Alpadia Language Schools

; 5 Okul Listeleniyor

Standart 20

Standart 20 kursu hem dil yeteneklerini geliştirip, hem de bulunduğu çevreyi gezmek isteyen öğrenciler için idealdir. Dersler sabahtan öğlene kadar sunulmaktadır, böylece öğrenciler öğleden sonralarının tadını çıkarabilirler.

Program kapsamında haftada 20 ders eğitim verilmektedir. Her seviyeden öğrenci programa kabul edilir. Derslere her pazartesi başlayabilirsiniz. 1 ile 48 hafta arasında istediğiniz kadar süre ile katılabilirsiniz.

Yoğun 25

Haftada 25 ders eğitim verilen programın 20 derslik kısmı standart 20 programı ile aynıdır. Ek olarak her gün öğleden sonra 1 ders konuşma dersi eklenmiştir. Programa katılabilmek için en az A2 seviyesinde olmanız gerekmektedir. Derslere her pazartesi başlayabilirsiniz. 1 ile 48 hafta arasında istediğiniz kadar süre ile katılabilirsiniz.

Yoğun 30

Haftada 30 ders eğitim verilen programın 20 derslik kısmı standart 20 programı ile aynıdır. Ek olarak her gün öğleden sonra 1 ders konuşma dersi ve 1 ders de küçük sınıflarda sunulan yazılı iletişim dersi eklenmiştir. Programa katılabilmek için en az A2 seviyesinde olmanız gerekmektedir. Derslere her pazartesi başlayabilirsiniz. 1 ile 48 hafta arasında istediğiniz kadar süre ile katılabilirsiniz.

Bire Bir Ders

Bire bir dil eğitimi, yabancı dil öğrenmenin ya da öğrendiğiniz dili geliştirmenin en yoğun ve hızlandırılmış şeklidir. Derslerin içeriği tamamen sizin ihtiyaçlarınız ve istekleriniz doğrultusunda oluşturulmaktadır. Saatler esnek olduğu için size başka bir kurs seçeneği ile beraber kayıt olma seçeneği sunmaktadır. Tüm yıl istediğiniz yoğunlukta bir eğitim tercih edebilirsiniz. Ayrıca isteyen öğrenciler mevcut programlarına ek olarak birebir ders alarak paket program avantajlarından yararlanabilirler.

Sınav Hazırlık Programları

B1 ve üzeri seviyedeki öğrencilerin kabul edildiği sınav hazırlık programları 4 hafta sürmektedir. Program kapsamında haftada 30 ders eğitim alırsınız. Bu 30 dersin 20 dersi standart 20 programı ile aynıdır. Geri kalan 10 ders ise hazırlanmak istediğiniz sınava yönelik bir program içerir.

Alpadia bünyesinde katılabileceğiniz sınav hazırlık programları şu şekildedir;

DELF / DALF Fransızca sınav hazırlık; Montreux ve Lyon kampüslerinde sunulmaktadır.

TELC Almanca sınav hazırlık; Berlin ve Freiburg kampüslerinde sunulmaktadır.

Goethe Institut Almanca sınav hazırlık; Berlin kampüsünde sunulmaktadır.

Yaz Okulu Programları

Alpadia bünyesinde 8 – 17 yaş arası öğrencilere yönelik olarak çeşitli yaz okulu programları sunulmaktadır. Bu programlar şu şekildedir;

Fransızca Yaz Okulları

İsviçre – Leysin ; 8 – 14 ve 13 – 17 yaş grubu için

İsviçre – Montreux Riviera; 13 – 17 yaş grubu için

Fransa – Paris Igny; 13 – 17 yaş grubu için

Almanca Yaz Okulları

İsviçre – Zug; 13 – 17 yaş grubu için

Almanya – Berlin Wannsee; 13 – 17 yaş grubu için

Almanya – Berlin Werbellinsee; 13 – 17 yaş grubu için

Almanya – Freiburg; 13 – 17 yaş grubu için

İtalyanca Yaz Okulları

İsviçre – Ascona; 13 – 17 yaş grubu için

İngilizce Yaz Okulları

İsviçre – Leysin ; 8 – 14 yaş grubu için

İsviçre – Zug; 13 – 17 yaş grubu için

İsviçre – Ascona; 13 – 17 yaş grubu için

İngiltere – Londra merkez; 13 – 17 yaş grubu için

Yukarı