Zeynep Coşun - Avustralya Dil Okulu

Yurtdışına giden öğrencilerimizin görüş ve izlenimlerine buradan ulaşabilirsiniz.


Üniversitedeyken, mezuniyet sonrası dönem ile ilgili en büyük hayalim yurtdışında dil eğitimi almaktı. Bu hayalin benim için gerçekleştiği ülke ise Avustralya oldu.

Mezun olur olmaz “EğitimAL” Bolu şubesi ile görüşerek, gerekli koşullar ve süreçle ilgili bilgileri aldım. Nuray Hanım’ın danışmanlığında başvurum için gerekli adımları tamamladım ve bekleyiş başladı. Bu bekleyiş süresince her gelişmenin heyecanını Nuray Hanım ile birlikte paylaştık. Ve sonuç olumluydu!

Uçak biletim, kalacağım yer ve kalan işlemleri tamamladıktan sonra Avustralya’daydım. Dil eğitimime AIPE Dilokulu’nda başladım. Benim için her anı rüya gibi olan serüvenim 7 ay sürdü. İngilizcemin gelişmesinin yanı sıra; hayata bakışım ve kendime olan güvenim de gelişti.

zeynep-cosun-avustralya-dil-okulu

Avustralya’nın öğrenciler için sağladığı çalışma izni sayesinde; eğitim ve tatilden öte, çalışırken pratik yapabilme şansı da yakaladım. Ülkenden, anadilinden, yaşadığın çevreden ve hatta sevdiklerinden uzak bir yerde, sadece seni “sen” yapan değerlerle, dünyanın öbür ucunda bile birşeyler yapabilmiş olmanın hazzı ile evime döndüm.

Tüm bu süreci en ufak bir aksaklık olmadan yaşayabilmemi ve hayalimi gerçekleştirmemi kolaylaştıran “EğitimAL”a teşekkür ederim.

 

Bilgi İstek Formu
www.egitimal.com dan ulaşıp kayıt işlemlerini tamamlayan her 10. Öğrencimize egitimAL’ dan Yurtdışı Gidiş Dönüş bileti hediye!