Azurlingua Language School

; 1 Okul Listeleniyor

Azur Lingua bir Fransızca dil okulu olarak 1990 yılında Fransa'nın Nice şehrinde kurulmuştur. Butik bir Fransızca dil okulu olmasının yanı sıra Online programlar da sunan Azur Lingua şimdiye kadar çok sayıda öğrenciye Fransızca öğretmiş, bunu yaparken aynı zamanda Fransız kültürü ve bulunduğu lokasyon Nice'in güzelliklerini de göstermiştir.

Azurlingua'nın politikası öğrencilere Fransızca'yı en iyi şekilde öğretmek ve bunun yanı sıra ne konaklama da ne de dil eğitimi sırasında öğrencinin hiçbir sürpriz yaşamamasını sağlamaktır. Okul bu politikası gereği öğrencilere iyi bir dil eğitimi sunduğu gibi aynı zamanda konaklama, havalimanı transfer ve geziler konusunda da yardımcı olmaktadır.

Azur Lingua öğrencilere istedikleri seviyede Fransızca'dan başlama fırsatı verir. Böylece Fransızca dil seviyeniz ne olursa olsun en baştan başlayabilir ve çok kısa sürede Fransızca dil bilginizi geliştirebilirsiniz. Okulun dil seviye ve sınıfları için şu klasmanları örnek verebiliriz;

- Beginner A1.1 : Bu seviye Fransızca'yı neredeyse hiç bilmeyenler ve çok ama çok yeni başlayanlar içindir. Daha önce hiç Fransızca görmemiş ve okumamış kişiler bu sınıftan başlangıç yapabilirler.

- Basic A1, A2 : Bu seviyede öğrenciler Fransızca kendilerini basitçe ifade etmeyi, günlük kullanılan Fransızcayı ve aile içerisinde, alışverişte, resmi dilde kendilerini nasıl ifade edeceklerini öğrenirler.

- Intermediate B1, B2 : Bu seviyede ise öğrenciler biraz daha akıcı bir şekilde günlük hayatta rahatça Fransızca konuşabilecek duruma gelirler ve bir Fransızcayı ana dili gibi konuşan biriyle bile diyalog kurabilirler.

- Advanced C1, C2 : Fransızcanın en üst seviyesidir. Bu seviyeye gelmiş kişiler artık Fransızcayı çok akıcı biçimde konuşur, dilin inceliklerini ve pratik yollarını bilir; buna göre de Fransızcasını sosyal, akademik ya da profesyonel hayatta rahatlıkla konuşturabilir.

Seviye ne olursa olsun Azur Lingua'da bir sınıftaki öğrenci sayısı maksimum 12 kişidir(yetişkinler için Fransızca sınıflarında).

Junior Programlar

Azur Lingua yetişkinler için sunduğu programların yanı sıra çocuklar için de Fransızca eğitimi sunmaktadır. 8-12 yaş ve 12-17 yaş öğrenciler için açılan programlarda öğrenciler Fransızca ile beraber tatil de yapmış olurlar ve böylece eğlenceli bir ortamda hissettikleri için dillerini daha hızlı geliştirebilirler.

Çocuklar bir Fransız ailesinin yanında kalabileceği gibi aynı zamanda tamamen güvenli yurtlarda da konaklayabilirler. Okul, çocuğun konaklayacağı yer neresi olursa olsun; konaklamanın okula yakınlığı, çevresinin güvenliği, yurtların ya da aile yanının güvenliği gibi konularda çok titiz davranır. Ayrıca çocuklar için konaklama ister yurtta ister aile yanında olsun, istisnasız bir şekilde tam pansiyon konaklamadır.

Bunun yanı sıra Azur Lingua'nın sunduğu aile boyu programlardan da yararlanabilirsiniz. Bu programla beraber Nice gezileri, sosyal ve kültürel aktivitelerin yanı sıra Fransızca dil eğitimi de alabilirsiniz. 

- Standart Fransızca Programı (Haftada 20 ders)

- Yoğun Fransızca Programı (Haftada 30 ders)

- Süper Yoğun Fransızca Programı (Haftada 40 ders)

- İş Fransızcası Programı (20+10 Ders)

- DELF(Fransızca Dil Yeterlilik Sınavı) Hazırlık Programı

- Fransız Üniversiteleri Hazırlık Programı (24 Haftalık Akademik Program)

Yukarı