu program Dublin şubesinde mevcuttur. 4 hafta süren programda haftada 30 ders eğitim alınmaktadır. 21 yaş ve üzeri kişilerin kabul edildiği programa katılabilmek için C2 seviyesinde İngilizce bilgisine sahip olmanız gerekmektedir. Program kapsamında ders planlama, öğretme teknikleri, yaratıcı öğreticilik, materyal hazırlama, sınıf yönetimi, müfredat, hata analizi, materyal değerlendirmesi gibi konularda eğitim verilmektedir.

Further Professional Development of Teachers

Program Erasmus + programı kapsamında eğitim almak isteyen kişiler için de uygundur.

Program kapsamında eğitim verilen alanlar şunlardır;

Methodology and Approaches to English Language Teaching – 1 haftalık bir programdır

Methodology and Language Development for English Language Teachers – 2 haftalık bir programdır

Language Development for Teachers – 1 ya da 2 hafta süre ile katılınabilir

Blended Learning - 1 ya da 2 hafta süre ile katılınabilir

Content and Language Integrated Learning (CLIL) - 1 ya da 2 hafta süre ile katılınabilir.

Programlarda haftalık ders saati 20 saattir. Belirli başlangıç tarihleri vardır.

Yaz Okulu

CES bünyesinde 18 yaş altı öğrenciler için sunulan programlar şunlardır;

İngilizce + Rugby – Dublin

İngilizce + Golf – Dublin

Oxford Yaz Kampı - Oxford

Fame Academy – Dublin (oyunculuk üzerinde de eğitim verilmektedir)

Uluslararası Yaz Kampı – Dublin

İngilizce Kampı - Brighton

Yukarı