EğitimAL

Yasin Çetindağ - Yeni Zelanda Dil Okulu


Neden mi Yeni Zelanda ?

Harika insanlarla tanışma fırsatı, hayatın boyunca görmediğin ve bir daha da göremeyeceğin doğayla buluşma ve de belki de dünyadaki en sıcak, en içten, en samimi bir ulusla tanışma fırsatını yakalamak için. Eğer senin için okuldaki tek Türk olmak ve sokakta bir Türkle karşılaşmanın çok küçük bir ihtimal olması önem arz ediyorsa hiç düşünmeden geleceğin yer burası olmalı diyebilirim. Ayrıca buradaki insanların tarihimiz ve de onlarla Çanakkale Savaşı’ndaki münasebetimizden dolayı sana sonsuz saygılarıyla karşılaşacaksın.

Muhtemelen aklınızdaki düşünce şudur; “İngiltere ve Amerika varken ne işim var dünyanın diğer ucunda. Bu konuda size şunu söyleyebilirim, sokaktaki insanların size yaklaşımını bence dünyanın hiçbir yerinde bulamazsınız, özellikle Türklere. Ayrıca  burada kullanılan British İngilizcesidir.

Buraya geldiğinizde kesinlikle The South Island’a gidin. Gittiğiniz zaman göreceksiniz ki cennetin dünyada şekil bulmuş hali sizi orada karşılayacak.

Son olarak diğer acentaların klasikleşen öğrenci mesajlarını vermek istiyorum ama benimki klasik değil buna emin olabilirsiniz. Benim Gülçin Hanım ve eşi Salih Bey’le tanışmam hakikaten siyah beyaz bir film sahnesi gibiydi. Ama bu film sahnesi sadece bizim içindi ve maalesef bu konuda cimrilik yapacağım anlatmayacağım ve onlarında anlatmasını istemeyeceğim :)  Kısa özün sözü Gülçin Hanım ve eşi Salih Bey’den ailenizden göreceğiniz yardımı görebilirsiniz.

Ben New Zealand’ı istemiyorum demeden önce iki kere düşünün derim. Zira pişman olabilirsiniz ;)

 Yukarı